Miközben a cionista sajtó egyre csak próbálja fehérre mosni a zsidók rémtetteit Gázában, addig egyre többen nyilatkoznak, akik részt vettek, vagy vesznek a népirtásban. További részletek a gyermekek, nők és egyéb civilek drónokkal való megtámadásáról. A cikksorozat előző része itt érhető el.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
„Mintha egy miniatűr repülőtér lenne.”
A nyilatkozó katonák szerint az Autel által gyártott EVO modellhez hasonló kereskedelmi drónok használatának fő előnye, hogy sokkal olcsóbbak, mint a katonai minőségű párjaik. Például az izraeli légierő által üzemeltetett Elbit Hermes 450 modell (más néven „Zik”) ára körülbelül 2 millió dollár darabonként. A kereskedelmi modellek gyorsan felfegyverkezhetők, és a katonák joystickokkal irányíthatják őket a földről, anélkül, hogy ehhez a parancsnokság jóváhagyására lenne szükség (hiszen olcsók).
„Az ok, amiért mindenki ezeket a drónokat használja, az, hogy rendkívül olcsók” – mondta L., aki tavaly Gázában részt vett a népirtásban. Beszámolója szerint ezek a drónok jelentősen megnövelik a gyalogság tűzerejét.
A fegyverré alakított kereskedelmi drónok mára már mindennaposak a modern harctereken, mivel olcsó és könnyen hozzáférhető alternatívát kínálnak a hagyományos légitámadásokhoz képest. Ukrajna és Oroszország egyaránt kínai gyártmányú DJI drónokat használ. Májusban, miután Kína felfedezte, hogy Ukrajna kereskedelmi célú drónokat használ katonai célokra, betiltotta azok értékesítését az országnak, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerint.
A háború folyamán a Hamász szintén használt ilyen drónokat. Rögtön október 7. után azonban az izraeli hadseregnek szinte egyáltalán nem voltak olcsó drónjai a saját erői számára. „Mivel a Hamász drónokkal támadott ránk, az első naptól kezdve mindenki arról beszélt, hogy nekünk nincsenek drónjaink” – mondta E., egy katona, aki október 7. után nem sokkal Gázában szolgált. „Próbáltunk pénzt gyűjteni drónok vásárlására. Mindenki adott, amennyit tudott.”
A háború első hónapjaiban az izraeli hadsereg egységei bőséges adományokat kaptak a lakosságtól, főként Izraelből és az Egyesült Államokból. Az élelmiszerek és samponok mellett a drónok is a katonák által leggyakrabban igényelt tárgyak közé tartoztak. „A katonák önállóan indítottak közösségi finanszírozási kampányokat” – magyarázta L. „Cégünk körülbelül 500 000 NIS (kb. 150 000 USD) adományt kapott, amelyet drónok vásárlására is felhasználtunk.”
Végül a hadsereg közvetlenül a katonáknak kezdte el szállítani a drónokat. Ahogy az izraeli Globes korábban beszámolt róla, a hadsereg több ezer kínai gyártmányú drónt rendelt, köztük az Autel által gyártott modelleket is. Kezdetben ezeket a drónokat felderítésre használták, legfőképpen épületek átvizsgálására. Az idő múlásával azonban a felderítő drónokat átalakították fegyverekké, melyekkel utána gyermekeket támadtak.
Míg a hadsereg általában nagyobb, katonai célra szánt drónokat vet be Gázán kívülről, az Ynet katonai elemzője, Ron Ben-Yishai, aki július elején meglátogatta az izraeli hadsereg egyik bázisát Gáza északi részén, arról számolt be, hogy a katonák „mindenféle drónt használnak: felderítő, öngyilkos és támadó drónokat. A hely egy miniatűr repülőtérre hasonlít – a drónok megállás nélkül szállnak fel és landolnak”.
