Nem győzzük hangsúlyozni mekkora ereje és hatása van a képernyőnek egy gyermek számára. Az pedig, hogy onnan erőszak, brutalitás, meztelenség és hasonló felnőtt tartalmak ömlenek rá, elképesztő károkat okoz benne, annak ellenére, hogy nem feltétlenül látszik (nevetgél a film alatt, vagy azt mondja, hogy tetszik neki). Szülőként kötelességünk óvni gyermekünket!
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Hiába szól olyan klasszikus gyerekjátékokról a Netflix új sikersorozata, mint például a kötélhúzás vagy az üveggolyózás. A Squid Game (magyarul: Nyerd meg az életed) egyáltalán nem gyerekeknek való! Az olykor kendőzetlenül brutális sorozat ennek ellenére hatalmas népszerűségnek örvend még a 15 évnél fiatalabbak körében is. Holott nekik egyáltalán nem ajánlják az akció-horror megtekintését, hívta fel a szülők figyelmét egy angol iskola a Metro szerint.
A Conyers School hétfői posztjában azt írja: a dél-koreai sorozat erőszakos és borzalmas jelenetei egyáltalán nem alkalmasak arra, hogy a fiatalkorúak megnézzék. Szex, meztelenség, extrém erőszak, öncsonkítás, öngyilkosság és trágárság is bőven akad a kilencrészes sorozatban. Emiatt különösen fontosnak tartja a tantestület, hogy betartsák az előírt legalább 15 éves korhatárt.
A Netflix ereje
Az iskola a posztban kiemeli, hogy már lehetőség van a streaming-szolgáltatónál gyerekprofil létrehozására. Ennek segítségével csak azokhoz a tartalmakhoz férnek hozzá a fiatalok, amiket eleve nekik készítettek. Ezért a poszthoz mellékelték a Netflix leírását arról, hogyan kell ilyen profilt létrehozni.
Nem a Conyers az egyetlen iskola, ahol a gyerekek játszani kezdték a Squid Game-ből megismert játékokat. Korábban egy belga oktatási intézményben bántalmaztak egy kislányt az osztálytársai, miután veszített az egyik játékban.
A Nyerd meg az életed hamarosan a Netflix legsikeresebb sorozata lehet. Szeptember 17-i megjelenése óta 90 országban vezette már a népszerűségi toplistát, köztük Magyarországon is. A sorozatban több száz eladósodott, reményvesztett ember küzd a több milliárdos főnyereményért. A hatfordulós versenyben gyerekjátékokat kell teljesíteni, de a vesztesek az életükkel fizetnek a kudarcért.
Iskolaigazgatók, tanárok sem ajánlják itthon
Szerkesztőségünk több általános iskola igazgatójával és tanárával beszélt az ügyben. Ők mind kifejtették, hogy sajnos már ALSÓ TAGOZATBAN is divatnak örvend az akció-horror sorozat. Sőt, volt, aki a gyermekét az iskolai farsangon az egyik szereplőnek öltöztette be, ami egyértelmű jele annak, hogy a gyermek látta a filmet.
Azon kívül, hogy az ellenőrizetlen Youtube használat is mennyire káros a gyermekekre nézve, nem győzzük hangsúlyozni, hogy egy-egy egész estés film is rendkívül negatív hatással lehet rájuk. Amikor a Youtube vagy a TikTok előtt ül a gyermek sajnos irányíthatatlanul dobál fel videókat, reklámokat, ami ellen még szülőként sem tehetünk többet, mint hogy alapból nem engedjük ezeket nézni a gyermeknek. De egy film vagy sorozat nézése azt jelenti, hogy a szülő tudatosan megengedi azt gyermekének. A legjobb lehetőség ilyenkor az, hogy magunk leülünk, megnézzük miről szól. Vagy legalább egy kicsit utána olvasunk. De ha ez sem lenne elég, nem véletlenül vannak a korhatárok.
Ez a sorozat Magyarországon 18 éven aluliak számára nem ajánlott!! A sorozat brutális és pszichológiailag megterhelő, erőszakos, véres jeleneteket, kegyetlenséget és felnőtteknek szóló témákat – meztelenséget is beleértve -, jeleneteket tartalmaz.
Mit ajánlunk?
Bőven akad olyan sorozat vagy film, ami inkább való egy gyermeknek. Ha akcióra vágyik vagy esetleg élesen él benne a versengés, kalandvágy a filmeken keresztül is, a korábban ajánlott Kojot négy lelke rajzfilmet hozzuk fel példaként.
A kisebbek pedig maradjanak a meséknél, alsó tagozatos (de akár nagyobbaknak is) gyerekeknek pedig a nemrég megjelent – jó és rossz küzdelmét tökéletesen bemutató – Csongor és Tünde mesefilmet ajánljuk.
Cseh Tamás indiánmeséi alapján készült rajzfilm: Kojot négy lelke (ajánló, teljes film)
(szeretlekmagyarorszag.hu nyomán Szent Korona Rádió)