Az OpenAI vezérigazgatója szerint csak “megismerni” akar minket a ChatGPT, új funkcióját pedig “rendkívül hasznosnak és személyre szabottnak” véli. George Orwell plágium miatt feljelentést tett.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
A ChatGPT jelentős frissítést kapott. Mostantól képes visszakeresni minden korábbi beszélgetést, hogy személyre szabottabb válaszokat adjon.
Csütörtökön az OpenAI bejelentette, hogy a „memória” funkció segítségével a ChatGPT mostantól az összes korábbi csevegést felhasználva még hasznosabbá válik, például írásban, tanulásban és tanácsadásban.
„Ez meglepően nagyszerű funkció, és azt jelzi, hogy valami izgalmas dolog felé haladunk: olyan mesterséges intelligencia rendszerek felé, amelyek az életed során megismernek téged, rendkívül hasznosak és személyre szabottak lesznek”
– mondta Sam Altman, az OpenAI vezérigazgatója az X-en.
A ChatGPT már rendelkezett egy „memória” funkcióval, amely lehetővé tette a felhasználók számára, hogy elmentsenek bizonyos kéréseket, felvetéseket és más információkat, hogy javítsák a jövőbeli csevegéseket. Mindezt a „Memóriák kezelése” fül alatt lehetett szabályozni.
Mostantól a bot még több részletet képes figyelembe venni, amit “természetes” módon, a beszélgetések során szed össze. Például, ha észreveszi, hogy egy felhasználó baseball rajongó, ezt fel fogja hozni a válaszai között – írja a Business Insider.
A felhasználók bármikor dönthetnek úgy, – ha nem szeretnék – hogy a bot hivatkozzon a korábbi beszélgetésekre, vagy akár teljesen kikapcsolják a memóriát a Beállításokban
– közölte az OpenAI.
A legtöbb embert továbbra se érdekli a totális megfigyelés
Az a baj, hogy a képernyőfüggők nagy része ezeket el is hiszi, hogy az ő javára van minden. Nagyon kedvesen, finoman, meggyőző szavakkal elhiteti a felhasználóval, hogy “jó lesz ez neked, hasznos ez a dolog, ne aggódj, mindent megold neked a mesterséges intelligencia, stb. “
Pontosan ugyanolyan alattomos módszerekkel hálózza be a gyanútlan “áldozatot”, mint a kígyó tette a Paradicsomban Ádámmal és Évával.
A mai ember a hedonizálásnak él, illetve hogy minél könnyebb legyen az élete. Az se baj, ha totális megfigyelés alatt vagyunk, csak oldjon meg mindent helyettem valaki vagy inkább valami más. Már szinte gondolkoznunk sem kell, a sulis beadandótól elkezdve, a banki papírokon át a felmondásunkig mindent megír helyettünk az AI. És persze közben mindent megjegyez. Ha nem látjuk be, hogy ez mennyire rossz, – márpedig a legtöbb ember tényleg elhiszi, hogy a javát szolgálja a mesterséges intelligencia – akkor nagyon nagyon nagy a baj.
Lassan “mindent ismer”, mégis manipulál válaszaival a ChatGPT
(hirado.hu nyomán Szent Korona Rádió)