„Egy-kettő meghal, a többi már megérti”
Június 13-án, néhány héttel azután, hogy az izraeli hadsereg elrendelte Hán Júnisz nagy részének kiürítését, a 27 éves Mohammed több másik fiatal férfival együtt visszatért a városba, hogy megnézzék otthonaik állapotát. Amikor elérték a város központját, egy drón robbanószert dobott rájuk. „Egy falhoz rohantam, hogy fedezékbe vonuljak, de néhány fiatal férfi megsebesült” – mesélte. „Rettenetes volt.”
A hadsereg hivatalos tervei szerint Gáza 2 millió lakosát a Gázai övezet déli részébe, először Al-Mawasiba, majd most Rafah romvárosába, egy 64 négyzetkilométeres területre kívánják áttelepíteni. Ez összhangban áll az izraeli politikai vezetők kifejezett szándékával, hogy végrehajtsák az úgynevezett „Trump-tervet” és kiűzzék a palesztinokat Gázából.
Eközben Gáza északi részén több lakos is elmondta a +972 és a Local Call hírportáloknak, hogy nemrég kénytelenek voltak elmenekülni otthonaikból, miután drónok kezdtek véletlenszerűen embereket támadni a környéken.
Reem, egy 37 éves nő a gázai Shuja’iyya negyedből elmondta, hogy úgy döntött, dél felé menekül, miután egy drón megölte a szomszédjait. „Márciusban a hadsereg drónokat repített fölénk, amelyek üzeneteket sugároztak, hogy hagyjuk el a területet” – mesélte. „Láttuk, ahogy robbanószerkezeteket dobnak a sátrakra, hogy felgyújtsák azokat.”
A 45 éves Yousef hasonló esetet írt le május 11-ről, amikor izraeli drónok robbanószereket dobtak le „Jabalia különböző területeire, hogy a lakosokat menekülésre kényszerítsék”. Miután hónapokig ellenszegült Izrael evakuálási parancsainak, ez az eset késztette arra, hogy elmeneküljön otthonából és délre költözzön.
Több esetben számoltak be arról is, hogy a segélyszállítmányokra várakozó, vagy éppen segélyosztáson résztvevő embereket is drónokkal támadták meg. Lényegében, ha egy ilyen területet halálzónának jelölt ki Izrael, bármikor megtámadhatták az ott tartózkodókat.
„Van egy képzeletbeli vonal, és aki átlép rajta, az meghal” – magyarázta S. Csakhogy, ezek a vonalak folyamatosan változnak a terrorállam kénye-kedve szerint.
„Ha egy drónt 200 méter magasra küldesz, akkor minden irányban három-négy kilométerre ellátsz” – mondta Y., egy másik katona, aki Rafahban szolgált. „Így járőrözöl: ha valakit közeledni látsz, az első gránátot rádobod, majd elkezd terjedni ennek a híre. Még jön egy-kettő, ők is meghalnak. A többiek már megértik.”
A katonák szerint azokra is gránátot lehetett dobni, akik a “földdel babráltak”. Hogy mit jelent ez? Eredetileg a rakétakilövések helyszíneinek előkészítését. A későbbiekben már azokra is ráhúzták ezt, akik csak lehajoltak… Volt olyan eset, hogy csupán ruhákat gyűjtögetőket öltek meg azért, mert lehajolgattak a földhöz…
„Ez a technológia sokkal sterilebbé tette a gyilkolást” – mondta H. „Olyan, mint egy videojáték. A képernyő közepén egy célkereszt látható, és egy videóképet látsz. Több száz méterre vagy, [néha] akár egy kilométerre vagy annál is távolabb van a cél. Aztán a joystickkel játszol, meglátod a célpontot, és ledobod [a gránátot]. És ez még valahogy menő is. Kivéve, hogy ez a videojáték embereket öl.”
Beteg elmék, beteg országa. Nos, így végez ki ártatlanokat a “Közel-Kelet egyetlen demokráciája“…
A Gázai övezet egyetlen katolikus templomára lőttek rá a zsidók
A két sátáni összefog: MI segítségével végzi a népirtást Izrael (I. rész)
(+972 nyomán Szent Korona Rádió)