Amint az ismert, az elmúlt néhány hónap alatt hat terrortámadást is elkövettek migránsok Németországban. A választási kampányban pedig minden más témát elsöpört a migráció. Egy német szakértő úgy hiszi megtalálta a probléma valódi felelősét: Oroszország.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Hans-Jakob Schindler, a Counter Extremism Project (CEP) nevű civil szervezet igazgatója szerint „nagyon is lehetséges”, hogy afganisztáni orosz ügynökök fizethettek a táliboknak, hogy aztán azok nyugtalanságot szítsanak Németországban, annak ellenére is, hogy ez szerinte sem bizonyítható jelenleg.
A terrorizmus-, és Közel-Kelet szakértő a Merkur.de portálnak adott interjújában arról beszélt, hogy „Oroszország célja, hogy Németországban is társadalmi felfordulást okozzon”. Schindler véleménye szerint az „erőszakos cselekmények röviddel a fontos választások előtt minden bizonnyal az oroszok kezére játszanának”.
Azt is elismeri ugyanakkor, „ha közvetlen orosz beavatkozás történt volna, azt az elmúlt hónapok támadásainak kivizsgálása során fel kellett volna ismerni”.
Erre azonban eddig nem találtak bizonyítékot a hatóságok.
Schindler szerint azonban Oroszországnak „minden bizonnyal közvetett befolyása volt a támadásokra”, mivel az internetet elárasztják a legkülönfélébb propagandaanyagok – szerinte – a tartalmak nagy része Oroszországból származik. „Az oroszok minden bizonnyal radikalizáló anyagokat tesznek fel az internetre, jobboldali és baloldali szélsőséges tartalmakat, valamint iszlamista anyagokat egyaránt.
Végső soron a cél az is, hogy az egyéni elkövetőket ilyen módon motiválják a támadások végrehajtására, és bizonytalanságot keltsenek. Ez a hibrid hadviselés része” – magyarázza Schindler. „Nagyon valószínű, hogy Oroszország a választások előtt fokozza hibrid hadviselését, és még több dezinformációs és szélsőséges anyagot fog előállítani” – fogalmazott.
Szakértő: a migráció megállítása nem megoldás
Schindler szerint a helyzet összetett, és a szélsőségeseknek több tényező is a kezükre játszik. Szerinte az olyan terrorszervezeteknek, mint az Iszlám Állam sokkal nagyobb mozgástere van, amióta az amerikai – és NATO – csapatok kivonultak Afganisztánból. Másodszor, a közösségi média ösztönzi a radikalizálódási kísérleteket. Harmadrészt pedig a biztonsági hatóságoknak túl kevés hatalmuk van” – véli a szakértő, aki szerint a szigorított migrációs politika és a zárt határok önmagukban nem oldják meg a biztonsági problémát.
Az elkövetők nem most léptek be az országba, némelyikük már évek óta Németországban élt. Legtöbbjük először Németországban radikalizálódott”
magyarázta. A szakértő szerint ugyanakkor fontos a migráció ellenőrzése. „De ezek az intézkedések önmagukban nem képesek tartósan javítani a biztonsági helyzetet” – mondta.
Kutyasétáltató hölgyet szúrt le egy migráns Németországban – A támadó rehabilitációs központba kerül
( Mandiner nyomán Szent Korona Rádió)