Donald Trump parancsára intenzíven elkezdték támadni a jemeni húszikat az amerikaiak, rajtuk tesztelték le az Irán ellen bevetni kívánt bunkerrombolókat. Mivel azonban nem úgy sült el, mint várták, most már inkább tárgyalna a cionista showman a húszikkal.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
“A cél a húszi lázadók kifüstölése, akik több milliárd dolláros kárt okoznak a világgazdaságnak.”
Jemen fővárosát bombázta szerdán az amerikai hadsereg, méghozzá B–2-es Spirit bombázókkal. Az amerikai elnök még hetekkel ezelőtt rendelte el a húszi lázadók “kifüstölését”.
A bombázásban eddig legalább 12-en meghaltak, köztük nők és gyermekek is.
A döntés válasz volt a húszik által folytatott támadásokkal szemben, amely amerikai és más nemzetek hajóit, repülőgépeit és drónjait vette célba. Az amerikai elnök akkor hangsúlyozta, szerinte ezek a támadások “több milliárd dolláros” kárt okoztak az amerikai és a világgazdaságnak.
Azt hozzá kell tennünk, hogy a média elég egyoldalúan mutatja be ezeket a támadásokat. A jemenu húszik támadásai mögött ugyanis egy kiállás van, méghozzá a palesztin népirtás elleni harc. Kijelentették, hogy kiállnak a palesztinok mellett, ezért minden olyan közel-keleti ország, amely a cionista terrorállam szövetségese, támadja az Izrael ellenes szabadságharcosokat. Erre válaszul indítanak támadásokat a Vörös-tengeren hajók ellen.
“Az országunk elleni amerikai agresszióra, valamint a szanaai és szaadai civilek lemészárlására válaszul a haditengerészeti erők, rakétaerők és pilóta nélküli rendszerek erői dróncsapásokat, valamint ballisztikus és cirkálórakétákat indítottak több ellenséges hadihajó és a USS Harry Truman amerikai repülőgép-hordozó ellen a Vörös-tengeren.”
– mondták az Ansar Allah jemeni húszik képviselői.
Balul elsült próbatámadás?
Miután Jement az Irán ellen használni kívánt bunkerromboló bombák tesztelésére használták, az amerikai hadsereg állítólag „kételkedik” és „nincs meggyőződve” arról, hogy képes lenne egy sikeres katonai csapást mérni Irán nukleáris létesítményeire
Az USA a hadsereg szerint bizonytalan abban, hogy egy Irán elleni csapás elérné-e a kitűzött stratégiai célt, mondván, hogy az iráni létesítmények „sokkal mélyebben vannak” és védettebbek, mint a jemeni földalatti bázisok, és hogy a jemeni rakéta-infrastruktúra elleni közelmúltbeli légicsapások a legjobb esetben is „hatástalannak, legrosszabb esetben haszontalannak” bizonyultak. – nyilatkozta az Egyesült Államok Központi Parancsnokságától egy forrás.
Az USA tájékoztatta az Ansarallahot (húszikat), hogy hajlandó leállítani a Jemen elleni támadási hullámot, ha a csoport megígéri, hogy nem támadja meg az amerikai haditengerészet hajóit.
Illegális légitámaszpontot építenek a jemeni húszik ellen egyes közel-keleti országok
(Infóstart és Middle Est Spectator nyomán Szent Korona Rádió)