Volt férje nemváltó műtétének kifizetésére kötelezett a bíróság egy 60 éves elvált nőt Angliában. A válóok az volt, hogy a férfi 2022-ben bejelentette, leszbikus nőként akar élni azután. A transzféreg három millió font közös vagyon szétosztása után nem hajlandó a gyerekek után tartási költséget fizetni, mondván, hogy nem teheti meg. Közben több tízezer fontos táskák, körmök, ruhák és a 160 ezer fontos nemi átalakító műtét belefért a pénztárcájába, még ha a felét a volt feleségével fizetteti is ki, azzal az indokkal, hogy ha a rákos beteget meg kell műteni, akkor őt is.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Angliában egy bíró arra kötelezett egy elvált nőt, hogy fizesse ki volt férje 160 ezer fontos transzműtétjének a felét, ugyanis szerinte a műtét „szükségszerű” volt, nem pedig szeszély, így a bíró indoklása szerint „ésszerű” (!!!), hogy a pár megossza a költségeket.
A 60 éves feleség állítása szerint ugyanakkor a férje döntése a nemváltásról a házasságuk felbomlásához vezetett, ezért igazságtalan, hogy 80 ezer fontot kellett kifizetnie arra a beavatkozásra, amit a férje elvégeztetett magán.
Ha a rákos beteget meg kell műteni, akkor őt is
A brightoni családjogi bíróságon tartott tárgyaláson az 58 éves férj azzal érvelt, hogy
„ez olyan lenne, mintha azt mondanánk, hogy egy rákos betegnek nem szabadna elvégeztetnie a műtétet, és ennek megfelelően a műtét költségeit közös alapból kell fedezni”.
A pár először Londonban találkozott az 1990-es évek végén, amikor a pénzügyi szektorban dolgoztak, mielőtt 2002-ben összeházasodtak, amikor a férj férfiként élt. Húsz évvel később, 2022-ben, a bíró szerint a férj elárulta feleségének, hogy „nővé kíván válni”, és „ebben a szakaszban hormonterápiát kezdett”.
A feleség két hónappal később megindította a válópert, írja a Telegraph.
A transzféreg megélhetési problémákra hivatkozva nem fizet gyerektartást
A pár házasságuk alatt 3 millió font közös vagyont halmozott fel, “nemzetközi” életmódot folytattak, különböző kontinenseken több országban éltek, és vásároltak ingatlanokat. Két közös gyermekük van, akik most egyetemre járnak.
A nemváltó műtétre tavaly került sor, miután a pár már két éve külön élt. A 160 000 fontos költség állt a jogi vita középpontjában. A különélés során a volt férj azt állította, hogy nem engedheti meg magának, hogy bíróság által elrendelt tartásdíjat fizessen feleségének és gyermekeinek.
A transzféreg azonban – aki átképezte magát masszázsterapeutává és reiki (kézrátételes gyógyítás) gyakorlóvá – egy hónap alatt 14 000 fontot költött Amex kártyával, főleg ruhákra, körmökre, ékszerekre és éttermekre, és hat hónap alatt 13 000 font értékű tetoválást csináltatott.
A bíró a transznak kedvezett
Kijelentette, hogy a műtétjét „úgy kellene kezelni, mint minden más orvosi költséget, amelyet általában a közös vagyonból fedeznének”.
Az ítéletben a bíró kijelentette, hogy a volt férj azt állítja, a felesége mindig is tudta, hogy transznemű, és orvosi bizonyítékokat szolgáltatott a nemi diszfóriáról, amely „jelentős szorongást, depressziót és szorongást” okozott. A feleség a vallomásában viszont cáfolta, hogy a házasság vége előtt tudatában lett volna férje aberrációjának.
Hozzátette, hogy mélyen megdöbbent, amikor a férje „kijelentette, hogy leszbikus nőként kívánja élni új életét”.
Nyomatékosította, hogy a műtét költségeit a férje személyes vagyonából kellene fizetni, mert igazságtalan, hogy neki kellett előteremtenie rá a pénzt, mivel a nemváltásra vonatkozó döntés a házasság végét okozta.
A transzlény erre érzelmi zsarolásba kezdett, mondván, hogy a volt felesége tudta, hogy egy “transznemű személlyel” házasodott össze, és mivel a transzok öngyilkos hajlamúak, perkáljon.
Stuart Farquhar bíró szerint bár a tranzíció „rendkívül nehéz és érzelmileg megterhelő élmény volt” a transzféreg számára, ugyanakkor „semmilyen módon nem értette meg, hogy a női nemhez való csatlakozásról szóló döntése másra is hatással volt, és különösen” a volt feleségére.
Azt is elmondta, hogy a bíróság „nem veheti figyelembe a házasság felbomlásának okait a pénzügyi jogorvoslati eljárás keretében”. Ezért, illetve azért, mert szerinte a „műtét valódi orvosi/pszichológiai szükségletet elégített ki”, a bíró észszerűnek ítélte a műtét költségét “közös forrásokból” fizetni.
Napköziben dolgozó transz propganadistát tartóztattak le hat kisgyermek szexuális bántalmazása miatt
(Daily Mail nyomán Szent Korona Rádió)