Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
Trump globalizmus

Trump is a multipolarizmus ellensége – Megfenyegette a BRICS országokat

Szép lassan kibújik a szeg a zsákból? Trump is ugyanolyan globalista, és az USA világuralmi hegemóniájára törekszik, mint bármelyik másik közelmúltbeli amerikai elnök? Mi nem lepődünk meg, szóltunk, hogy ő nem egy világmegváltó. Most a BRICS országokat fenyegeti.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

„VÉGE annak az elképzelésnek, hogy a BRICS-országok megpróbálnak eltávolodni a dollártól, miközben mi tétlenül nézzük” – írta Trump saját közösségi oldalán, majd bejegyzésében „száz százalékos vámokkal” fenyegette meg a BRICS-országokat, amennyiben új tartalékvalutát hoznának létre.

„Kereshetnek egy másik balek nemzetet. Esélytelen, hogy a BRICS-országok leváltsák az amerikai dollárt a nemzetközi kereskedelemben vagy bárhol máshol, és bármelyik ország, amelyik megpróbálja, köszönjön a vámoknak, és búcsúzzon el Amerikától!”

A száz százalékos vámokkal már egyszer fenyegetőzött a novemberi megválasztása utáni hetekben is. Ahogy a Reuters is írja, akkor Oroszország mondta azt, hogy minden olyan amerikai kísérlet, ami arra kényszerítené az országokat, hogy a dollárt használják, visszafelé sülne el.

A BRICS-országoknak nincs közös valutája, az erről folyó viták azonban kaptak némi lendületet, miután a Nyugat szankciókat vezetett be Oroszországgal szemben az ukrajnai háború miatt. Már 2023-ban is szó volt róla, hogy sokan szabadulnának a dollártól, és hogy továbbra is kérdés, hogy mi jöjjön helyette. Mint azóta beszámoltunk róla, tavaly év végén már át is adták a BRICS lehetséges új valutájának szimbolikus bankjegyét Putyinnak.

A BRICS országok fenyegetése mellett Trump Kanadába és Mexikóba is beleállt. Ugyanis február 1-től 25 százalékos vámot vet ki az onnan érkező importárukra. Az amerikai elnök ezt megerősítette az intézkedés életbe lépése előtt, de arról még nem döntött, hogy a büntetőintézkedések vonatkozzanak-e az olajra is, és kérdéses még a kínai árukra ígért tíz százalékos vám sorsa is. Azt mondják, hogy Trump a drogok és a bevándorlók miatt sújtja hatalmas vámmal Kanadát és Mexikót.

Netanjahu lesz Trump első vendége, még az elfogatóparancs sem számít

Beiktatják Trump buzeráns pénzügyminiszterét

(444 nyomán Szent Korona Rádió)

A szivárványcsaládokban élők több bántalmazást szenvednek el és rosszabbul teljesítenek, mint a normálisban felnövők

A Nyugaton (és sajnos egyre jobban Magyarországon is) általánosan elfogadott ...

LMBTQP

2026. 06. 26.

szivárványcsaládok

Gyermekbántalmazók karjába lökné Magyar Péter az örökbefogadható gyerekeket?

A Budapest Pride kapcsán Magyar Péter, és a Tisza Párt ...

LMBTQP

2026. 06. 26.

transz gyerek

Hisztiznek a lobbisták, mert 19 év alattiakat nem műtenek át az új new york-i transzklinikán

Ajjaj, nagy a baj: szegény fiatalokat nem engedik, hogy „teljesen ...

LMBTQP

2026. 06. 25.

A homoszexuálisokat még az ördög is megveti – Szentek szavai a szodómiáról

Manapság még a magukat vallásosnak, kereszténynek valló, sőt akár klerikális ...

Trón és Oltár

2026. 06. 25.

pedofil homoszexuális

Ez a „szerető közeg”? Pedofil bűncselekményekkel és emberkereskedelemmel vádolják az Egyesült Királyság első homoszexuális „apját”

Hogyhogy nem, újabb szivárványcsaládról derült ki, hogy a „apa és ...

LMBTQP

2026. 06. 25.

Izrael célja a káosz; Tucker Carlson hátat fordít Trumpnak; A hatalom bebetonozását készíti elő a Tisza – Telegram posztjaink (2026.06.24.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 24.