Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
energiaital 18 év alatt

18 év alatt tilos az energiaital vásárlása

Az Országgyűlés egyhangúan elfogadta a KDNP javaslatát, miszerint 18 év alatt korlátozni kell az energiaital vásárlást.

Kérjük, támogassa adója 1%-ával a HVIM-et!
A szervezet valós, kézzelfogható eredményeiről itt olvashat.
Felajánlását az Azonosságtudat Alapítványnak küldje el!
Adószám: 18218082-1-07

Tilos lesz az energiaital értékesítése és felszolgálása 18 év alatt lévő vásárlóknak – erről az Országgyűlés hozott határozatot kedd délelőtt. A parlament kedd délelőtt 174 szavazattal, ellenszavazat és tartózkodás nélkül fogadta el a határozatot, amit még tavaly áprilisban nyújtottak be.

A törvénymódosítás a kihirdetése után harminc nappal lép hatályba, azaz várhatóan júniustól lesz érvényes. Azt, hogy hogy milyen összetételű energiaitalokra vonatkozik a tiltás, a kormány rendeletben határozza majd meg.

A módosítás értelmében, ha egy üzlet megsérti a szabályozást, a fogyasztóvédelmi hatóság „ a jogsértés megállapításától számított legfeljebb egy évig megtilthatja az alkoholtartalmú ital, az energiaital, a dohánytermék, illetve a szexuális termék forgalmazását”. Ha pedig három éven belül ismét megsértik a törvényt, a hatóság elrendelheti az üzlet bezárását legfeljebb harminc napra.


 

Romániában betiltják az energiaitalok kiskorúaknak történő árusítását

Korlátozzák az energiaitalok eladását a fiataloknak

(Nyugat nyomán Szent Korona Rádió) 

Telegram posztjaink (2026.07.09.)

Ismét Iránt támadta az USA az éjjel; Vádat emeltek a migránsok által megtámadott fehér fiú ellen Birminghamben; Izrael kijelentette: addig marad Libanonban, ameddig csak akar – Telegram-posztjaink (2026.07.09.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 10.

Telegram posztjaink (2026.07.08.)

Izraeli katona támadt egy palesztin családra; Halálbüntetést kérnek Charlie Kirk feltételezett gyilkosára; Szórakozásból gyilkoltak az amerikai katonák Afganisztánban – Telegram posztjaink (2026.07.08.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 9.

Kormányzati pozíciókra pályáznak a magyarországi LMBTQP-lobbiszervezetek?

Az áprilisi választások óta a nemzetbiztonsági kockázatot jelentő, külföldről finanszírozott ...

LMBTQP

2026. 07. 8.

transznemű pedofil

Négyéves gyereket is zaklatott a kanadai transznemű pedofil

A quebeci Granbyban nemrég egy transznemű férfit tartóztattak le több ...

LMBTQP

2026. 07. 8.

Kalasnyikov

Az AK-tól az AK-Gucci-ig – A Zenitco és az orosz taktikai kiegészítők forradalma (3. rész)

Ugyan az AK-széria története a második világháború utáni időszakra nyúlik ...

Militarizált övezet

2026. 07. 8.

Telegram posztjaink (2026.07.07.)

Robbanások Macron damaszkuszi szállása közelében; Többmillióan vettek részt Ali Hamenei gyászszertartásán; Ukrán nők szabadítják ki a kényszersorozott férfit – Telegram posztjaink (2026.07.07.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 8.