Május 8-án az amerikai Robert Francis Prevost személyében megválasztották a katolikus egyház vezetőjét, aki XIV. Leó néven foglalta el a pápai széket. Az új pápa értékrendje, gondolkodása is nagyon közel áll Ferencéhez, ami sajnos számos negatív irányvonalat is hordoz magával. Izrael azonban nagy változást vár: máris üdvözölték az új pápát, és a jövőbeni szoros kapcsolatban reménykednek. Vajon ez egy még erősebb zsidó-keresztény elmozdulást fog elhozni?
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Izrael üdvözli Prevost bíboros megválasztását – Zsidó-keresztény pápánk lesz?
Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök – és háborús bűnös – gratulált XIV. Leó pápának, és kifejezte reményét, hogy az új pápa „sikeresen előmozdítja a reményt és a megbékélést minden vallás között”, Jichák Herzog izraeli elnök pedig meghívta az új pápát a Szentföldre, és reményét fejezte ki, hogy pápasága „hidakat épít és megértést hoz minden vallás és nép között”.
A Vatikán és a terrorállam Izrael közötti kapcsolatok az utóbbi időben feszültek voltak, különösen a zsidó-palesztin háború miatt. Ferenc pápa rendszeresen bírálta Izrael népirtását Gázában, és aggodalmát fejezte ki az ottani humanitárius helyzet miatt. Prevost megválasztásától azonban úgy tűnik, a zsidók sok változást remélnek. Izrael képviselői úgy gondolják, az új pápa amerikai származása és latin-amerikai tapasztalatai révén “új perspektívát” hozhat a katolikus egyház vezetésébe.
Ez a remélt változás azonban a katolikus egyházat még mélyebbre rántaná le, mint ahol most áll, hiszen Krisztus Urunk gyilkosaival paktálna le. Így reméljük, legalább ebben Ferencet fogja követni.
XIV. Leó pápa Ferenc pápa irányvonalát fogja követni
XIV. Leó pápa szombaton először beszélt a bíborosoknak pápaként, ahol elmondta, hogy folytatni fogja Ferenc pápa munkáját, amellyel az egyházat a “misszionárius” munka felé fordította, minél nagyobb együttműködést szeretne az egyházi vezetők között és minél közelebb lenni a marginalizáltakhoz.
Leó pápa elmondta, hogy továbbra is
azt az utat szeretné követni, amellyel az egyház megkezdte a modernizáció felé fordulást
a hatvanas években, és több célt is idézett Ferenc pápa 2013-as, Evangelii Gaudium, vagyis Az evangélium öröme című buzdításából.
Ferenc mesterien és konkrétan fektette le a célokat.
– mondta Leó pápa. Hogy mi is Ferenc hagyatéka, egy korábbi cikkünkben már bővebben értekeztünk.
Elmagyarázta azt is, miért a Leó nevet választotta. Ahogy eddig is sejthető volt, XIII. Leó pápa után vette fel a nevet. XIII. Leó írta meg Rerum Novarum nevű enciklikáját, amelyben a munkások jogaiért és szociális ügyekben állt ki az ipari forradalom idején. XIV. Leó szerint most azt A.I. forradalom hajnalán vagyunk, és ismét kihívások érik az emberi méltóságot, igazságot és munkát. Szerinte egy egyház mindenkinek válaszként ajánlja a társadalmi tanítások kincstárát.
Pietro Parolin visszalépése kellett ahhoz, hogy XIV. Leó pápa legyen
Ferenc pápa méltó utódja: Prevost modernista és migránssimogató