Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
bombariadó

Újabb bombariadó, ezúttal 44 iskola kapott fenyegetést

A pénteki nap 44 iskolát zárattak be bombariadó miatt. A leveleket előző este küldték ki. A fenyegetések állítólag hasonlóak voltak a múlt csütörtöki esethez.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

Fenyegető tartalmú e-mail érkezett több oktatási intézménybe 2025. január 30-án este. A jelenlegi adatok szerint országszerte 44 intézmény – 13 budapesti és 31 vidéki – érintett. A rendőrség haladéktalanul megkezdte a szükséges intézkedéseket, az eddig átvizsgált épületekben robbanószert, vagy robbantásra alkalmas eszközt nem találtunk – közölte pénteken délben a rendőrség. Azt is hozzátették, hogy a fenyegetéssel összefüggésben a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda folytatja a nyomozást.

Péntek reggel több iskola is bombafenyegetést kapott. Az újabb fenyegetésekről Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár levélben tájékoztatta az intézményvezetőket. „Az éjszaka folyamán ismét több iskola kapott e-mailben bombafenyegetést” – áll a körlevélben, melyben az államtitkár arra kérte az igazgatókat, hogy ellenőrizzék az intézmények levelezését, és amennyiben találnak fenyegető e-mailt, haladéktalanul értesítsék a rendőrséget, majd hajtsák végre az épület kiürítését.

Az Egri Ügyek szerint a Kemény Ferenc Sportiskolai Általános Iskolában is bombariadó volt, a diákokat biztonságos helyre kísérték, és a rendőrség átvizsgálta az épületet. A maglódi Vermesy Péter Általános Iskola is megerősítette, hogy több iskola fenyegetést kapott, de hozzájuk egyelőre nem érkezett ilyen levél.

A 24.hu értesülései szerint több budapesti, köztük egy XXII. kerületi, valamint több debreceni iskola is kapott fenyegetést. Az Eduline úgy tudja, hogy bombariadó van az egyik girincsi gyermekotthonban, valamint a Kesznyéteni Móra Ferenc Általános Iskola is. Rózsa András, Zugló polgármestere a közösségi oldalán azt írta, hogy a Mogyoródi út 21. szám alatti középiskola is érintett. Itt már át is vizsgálta az épületet a rendőrség, és semmilyen veszélyes eszközt nem találtak.

Felbátorodott egy 15 éves fiú, ő is bombával fenyegetőző levelet küldött

Bombariadó: 200 szlovén iskola is kapott fenyegetést

Bombariadó: Miért nem iszlamisták küldhették a leveleket?

(Nyugat nyomán Szent Korona Rádió)

telegram

A bíróság a deviánsokat védi; elegük van az ukránoknak; meghalt a sokkoló élményben részesült cigány – Telegram-posztjaink 2026.07.24.

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 25.

FSSPX

A kínai kommunisták szentelhetnek püspököt, az FSSPX nem

Miközben a Szentszék az elmúlt hónapokban rendkívüli szigorral lépett fel ...

Trón és Oltár

2026. 07. 24.

Irán Törökország Kurd

Törökország akadályozhatta meg az Irán elleni kurd felkelést

Abbász Aragcsi, Irán külügyminisztere szerint Törökország közbelépése akadályozta meg, hogy ...

Közel-Kelet

2026. 07. 23.

Telegram-posztjaink (2026.07.22.)

Egykori SZDSZ-es lett a Fidesz új frakcióvezetője; migráns gyilkolt meg egy német fiatalt; Trump kiáll tömeggyilkos cionista barátja, Netanjahu mellett

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 22.

Telegram-posztjaink (2026.07.21.)

Új vezetőt választott a Hamász; megszüntette a Tisza a Hazajárót; leállították az FSZB AI-alapú kémprogramját

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 22.

Telegram-posztjaink (2026.07.20.)

Polgár Judit nem lesz köztársasági elnök; a kommunista migráns polgármester letartóztatná a zsidó miniszterelnököt; hamarosan vége a drónok korszakának

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 20.