hétfő, december 29, 2025
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Tiltakoznak a baloldali EP-képviselők, amiért az Európai Bizottság nem küld biztosokat a Budapest Pride-ra

Az Európai Bizottság elnökének hivatala arra kérte a biztosokat, ne vegyenek részt az idei Budapest Pride-on. Ezért 60 baloldali képviselő nyílt levélben fejezte ki nemtetszését, mintha bármi közük is lenne a magyar belügyekhez.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

Az Euroactiv brüsszeli hírportálon közzétett levélben, amelyet Ursula von der Leyen bizottsági elnöknek címeztek, azt írták: “a magyar kormány évek óta folytat kampányt az LMBTIQ+ közösség ellen, amely mostanra a budapesti Pride betiltásában tetőződött. Ez a tilalom sérti az uniós jogot és az Európai Unió Alapjogi Chartáját. Ezek az intézkedések nemcsak Magyarországon, hanem egész Európában aláássák a jogállamiságot és az alapvető jogokat”.

A levelet aláíró képviselők felszólították az Európai Bizottságot, “hogy határozottan és látható módon álljon ki a polgári jogok, az uniós jog, az egyenlőség, a gyülekezési szabadság és az emberi jogok mellett.”

“Amennyiben igazak a hírek, miszerint az elnök hivatala visszatartja a biztosokat attól, hogy részt vegyenek a Budapest Pride-on, az azt jelentené, hogy az Európai Bizottság nem teljesíti az uniós szerződések őreként rá háruló feladatát”

– figyelmeztettek a levél aláírói. Szerintük ez nemcsak gyengeség, hanem a szolidaritás hiánya is az uniós polgárokkal szemben, akik alapvető jogaikért küzdenek.

A képviselők szerint az EU nem hallgathat az általuk jogsértéseknek nevezett normalitáspártisággal szemben, és nem hátrálhat meg a magyar kormánnyal való konfliktustól való félelemből.

“A csend és a tétlenség az igazságtalansággal szemben a bűnrészességgel egyenlő”- figyelmeztettek.

Felszólították az bizottság elnökét, hogy “vizsgálja felül álláspontját és biztosítsa, hogy az általa vezetett testület láthatóan jelen legyen a budapesti Pride-on, kiállva azok mellett, akik továbbra is a demokráciát, a jogállamiságot és az egyenlőséget védelmezik Magyarországon és egész Európában.”

“Most minden eddiginél fontosabb, hogy az LMBTIQ+ közösség, a civil társadalom, az emberi jogi védelmezők és mindenki, aki hisz a szabadságban és az emberi méltóságban, azt lássa: az Európai Unió valóban szövetségese – nemcsak szavakban, hanem tettekben is” – zárták levelüket a baloldali képviselők.



Az LMBTQP-lobbisták pánikolnak: Az EUB úgy tűnik, nem indítványoz intézkedést a Pride megvédésére

Elszólta magát egy fideszes politikus: “nincs olyan, hogy Pride-betiltás”

(MTI nyomán Szent Korona Rádió) 

Legfrissebb

A kínai-amerikai ásványháború új frontját nyithatják meg a Cook-szigetek

Novemberben a kínai „Tajang” kutatóhajó a Cook-szigetekkel közösen végzett...

Már patkányt ettek és muníció nélkül élték túl a Mirnográdban fegyvert letevő ukrán katonák

Közel két hónapon át voltak körbezárva utánpótlás nélkül azok...

Megint migránsokat simogat a pápa: szerinte az USA túl agresszíven lép fel velük szemben

XIV. Leó pápa nem először áll a bűnöző migránsok...

“A profit mindent felülír” – interjú Pécsi Ritával a képernyőfüggőségről II. rész

Az interjú első fele ebben a cikkben olvasható, melyben...

Kategóriák

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55