A digitális persely mellett egy saját bankon is gondolkozik a görög ortodox egyház. Sajnos mindenhova beszivárgott már a sátáni digitalizáció, bár azt hihettük volna, hogy az egyház nem modernizálódik (ennyire). SAjnos tévedtünk.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
A múlt héten először helyeztek el digitális perselyt az athéni Areopagita Szent Dionüsziosz-székesegyházban. A görög lapok vegyes érzelmekkel fogadták a hírt. Volt, amelyik „templomrombolásnak” minősítette, mások szerint lesz, aki inkább egy olyan templomot választ, amelyben (még) nincs felszerelve a digitális készülék, amelyen keresztül bankkártyával lehet adományozni 1 centtől akár 1000 euróig.
A POS terminált a Newsbeast.gr szerint a hívők és főként a turisták kérték, mivel sokan már csak bankkártyát tartanak maguknál. Egyesek szerint azonban az utóbbi években jelentős mértékben csökkent az egyháznak szánt adományok mértéke, és ezzel a megoldással szeretnék azt ismét növelni. Még nem tudható, hogy beválnak-e a görög egyház számításai, és egyelőre az sem világos, hogy még hány templomban szerelik majd fel a digitális perselyt.
Digitális bank
De minden jel szerint ez csak az első lépés. A görög ortodox egyház ugyanis ezzel párhuzamosan saját digitális bankot hozna létre májusban vagy júniusban. A források szerint a terv jól halad, mivel összeállítottak minden szükséges jogi dokumentációt, amelyet hamarosan benyújtanak a görög központi banknak jóváhagyásra. Médiajelentések szerint az új digitális bank neve „Phos Bank” (Fény Bank) lesz.
Az elképzelések szerint a Financial Innovation Holding jelenlegi részvényesei: Angelos Filippidis, a Postai Takarékpénztár korábbi elnöke 50%-kal és a Görög Egyház 32%-kal. A fennmaradó részesedés az Evangelismos tis Theotokou Jótékonysági Alapítvány (8%) és az Egyházhoz kapcsolódó NAUS – Görög Társaság a Kultúráért és Emberi Méltóságért nonprofit szervezet tulajdonában lesz, 10%-os részesedéssel.
A NAUS nonprofit szervezetet elsősorban Nikodimos Pharmakis arkhimandrita irányítja, aki 98%-os részesedéssel rendelkezik (a fenti 10%-on belül), míg az attikai Varnavában található „Axion Esti” szent kolostor és az Evangelismos tis Theotokou Filantróp Egyesület 1-1%-kal rendelkezik. Pharmakisról annyit lehet tudni, hogy ő már 2019 nyara óta az egyház pénzügyi vezetője.
Míg egyes egyházi tisztviselők támogatják a tervet, mások továbbra is ellenzik.
„Lássuk, mikor kezdenek megjelenni az eredmények, hogy a püspökök fokozatosan részvényesekké akarnak-e válni”
– kommentálta egy bennfentes.
„Egy biztos: ha létrejön a bank, az egyház csak a tekintélyét fogja felhasználni, de az egyházi eszközöket soha nem fogja fedezetként felajánlani”
– hangsúlyozta egy forrás.
Ugyanakkor a Görög Egyház Szent Szinódusán belül még mindig viták folynak a fenti elképzelésről és a Fény Bankban való részvételről.
Digitalizáció az egyházban
Már 2023-ban beárnyékolta az egyházat is a digitális diktatúra. Ugyanis erdélyi római katolikus templomokban már 2023. augusztusában látható volt a göröghöz hasonló digitális persely.


Digitális jegybankpénz is tovább építi a digitális diktatúrát
(vasarnap.hu nyomán Szent Korona Rádió)