Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
ukrán kémfőnök

Zárt ajtók mögött beismerte az ukrán kémfőnök, hogy béketárgyalások nélkül Ukrajna már csak fél évig bírja

Az Ukrajinszka Pravda forrásai beszámoltak, hogy mi hangzott el az ukrán parlamenti frakcióvezetők és katonai vezetők zárt ajtók mögött zajló találkozóján. Kirilo Budanov ukrán kémfőnök a források szerint azt mondta, amennyiben nem lesznek komoly béketárgyalások a nyárig, Ukrajna léte kerülhet veszélybe.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

A frakcióvezetők és a katonai vezetők találkozóját „Trump, háború, választások: mi fogja formálni Ukrajna új politikai szezonját?” címmel tartották. A katonai vezetők a parlamenti képviselőket a háború aktuális helyzetéről tájékoztatták. A találkozón részt vett többek között Kirilo Budanov, az ukrán katonai hírszerzés vezetője is.

Az egyik résztvevő név nélkül így számolt be az ukrán lapnak:

Először a vezérkar képviselői beszéltek hosszasan, meglehetősen bonyolult módon, de nagyon tanulságos volt. Ezután más beszámolók következtek. Ami azonban a leginkább kiemelkedett, az Budanov válasza volt. Valaki megkérdezte tőle, hogy mennyi időnk van még hátra. Kirilo nyugodt mosollyal válaszolt: „Ha nyárig nem folynak komoly tárgyalások, akkor veszélyes folyamatok bontakozhatnak ki, amelyek Ukrajna létét fenyegetik…”

A forrás szerint az ukrán kémfőnök kijelentése után a résztvevők nyugtalan pillantásokat váltottak, majd csend ült a teremre.

Donald Trump amerikai elnök és Vlagyimir Putyin orosz államfő is úgy nyilatkozott az elmúlt héten, hogy készen állnak tárgyalni egymással az ukrajnai háború kérdéséről. A Kreml hétfőn azt közölte, hogy amerikai részről egyelőre konkrét megkeresés nem érkezett hozzájuk.

Ezekre fáj a Nyugat foga: Gazdag nyersanyaglelőhelyek Ukrajnában

Trump átmenetileg felfüggesztette Ukrajna támogatását

(Portfolio nyomán Szent Korona Rádió)

Telegram-posztjaink (2026.08.18.)

Újabb magyarellenes vandalizmus Felvidéken; közel háromszáz migránst tartóztattak fel Marokkóban; Trump szerint csak vicc volt a Hormuzi-szoros amerikai annektálása

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 18.

Hammerbande

Nyíltan támogatják a gyilkosságot a Hammerbande szimpatizánsai

Budapesti Antifasiszta Szolidaritási Bizottság nevű szervezet célja, hogy kiálljon a ...

Hírek

2026. 08. 17.

Bebizonyosodott: az LMBTQP-lobbi felelős deviánsok mentális problémáiért

Nem az abnormális szexuális vagy nemi irányultság az egyetlen elmebetegségük… ...

LMBTQP

2026. 08. 15.

Iskolákat köteleztet a transzneműség elfogadására a Háttér Társaság

A nemzetbiztonsági kockázatot jelentő, külföldről finanszírozott, nemzetbiztonsági kockázatot jelentő LMBTQP-ügynökszervezet, ...

LMBTQP

2026. 08. 14.

A HVIM Ifjúsági Tábor csütörtöki napja; Mégsem lesz minimálbér-emelés?; Aktív volt a Fidesz-kormány a titkos megfigyelésekben

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 14.

Túl a komfortzónán! – HVIM Ifjúsági Tábor harmadik napja; Egyiptom is érkezhet a szunnita szövetségbe?; Újra Szalonnán a kassai cigányok

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 13.