hétfő, január 19, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Gyurcsány takarodik: lemond és válnak, az asszony viszi a pártot

Olyat már láttunk, hogy válás esetén a nő viszi a házat. Na de hogy egy pártot?? Gyurcsány a magánéletbe is lelépett, illetve a párt vezetését is átadja Dobrevnek.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

Gyurcsány Ferenc kivonul a közéletből, semmilyen választáson nem indul többé. Dobrev Klára indul az ellenzéki párt elnöki tisztségéért. Egy névtelen DK-s úgy nyilatkozott: abban bíznak, hogy vele új lendületet kaphat a párt.

Lemond a DK-ban betöltött elnöki posztjáról Gyurcsány Ferenc, és a tisztújításon Dobrev Klára indul a posztért. Ezt Dobrev Klára jelentette be egy Facebook-posztban. Kitért arra is, hogy férjétől elválik.

Gyurcsány Ferenc politikustársaival 2011. október 23-án alapította a Demokratikus Koalíciót, amelynek a mai napig elnöke volt. Legutóbb idén februárban tartott tisztújítást a DK: Gyurcsány Ferenc lett a párt elnöke, Molnár Csaba pedig a szervezet ügyvezető alelnöke. A DK alelnökeinek a tagok Varju Lászlót, Rónai Sándort, Vadai Ágnest és Gy. Németh Erzsébetet választották. A DK országos és helyi vezető politikusait a párt tagjai kétéves időtartamra választják. Hogy ki lesz a párt elnöke, online szavazáson dől el.

Tehette mindezt a létrontó politikus, Gyurcsány Ferenc annak ellenére, hogy évtizedek óta börtönben kellene ülnie a 2006-os események miatt… Helyette vígan politizál, főzőcskézik és még azt is ki merte mondani mindenféle szégyenérzet nélkül, hogy ő “soha nem vett el semmit a közösből.”

Gyurcsány Ferenc és Dobrev Klára 1994 augusztusában, a balatonőszödi kormányüdülőben ismerkedett meg. Két hónap múlva Gyurcsány elhagyta akkori családját és összeköltözött Dobrevvel. Házasságukból három gyermek született.

A Demokratikus Koalíciót a néhány hét múlva tartandó tisztújításáig Molnár Csaba ügyvezető alelnök vezeti. Információk szerint távozik posztjáról Wirsching Viktória, a DK kommunikációs igazgatója, az ő helyét Rónai Sándor veszi át.

Gyurcsány Ferenc: Soha nem vettem el semmit a közösből, ellenkezőleg: visszatettem

Tönkreteszi a termelők megélhetését a DK-s gyümölcsvásár

20 éve volt Gyurcsányék árulása – A 2004-es népszavazásról emlékeztek meg Pilisvörösváron

(nepszava.hu nyomán Szent Korona Rádió) 

Legfrissebb

Háborúra készülnek Norvégiában: Üzenetet kapott a lakosság autóik és házaik esetleges lefoglalásáról

Norvégiában hétfőn több ezer állampolgár kapott levelet a hadseregtől,...

Majd a Háttér Társaság megmutatja: Így játszd ki a törvényeket, és juss buzeránsként gyerekhez

Hazánkban az LMBTQP deviánsok nem fogadhatnak örökbe gyermekeket. Elvileg......

24 évre rács mögé küldené az ügyészség a magyarverő antifa Simeon Ravi Truxot

Arányos börtönbüntetést kért az ügyészség arra a két magyarverő...

Kategóriák

Háborúra készülnek Norvégiában: Üzenetet kapott a lakosság autóik és házaik esetleges lefoglalásáról

Norvégiában hétfőn több ezer állampolgár kapott levelet a hadseregtől,...

Majd a Háttér Társaság megmutatja: Így játszd ki a törvényeket, és juss buzeránsként gyerekhez

Hazánkban az LMBTQP deviánsok nem fogadhatnak örökbe gyermekeket. Elvileg......

24 évre rács mögé küldené az ügyészség a magyarverő antifa Simeon Ravi Truxot

Arányos börtönbüntetést kért az ügyészség arra a két magyarverő...

Iskolákban kiépülő kasztrendszerrel riogatnak

Sok iskolai osztály már taníthatatlan. Cigányok lakta vidékeken a...

Cigányok miatt szaporodnak a szifiliszes betegek Tiszavasváriban

Az igénytelen életmód, a nem létező higiénia és persze...

Nyilatkozatban ítélte el a „keresztény cionizmust” Pizzaballa bíboros

A bíborosnak komoly esélye volt a pápaválasztáson is, de...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55