vasárnap, június 1, 2025
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Balliberális véleménydiktatúra: Megszüntették két konzervatív csatorna engedélyét Lengyelországban

Donald Tusk hatalomra jutása óta tombol a szélsőliberális véleménydiktatúra Lengyelországban. Az elnök nemcsak börtönbe záratja politikai ellenfeleit, hanem az ellenzéki, konzervatív médiát is megpróbálja ellehetetleníteni.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

Az ügyet az MWE Networks nevű, lengyel tulajdonú médiacsoport beadványára tárgyalták. A TV Republika és a wPolsce24 tavaly júniusban, a műsorszolgáltatói engedélyekről döntő Országos Rádió- és Televíziótanács (KRRiT) határozata nyomán kapott engedélyt országos digitális műsorszórásra. Az MWE Networks pályázatát a KRRiT elutasította.

A bíróság szerint a KRRiT a koncessziók odaítélésekor „lényegi módon” megsértette az előírásokat a többi között azáltal, hogy nem indokolta meg kellőképpen döntését. A szerdai ítélet ellen 30 napon belül lehet fellebbezni, megfigyelők szerint a jogerős ítéletre akár egy-két évet is várni kell.

Jaroslaw Kaczynski volt kormányfő, a fő lengyel ellenzéki erő, a Jog és Igazságosság elnöke szerdai sajtóértekezletén kijelentette:

a bírósági döntés rámutat, hogy Lengyelországban „nem pusztán a szabad média van veszélyben, hanem egyszerűen felszámolják a demokráciát”.

A kormányhatalom „primitív és ügyetlen, ugyanakkor olyan mértékben szolgál idegen érdekeket, hogy mindenre kész” – fogalmazott Kaczynski. Úgy látta: a kormányt „a médiarendszer védi”, lengyelek milliói ezért „észre sem veszik, milyen helyzetben élnek”.

A TV Republika hírtelevíziót 2013-ban alapították, eredetileg interneten és több kábeltévé-szolgáltató közvetítésével surgározta adását. A wirtualnemedia.pl szakportál április elején közzétett adatai szerint a csatorna a legnézettebb lengyelországi hírtelevíziónak számít, megelőzi nemcsak a TVP Info közszolgálati hírtelevíziót, hanem az amerikai tulajdonú TVN24 kereskedelmi hírcsatornát is.

A 2017-ben alapított wPolsce24 a 6. helyen szerepel a hírtelevíziók nézettségi rangsorán.


Donald Tusk börtönben kínoztatja politikai ellenfeleit

Lengyelország beperli Magyarországot, amiért menedékjogot adtunk a volt miniszterhelyettesnek

Nálunk kapott menedékjogot a volt lengyel igazságügyi miniszter, a Jog és Igazságosság (PiS) tagja

(Vadhajtások nyomán Szent Korona Rádió) 

Legfrissebb

Így irtotta ki a globalizmus a népviseletet és az egyediséget

Tegnap úgy esett, hogy a tatai Német Nemzetiségi Múzeum...

Fokozottan védett növényeket gyomirtóztak le Budaörsön – vajon köze van az épülő lakópark engedélyeztetéséhez?

Többedjére vandálkodtak természetkárosítók a Natura 2000 területen, ami egy...

A technokrácia átka – Meghibásodik egy alkalmazás, majd az egész ország autóforgalma megbénul

Nem most először okozott katasztrófát a Google Maps téves...

Most vagy soha, Kárpátalja! Az Igazságot Magyarországnak Szövetség is részt vesz a HVIM Trianon Felvonulásán

Még soha nem éreztük olyan közel a trianoni igazságtalanságok...

Államosítanák és bezárnák a VI. század óta folyamatosan működő Szent Katalin monostort?

Az egyiptomi bíróság bezárná a Sínai-félszigeten található Szent Katalin...

Kategóriák

Így irtotta ki a globalizmus a népviseletet és az egyediséget

Tegnap úgy esett, hogy a tatai Német Nemzetiségi Múzeum...

Államosítanák és bezárnák a VI. század óta folyamatosan működő Szent Katalin monostort?

Az egyiptomi bíróság bezárná a Sínai-félszigeten található Szent Katalin...

“Izrael háborús bűnöket követ el” – vélekedik a volt izraeli miniszterelnök

Benjamin Netanjahut saját népe is elítéli már a Gázában...

Ez történik, ha farkasokkal találkozik az ember az erdő közepén (VIDEÓ)

Nem kell megijedni, ha farkasokkal találkozunk az erdőben, erre...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55