Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Egymás után robbannak ki a botrányok a Biden-féle támogatások körül

Az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Ügynöksége (USAID) részt vett médiaszervezetek befolyásolásában azáltal, hogy fizetett nekik a propaganda közzétételéért – osztotta meg Elon Musk az X-oldalán. Mike Benz, a külügyminisztérium korábbi kiberbiztonsági szakértője hozta nyilvánosságra azokat a dokumentumokat, amelyek a USAID médiának szánt útmutatásait tartalmazzák, különösen a „stratégiai hallgatás” gyakorlatával kapcsolatban.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

Ezalatt azt a módszert értik, amikor a médiumok tudatosan úgy döntenek, hogy bizonyos információkat nem hoznak nyilvánosságra. A dokumentumok szerint a USAID pénzügyi ösztönzők révén befolyásolta a médiában megjelenő narratívákat bizonyos kérdésekben.

Az is kiderült, hogy a USAID 53 millió dollárt juttatott az EcoHealth Alliance nevű szervezetnek, amely az amerikai adófizetők pénzéből támogatta a koronavírusokkal kapcsolatos kutatásokat egy kínai, Wuhanban található biolaboratóriumban.

A USAID és az EcoHealth Alliance közötti partnerség közvetlen csatornát biztosított a CIA számára a biológiai kutatási létesítmények eléréséhez világszerte, finanszírozásért és technológiatranszferért cserébe.

 

Korábban Magyarországra is jutott amerikai pénz a médiára

Donald Trump beiktatását követően az egyik első döntése az volt, hogy 90 napra felfüggesztette a külföldi pénzügyi támogatásokat. Ezzel a magyarországi civil szervezetek és a baloldali sajtó is pórul járt, hiszen az elnök döntése összesen 173 millió forintnyi támogatást érintett.

A civil szervezetek Ezt az összeget 22 nyertes pályázó kapta volna helyi és országos „független” közéleti médiumok megerősítésére és fenntarthatóságának javítására.

További négy pályázat a médiatudatosság fejlesztését és újságíróképző programok támogatását célozta volna.

A támogatási listából kiderül, hogy a 444.hu több mint 8 millió, a G7 és a Jelen egyaránt 7-7 millió, míg a Klubrádió és a Magyar Hang fejenként több mint 10 millió forint támogatástól esik el. A Tilos Rádió is elveszít több mint 7 millió forintnyi forrást – egyelőre nem lehet tudni, hogy ez az összeg csak átmenetileg vagy véglegesen nem lesz elérhető.

https://szentkoronaradio.com/blog/2025/01/27/ajve-trump-felfuggesztette-a-hazai-balos-mediumok-tamogatasat-is/

( Mandiner nyomán Szent Korona Rádió)

Gyermekmolesztálás miatt őrizetben az LMBTQP-lobbista

Gyermekmolesztálás vádja miatt csapott le a rendőrség egy transznemű influenszerre

Egy ismert LMBTQP-lobbistára csapott le a rendőrség gyermekmolesztálás vádja miatt. ...

LMBTQP

2026. 08. 7.

Vármegyés Gyerektábor

„Erős és áldozatkész ifjúság jelenti a nemzetünk jövőjét!” – ilyen volt a Vármegyés Gyerektábor (VIDEÓ)

Izgalmasan telt a HVIM által szervezett gyerektábor a festői Badacsonyban, ...

64

2026. 08. 7.

Telegram-posztjaink (2026.08.06.)

Az Apple eltávolította a Telegramot az App Store-ból; Ukrajna szinte teljes fegyverarzenálját bevetette Oroszország ellen; örvendeznek a zsidók Lannert döntésén, eltávolítják Takaró Mihályt a közoktatásból

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 6.

Telegram-posztjaink (2026.08.03.)

A Partizán műsorvezetőjét kérte fel Orbán Anita a Magyar Külügyi Intézet élére; továbbra is tombol a migrációs válság Spanyolországban; tűzoltóslaggal pacsálják a vizet az Ozorán

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 6.

Újabb buzeráns többletjog: homoszexuális pár javára döntött a gyámhatóság

A nemzetbiztonsági kockázatot jelentő Háttér Társaság segítségével a jogi kiskapukat ...

LMBTQP

2026. 08. 6.

Ez vár ránk is? Meg akarnak bírságolni egy német gyereket, mert nem vett részt a kötelező LMBTQP „érzékenyítésen”

Egy 14 éves, gimnáziumba járó diákot Németországban, a Dachaui járásban ...

LMBTQP

2026. 08. 6.