kedd, január 27, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Belakják Kelet-Magyarországot a románok

Az alaptörvény-módosítással a települések identitásvédelmi lehetőséget is kapnak. Nem is gond, hiszen Kelet-Magyarország szépen lassan elrománosodik. 

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

Mint ismert, több a magyar–román határhoz közeli magyarországi településen nagyon megugrott a romániaiak ingatlanvásárlása. Ez január elején robbant be, de már tavaly novembertől érlelődött, amikor kiderült, hogy Románia év elejétől a schengeni övezet teljes jogú tagjává válik.

Kolozsváron 3 ezer euró, mintegy 1,2 millió forint az átlagos négyzetméterár, Temesváron 1700, Nagyváradon 1600 euró (600-700 ezer forint), míg a kelet-magyarországi ingatlanszektorban vannak olyan települések, ahol az érték alig haladja meg a 100 ezer forintot, így most már sokan vállalják az ingázást Nyugat-Románia és Kelet-Magyarország között, mondta a Népszavának Balogh László, az Ingatlan.com vezető gazdasági szakértője.

A Duna House szerint a Romániával határos megyék közül Hajdú-Biharban 9 százalékkal, Békésben 25 százalékkal, Szabolcs-Szatmár-Beregben 29 százalékkal emelkedett az ingatlaneladások száma az első negyedévben az egy évvel korábbihoz képest, pedig a megyei átlagos éves drágulás mindenütt 14-24 százalékos.

Az Ingatlan.com statisztikái szerint különösen sok érdeklődés érkezik Aradról és Nagykárolyból, itt 50-50 százalék a magyar és román ajkúak megoszlása. A Duna House statisztikája ezzel egybevág, aszerint Békés megyében a schengeni csatlakozás előtt inkább romániai magyarok vásároltak ingatlant, azóta már magyarul egyáltalán nem beszélők is megjelentek a színen.

Mérken most a tavalyi 101 ezer forint után 106 ezer forint a négyzetméterár, Komádiban viszont nagyobb drágulás után 118 ezerről 211 ezerre nőtt az érték – itt mégis szinte kilőtt a piac. A leginkább keresett települések között ott van Debrecen, Biharkeresztes, Berettyóújfalu, Gyula, Békéscsaba, Battonya és Csenger is. Sóstógyógyfürdőn a nyaralók adásvételének felbuzgása várható.

Elfogták a magyar szurkolóra támadó románt

(HVG nyomán Szent Korona Rádió) 

Legfrissebb

Az integráció jegyében lakóparkot építettek migránsoknak: azok végig erőszakolták a benne lakókat

Az eset Hollandiában történt. A nyugati ország hosszú évek,...

Csepella Olivér, az államilag támogatott antifa próbálta megakadályozni a Bűnvadászok csapatát

A Bűnvadászok legújabb videójában váratlanul megjelent egy elég fajtajelleges...

Az energiaválság miatt kényszerül bezárni a több mint 270 éves német fogadó

Németország egyik legrégebbi fogadója, a Bonn Plittersdorf kerületében található...

Az EU-tanács elfogadta az orosz földgáz importjának fokozatos betiltását

Az Európai Unió Tanácsa kedden közölte, hogy elfogadták a...

Kategóriák

Csepella Olivér, az államilag támogatott antifa próbálta megakadályozni a Bűnvadászok csapatát

A Bűnvadászok legújabb videójában váratlanul megjelent egy elég fajtajelleges...

Az energiaválság miatt kényszerül bezárni a több mint 270 éves német fogadó

Németország egyik legrégebbi fogadója, a Bonn Plittersdorf kerületében található...

Az EU-tanács elfogadta az orosz földgáz importjának fokozatos betiltását

Az Európai Unió Tanácsa kedden közölte, hogy elfogadták a...

Ukrajna mesterséges intelligenciával működő drónok tömeges alkalmazását kezdi meg?

Többször is írtunk már arról, hogy a közeljövőben megjelenthetnek...

Csehország nem ad kiképző repülőket Ukrajnának

Csehországban is heves politikai vitákat generálnak az Ukrajnának nyújtandó...

Macron és a britek is megtiltják a gyerekeknek a közösségi média használatát?

Nagy-Britannia és Franciaország is egyre közelebb kerül ahhoz, hogy...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55