Az ördögi Apple mindig híres volt arról, hogy gátlástalanul gyűjtik az adatokat a felhasználóikról, azonban most “önérzetesek lettek a kis latorok”. A brit belügyminisztérium szintén pofátlan módon azt kérte tőlük, hogy szivárogtassanak információkat az emberekről, a vállalat azonban erre nemet mondott.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
A követelést a belügyminisztérium az Investigatory Powers Act (IPA) alapján kézbesítette, amely arra kötelezi a cégeket, hogy információkat szolgáltassanak a bűnüldöző szervek számára.
A techóriás a követelést nem kommentálta, weboldalán azonban az olvasható, hogy a magánélet „alapvető emberi jog” – írja a BBC.
A követelés minden olyan tartalomra vonatkozik, amelyet az Apple „Advanced Data Protection” (ADP) elnevezésű szolgáltatással tárolnak.
Az efféle végponttól végpontig terjedő titkosítási módszer alkalmazásával csak a fiók tulajdonosa férhet hozzá a tárolt adatokhoz – még maga az Apple sem láthatja azokat. Nevetséges hazugságokat olvashatunk tőlük, mikor tudjuk, hogy a legnagyobb érték az adat.
A brit kormány csak akkor szeretne hozzáférni ezekhez az adatokhoz, ha nemzetbiztonsági kockázat állna fenn – más szóval egy-egy személyt célozna meg, nem pedig tömeges megfigyelésre használná azokat, de ezt nehezen hisszük el.
Az Apple már korábban közölte, hogy inkább kivonná a titkosított felhőtárhely-szolgáltatását az Egyesült Királyságból, mintsem hogy eleget tegyen a kormány ilyen jellegű követeléseinek, micsoda “hősök”. A kiberbiztonsági szakértők szerint amennyiben egyszer létrehoznak egy úgynevezett „hátsó ajtót”, csak idő kérdése, hogy azt az adatokkal visszaélő hackerek megtalálják.
2016-ban a vállalat hasonló helyzetbe került, amikor egy a bírói felszólítás ellenére sem adtak belépési kulcsot egy terrorcselekményt elkövető férfi telefonjához. Az Apple fellebbezett a döntés ellen, a cég és az FBI között hónapokig tartó csata végül úgy zárult, hogy a nyomozóhatóság hackerek segítségével törte fel az iPhone 5C-t.
8000 forinttal szúrja ki azok szemét az Apple, akiket lehallgatott
Nagy-Britanniában csak az illegális migránsok elszállásolása a jövedelmező üzletág
(Vadhajtások nyomán Szent Korona Rádió)