péntek, március 27, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Sulyok Tamás meghívására Budapestre érkezik az izraeli elnök

Hivatalos állami látogatásra érkezik Magyarországra kedden Herzog izraeli elnök, akit Sulyok Tamás köztársasági elnöknek egy évvel ezelőtt, a beiktatása után első dolga volt meghívni az immáron zsidó gyarmattá vált országunkba.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

A magyar államfő tavaly március végén beszélt telefonon Jichák Hercog államfővel, aki Sulyoknak gratulált az elnökké választásához, miután Novák Katalin bukása után megválasztotta őt az Országgyűlés. Az izraeli elnök meghívására ekkor került sor.

„Az Izrael melletti kiállásunk egyik elvi alapvetése a holokauszt borzalmaiból levont következtetés, mely szerint szükség van egy erős zsidó nemzetállamra, amely garantálja, hogy ilyen tetteket senki soha többé ne követhessen el”

– mondta akkor Sulyok Tamás.

Idén januárban pedig Gideon Szaár izraeli külügyminiszter érkezett diplomáciai látogatásra Budapestre, ahol Sulyok Tamás köztársasági elnökkel és Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel tárgyalt, valamint a budapesti zsidó közösséggel találkozott.

Szijjártó közös sajtótájékoztatót is tartott a zsidó gazdájával, ezen Gideon Szaár úgy fogalmazott: Magyarország az az ország az európai közösségen belül, amelyik tisztában van a különbséggel a jó és a rossz között, a helyes és a helytelen között és “nincsenek erkölcsi torzulások a vonatkozásban, hogy hogyan tekint a nemzetközi kérdésekre, kihívásokra”.

“Magyarország Orbán Viktor vezetésével közeli jó barátunk, fontos szövetségese Izraelnek”

Csak hogy ne maradjon ki a sorból, Orbán meghívta Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnököt is tavaly novemberben, mégpedig rögtön azután, hogy a hágai Nemzetközi Büntetőbíróság nemzetközi elfogatóparancsot adott ki ellene a gázai háborúban elkövetett népirtás és háborús bűncselekmények miatt. Közben a kormány fontolgatja, hogy Magyarország – egyedüli EU-tagként – kilépjen a büntetőbíróság kötelékéből, mindezt azért, mert a bíróság szerintük “politikai döntést” hozott Netanjahu elfogatóparancsával.

Nem lehet itthon érvényt szerezni a Nemzetközi Büntetőbíróság elfogatóparancsának, de Orbán ki is lépne belőle

Orbán Budapesten demonstrálja Netanjahu-szolgaságát: meghívja a népirtó bűnözőt a gyarmatokra

(24.hu nyomán Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

Napi szinten járt az ukrán kém informatikus a Tisza Párt irodájába

Az a Maróti Tamás "Buddha" irányította a Tisza Párt...

Konzervatív összeröffenés a globális „felmelegedés” jegyében?

A héten ismét összeült a kóserkonzervatív internacionálé, a CPAC...

Az ukrán titkosszolgálat „humanitárius segélyként” több száz, robbanóanyagot rejtő talpbetétet csempészhetett Oroszországba

Oroszország több száz, katonáknak szánt, robbanóanyaggal ellátott cipőtalpbetétet foglalt...

Melania Trump humanoid robottal sétált a Fehér Ház vörös szőnyegén

Az USA vezetése annál világosabb üzenetet nem is közölhetett...

Kategóriák

Napi szinten járt az ukrán kém informatikus a Tisza Párt irodájába

Az a Maróti Tamás "Buddha" irányította a Tisza Párt...

Konzervatív összeröffenés a globális „felmelegedés” jegyében?

A héten ismét összeült a kóserkonzervatív internacionálé, a CPAC...

Melania Trump humanoid robottal sétált a Fehér Ház vörös szőnyegén

Az USA vezetése annál világosabb üzenetet nem is közölhetett...

Együtt harcolnak a keresztények és a Hezbollah az Epstein-koalíció ellen Libanonban

Az ISIS elleni, a Bekaa-völgyben zajló együttműködés a keresztényeket...

Izrael bejelentette: Megszállja Libanon déli részét és kitelepíti a helyieket

Bejelentette Izrael, hogy elfoglalja Dél-Libanon egyes részeit, a Hezbollah...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55