vasárnap, december 21, 2025
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Irán – USA atomtárgyalás: biztatók az eredmények

Az iráni külügyminiszter szerint sikeres az Irán és az USA közötti atomtárgyalás. Az USA azért szankcionálja a perzsa államot, mert az az ő engedélyük nélkül dúsít olyan minőségű uránt, ami közel jár a fegyverekhez szükséges 90%-hoz.

Kérjük, támogassa adója 1%-ával a HVIM-et!
A szervezet valós, kézzelfogható eredményeiről itt olvashat.
Felajánlását az Azonosságtudat Alapítványnak küldje el!
Adószám: 18218082-1-07

Kielégítőnek nevezte az iráni külügyminiszter az Egyesült Államokkal folytatott nukleáris tárgyalások folyamatát és ütemét az Ománban szombaton lezárult, harmadik tárgyalási fordulót követően.

Abbász Aragcsi az iráni állami televízióban számolt be arról, hogy mindkét fél “komolyságot és eltökéltséget” tanúsított a nukleáris vita rendezését célzó iráni-amerikai tárgyalások most lezárult harmadik fordulóján. Az iráni állami média közlése szerint Abbász Aragcsi és Steve Witkoff közel-keleti megbízott ománi közvetítéssel mintegy hat órán át tárgyalt Omán fővárosában, Maszkatban, egy héttel a Rómában tartott második forduló után, amelyet mindkét fél konstruktívnak minősített. Badr bin Hamad bin Hamud al-Buszaidi ománi külügyminiszter elmondta, hogy a megbeszélések a jövő héten folytatódnak, és az újabb magas szintű találkozót május 3-ára tervezik.

Az iráni atomprogram békés jellegű a külügyi szóvivő szerint

“Irán továbbra is szilárdan kitart az igazságtalan szankciók megszüntetésének szükségessége mellett, és kész arra, hogy bizalmat ébresszen atomprogramja békés jellegével kapcsolatban” – mondta Ománban újságíróknak Eszmail Bakaei, az iráni külügyminisztérium szóvivője. Donald Trump amerikai elnök a Time magazinnak adott, pénteken megjelent interjújában azt mondta, hogy szerinte meg fognak állapodni Iránnal, de megismételte fenyegetését, hogy Irán katonai fellépéssel számolhat, ha a diplomácia kudarcot vall. Trump 2018-ban, első elnöksége alatt kivonta országát a 2015-ben Bécsben az iráni atomprogramról Teherán és a nagyhatalmak által megkötött nemzetközi paktumból, és visszaállította az Irán elleni szankciókat. Teherán válaszul fokozatosan felhagyott a szerződésben vállalt kötelezettségeinek teljesítésével. Többek között felgyorsította az urándúsítást.

A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség szerint jelenleg már 60 százalékos tisztaságú urán előállítására képes, ami közel van a nukleáris fegyver gyártásához szükséges, nagyjából 90 százalékos szinthez.

Marco Rubio amerikai külügyminiszter a napokban kijelentette, hogy Iránnak a megállapodás értelmében teljesen le kellene állítania az urándúsítást, és importálnia kellene az uránt, amelyre atomerőművének működtetéséhez van szüksége


 

Irán közel jár a fegyverminőségű urán dúsításához

“Nem fogunk háborút kezdeményezni, de felkészültünk rá” – Irán keményen odaszólt Izraelnek

Trump megakadályozhatja az iráni atomprogram elleni izraeli csapást

(VG nyomán Szent Korona Rádió) 

Legfrissebb

Tényleges életfogytiglant kapott a francia aneszteziológus, aki szándékosan megmérgezte betegeit

Ahogy portálunk is beszámolt róla, a francia Frédéric Péchier...

Személytelen háborúk: Robothadserege lesz az USA-nak

Fantomnak nevezett humanoid robotkatonák fogják alkotni az amerikai hadsereg...

Nem lesz elnöki hanukázás Lengyelországban

Idén lehet nem kell Gregorz Braunnak kezébe venni a...

Teljes digitális kontroll jön az ukrán sorozási rendszerben

Az ukrán állam totális kontroll alá veheti a sorozásra...

Importált botrány: lengyeleket provokáltak Debrecenben a cionisták

Miközben Lengyelország a második világháborúban megszűnt létezni, az izraeli...

Kategóriák

Személytelen háborúk: Robothadserege lesz az USA-nak

Fantomnak nevezett humanoid robotkatonák fogják alkotni az amerikai hadsereg...

Nem lesz elnöki hanukázás Lengyelországban

Idén lehet nem kell Gregorz Braunnak kezébe venni a...

Teljes digitális kontroll jön az ukrán sorozási rendszerben

Az ukrán állam totális kontroll alá veheti a sorozásra...

Importált botrány: lengyeleket provokáltak Debrecenben a cionisták

Miközben Lengyelország a második világháborúban megszűnt létezni, az izraeli...

ENSZ: nincs rá bizonyíték, hogy újra fegyverkezne a Hezbollah Dél-Libanonban

Az ENSZ dél-libanoni békefenntartó missziójának (UNIFIL) vezetője pénteken kijelentette,...

Helyes: Izraeli kémet végeztek ki Iránban

Iránban szombaton kivégeztek egy férfit, aki Izrael javára kémkedett,...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55