csütörtök, április 9, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Magyar Péter “a Fidesz őszödi beszédeként” emlegetett hangfelvétele reklám a Honvédségnek

Magyar Péter szerint az a Fidesz “őszödi beszéde”, hogy hazánk felkészül a honvédelemre a valóságban. Mi is hangzik el a felvételen? Semmi extrém: az eddigi béketevékenység (missziózgatás újjáépítgetéssel és békefenntartással) helyett valódi harcra készítik fel a honvédséget. Ez még reklámnak is kiváló a kormánynak, legalábbis a normális embereknél, akik nem pacifistán tekintenek a világra…. Amit viszont tényleg fel lehetne róni a Fidesznek, az két dolog: egyik, hogy ez a valódi honvédelemre való átállás sajnos lassú, és nem is terjed ki minden területre, illetve a másik, hogy a pénzek egy jelentős részét ellopják.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

„Az ötödik Orbán-kormány eldöntötte, hogy egy valóban ütőképes, harcképes magyar haderőt építünk fel. Ez azt jelenti, hogy szakítunk az eddigi béketevékenységeinkkel” – mondja Szalay-Bobrovniczky Kristóf azon az egyperces hangfelvételen, amit Magyar Péter csütörtök reggel hozott nyilvánosságra. A felvétel Magyar Péter szerint 2023 áprilisában, azaz bő egy évvel az orosz–ukrán háború kitörése után készült.

A honvédelmi miniszter azt állította, hogy a magyar kormány döntése értelmében szakítunk az eddigi békementalitással, és átállunk „a háború felé vezető út nulladik fázisára”. Azaz észlelték, hogy komoly probléma van a honvédségnél, és elindult egy törekvés a lemaradás behozására.

A honvédség 2023-as fiatalítási programja is ezt a változást szolgálta szerinte. A honvédelmi miniszter Böröndi Gábor altábornagyot kérte fel az átállás végrehajtására, akit nem sokkal később, 2023 májusában neveztek ki a Magyar Honvédség vezérkari főnökének. „Megtiszteltetés, hogy elvállalta, és arra számítok, hogy ezt a folyamatot ő maradéktalanul végre fogja hajtani.”

„Én egy Magyarország fegyveres védelmére kész és alkalmas hadsereget építek! Mert a békéhez erő kell”

– reagált később Facebook-oldalán Szalay-Bobrovniczky Kristóf.

„Orbán Viktor kormánya a hazugság és a háború kormánya. Vége van, menniük kell. Orbánék a békéről hazudtak a magyaroknak, de kiderült, hogy háborúba sodornák a csodálatos országunkat” – kommentálta az Ukrajna EU-csatlakozása mellett maximálisan kiálló Magyar Péter, akinek a fröcsögéséből kitűnik a hozzá nem értése. Szerinte a honvédelmi miniszter azt hirdeti, hogy „amiről évek óta papolnak, az csak egy ócska hazugság”.

A felvételen említett Böröndi Gábort 2023 májusában nevezték ki a honvédség élére, miután Novák Katalin akkori köztársasági elnök felmentette Ruszin-Szendi Romuluszt, aki február óta a Tisza Pártnál rontja a levegőt. „A megfelelő embernek a megfelelő helyen kell lennie” – indokolta a döntést akkor a parlamenti honvédelmi és rendészeti bizottsága előtt Szalay-Bobrovniczky Kristóf.


Magyar Péter először hétfőn beszélt arról, hogy „befújt az ablakon a szél egy dokumentumot”, amit azóta is következetesen „a Fidesz őszödi beszédének” nevez, de pontosabbat eddig nem árultak el róla.

Abban a videóban azt állította Magyar Péter és Ruszin-Szendi Romulusz, hogy a birtokukba került dokumentum alapjaiban felülírja azt a „békenarratívát”, amit a kormány kifele közvetít. „Ez egyértelmű bizonyíték lesz arra, hogyan machinálnak a háttérben, és milyen veszélynek teszik ki a hazánkat” – fogalmazott Magyar Péter, és azt is állította, hogy az iratban a magyar nemzetbiztonságot érintő állítások vannak.

Szerda este aztán bejelentette, hogy másnap 9 órakor nyilvánosságra hozzák azt a bizonyítékot, amelyből „nyilvánvaló lesz mindenki számára, hogy Orbánék az utóbbi években hazudtak reggel, délben és este”. De vajon hogyan került a felvétel Magyar Péter birtokában, és ki rögzítette azt? Mi köze van ehhez Ruszin-Szendi Romulusznak?

Válaszcsapás: Ruszin-Szendi bűneiről és a LYNX gyalogsági harcjárművekről

Bobrovniczky: Magyarország kimarad a NATO ukrajnai szerepvállalásából

(Telex nyomán Szent Korona Rádió) 

Legfrissebb

Megrázó részletekről számolt be a 10 éves kislány, akit meg akart erőszakolni a sárisápi pedofil

A bíróságon mesélte el részletesen a 10 éves sárisápi...

“Lefejezek embereket és fejbe lövök mindenkit!” – 30 diáktársát akarta meggyilkolni a 15 éves fiú

Egy budapesti iskola 15 éves diákja tervezett mészárlást iskolájában...

Cigánytempó: késsel fenyegetett Miskolcon egy nőt, megerőszakolta, majd kirabolta

Érdekesség még, hogy a vádlott büntetett előéletű volt. Természetesen a...

Furkó Kálmán és a Betyársereg kapcsolatáról készült kisfilm

A Betyárseregnek számos olyan tagja van, aki vagy a...

Kategóriák

“Lefejezek embereket és fejbe lövök mindenkit!” – 30 diáktársát akarta meggyilkolni a 15 éves fiú

Egy budapesti iskola 15 éves diákja tervezett mészárlást iskolájában...

Cigánytempó: késsel fenyegetett Miskolcon egy nőt, megerőszakolta, majd kirabolta

Érdekesség még, hogy a vádlott büntetett előéletű volt. Természetesen a...

Furkó Kálmán és a Betyársereg kapcsolatáról készült kisfilm

A Betyárseregnek számos olyan tagja van, aki vagy a...

Szijjártó szerint megvédte Magyarországot a Hezbollah támadásától

Miután kiderült, hogy magyar fedőcégen keresztül juttatták el a...

Döntött az EU, nem lesz több “vegán steak”

Az Európai Parlament (EP) mezőgazdasági szakbizottsága szerdán megszavazta a...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55