péntek, január 23, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Izrael akár még idén támadást indíthat Irán ellen, az atomprogram hátráltatása végett

Akár még idén megtámadhatja Iránt Izrael: az év közepéig “megelőző támadást” indíthat az ország atomprogramja miatt, véli az amerikai hírszerzés a Washington Post birtokába jutott januári jelentés szerint. A jelentés szerint Izrael az iráni Fordow és Natanz települések nukleáris létesítményeit kívánja támadni. Egy ilyen támadás hetekkel, hónapokkal hátráltathatja Irán atomprogramját, miközben fokozná a feszültséget a térségben, és kockáztatná a konfliktus kiterjedését.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

Irán és Izrael a gázai háború miatt kialakult régiós feszültségek közepette korábban kölcsönösen támadták egymást. Az amerikai hírszerzés szerint Izrael arra jutott, hogy a tavaly októberi támadások jelentősebb mértékben gyengítették az iráni légvédelmi képességeket.

A Fehér Ház az ügyben nem volt hajlandó nyilatkozni, ahogy az izraeli kormány, a CIA és az amerikai hírszerzés intézményei sem. A Fehér Ház Nemzetbiztonsági Tanácsának szóvivője ugyanakkor azt mondta, hogy Donald Trump amerikai elnök nem fogja engedni, hogy Irán atomfegyverhez jusson.

Mindemellett azzal vélhetően semmi problémája sincs a cionista showmannek, hogy nemrég titkos dokumentumok láttak napvilágot azzal kapcsolatban, hogy Izrael időközben titokban atombombához jutott. Ebben Trump bizonyára nem talál semmi kivetnivalót, és nem akarja minden áron megakadályozni, hogy a zsidók atomhatalommá váljanak.

Bár állítólag Trump szeretné inkább békés tárgyalásokkal elhárítani az iráni atomprogramot, a kérdés csak az, hogy ezt ki veszi be.

„Mindenki azt hiszi, hogy Izrael a mi segítségünkkel vagy jóváhagyásunkkal odamegy, és a pokolba bombázza őket. Jobbszeretném, ha ez nem történne meg”

– mondta Trump egy hétfői interjújában, mintha ez eddig nem így történt volna.

Izraelnek van atombombája – titkos dokumentumok láttak napvilágot

Megszegte a tűzszüneti megállapodást Izrael, mégis ő fenyegetőzik

(444 nyomán Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

Bűnözők helyett az áldozatokat büntetik Ausztriában: Lopásra való felbujtás, ha valaki nyitva felejti az autóját

Az osztrák jogszabályok alapján lopásra való felbujtásnak számít, ha...

Vödörszámra hordták a szart az utca végébe a cigányok Csepelen

Cigányoktól bűzlött az egész utca, vödörrel hordták a szart...

Dánia: nem elég a zöldenergia, 40 év tilalom után újra atomerőműveket építenek

Dánia nem akar "lemaradni", ezért a zöldről inkább visszavált...

Zelenszkijjel is találkozott Davosban Trump, máris létrejöhet egy orosz-amerikai-ukrán csúcstalálkozó

Zelenszkij ukrán elnök Davosban, a Donald Trumppal folytatott megbeszélése...

Kategóriák

Vödörszámra hordták a szart az utca végébe a cigányok Csepelen

Cigányoktól bűzlött az egész utca, vödörrel hordták a szart...

Dánia: nem elég a zöldenergia, 40 év tilalom után újra atomerőműveket építenek

Dánia nem akar "lemaradni", ezért a zöldről inkább visszavált...

Megalakult a Trump-vezette Béketanács, az EU-ból egyedül Orbán volt jelen

A davosi Világgazdasági Fórum csütörtöki napjának délelőttjén hivatalosan is...

Eláraszthatják a zsidók a Templom-hegyet

Az Al-Akszának és a Sziklamecsetnek otthont adó Templom-hegy, ahol...

Rászorulók helyett élősködő cigányok kapták a tüzifát Bajóton

A Komárom-Esztergom vármegyei Bajóton akadályba ütközött a szociális tűzifaosztás....

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55