csütörtök, január 15, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Fejszével verte be az üveget a tolvaj banda – videó

Vádat emeltek egy négyfős bűnbanda ellen, amely 2023 őszén műszaki áruházakat szemelt ki betörései célpontjaként Budapesten és Veszprémben. A 44 éves várpalotai férfi vezette csoport először egy budapesti üzletbe próbált behatolni fejszével, de kudarcot vallott. Később visszatértek, és ugyan elmenekültek, de így is 420 ezer forint értékű árut zsákmányoltak. Veszprémben már nagyobb fogásra készültek: több mint 4,6 millió forint értékű műszaki cikket zsákoltak be, ám a rendőrök megzavarták őket. Bár a zsákmány visszakerült, a rongálások miatt jelentős kár keletkezett. Az ügyészség börtönbüntetést kért a betörőkre.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Vádat emelt a Veszprémi Járási Ügyészség azzal a négy férfival szemben, akik egy hazai műszaki áruházlánc üzleteit kiszemelve követtek el betöréseket 2023 őszén, Budapesten és Veszprémben.

A Veszprém Vármegyei Főügyészség közleménye szerint egy 44 éves várpalotai férfi tervelte ki a bűncselekmények elkövetését és vette rá a  társait, hogy betörjenek az áruházakba és onnan műszaki cikkeket lopjanak. A férfi biztosította az elkövetéshez szükséges eszközöket és ruházatot, majd gépkocsival a helyszínre szállította őket, mellyel a közelben várt rájuk.

Előzmény

Másfél évvel ezelőtt egy budapesti üzletet szemeltek ki, ahova a 25 és a 40 éves bűntársa kísérte el a férfit. Előbb csak terepszemlét tartottak, majd hajnalban újra megjelentek a helyszínen, és a két férfi fejszével próbálta betörni az üvegportált, azonban nem tudtak elég nagy rést ütni rajta, s ezért elmenekültek.

Egy hónappal később azonban visszatértek az áruházhoz, amikor a 44 éves terhelt a 25 éves társát és egy 42 éves férfit vitt magával, akik ez alkalommal már bejutottak az üzletbe. Cselekményüket azonban a riasztó megzavarta, s ezért sietve távoztak, azonban így is mintegy 420 ezer forintnyi műszaki cikket vittek magukkal.

– közölte az ügyészség.

Egy héttel később az üzletlánc veszprémi üzletét vette célba a banda. A szervező ez alkalommal is az autóban maradt, míg társai fejszével betörték az üveget, és a nyíláson át bejutva mintegy 4 millió 630 ezer forintnyi műszaki cikket, zömében mobilokat, tableteket, okosórákat pakoltak a magukkal vitt két műanyag zsákba.

A helyszínre érkező zsaruk azonban megzavarták a cselekményüket, s a három férfi a rendőrautó fényét észlelve kifutott az üzletből, a zsákokat pedig a bolton kívül hátrahagyva elmenekült. A lenyúlt termékek visszaadásra kerültek, de a kár csak részben térült meg, mert közel másfélmillió forint értékű árucikk megrongálódott, ezen túl a betöréssel és az üzlet vitrinjeinek megrongálásával is több mint 700 ezres kár keletkezett. Az ügyészség börtönbüntetést kért az elkövetőkre.

Nem ez az első eset hazánkban, hogy “ajtóstul rontanak” a tolvajok a házba.

Féltékeny volt, ezért betört a diszkontba

(24.hu nyomán Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

Az USA köti az ebet a karóhoz: Grönlandot akarja – Európa már katonákat is küldött a szigetországba

Donald Trump álláspontja változatlan a szigetországgal kapcsolatban. Hiába a...

Jöhetnek a gazdasági migránsok családostul, az Aranyvízum programnak köszönhetően

Miközben a kormánypártok a retorika szintjén kiállnak a migráció...

Erősödik a cenzúra és a digitális diktatúra az Egyesült Királyságban

Betiltanák Nagy-Britanniában az X-et, közben a kémállam beleköltözött a...

Trump szerint a MAGA mozgalomban nincs helye antiszemita nézeteknek

Donald Trump nemrég egy interjúban kijelentette, hogy szerinte sem...

Kategóriák

Az USA köti az ebet a karóhoz: Grönlandot akarja – Európa már katonákat is küldött a szigetországba

Donald Trump álláspontja változatlan a szigetországgal kapcsolatban. Hiába a...

Jöhetnek a gazdasági migránsok családostul, az Aranyvízum programnak köszönhetően

Miközben a kormánypártok a retorika szintjén kiállnak a migráció...

Erősödik a cenzúra és a digitális diktatúra az Egyesült Királyságban

Betiltanák Nagy-Britanniában az X-et, közben a kémállam beleköltözött a...

Trump szerint a MAGA mozgalomban nincs helye antiszemita nézeteknek

Donald Trump nemrég egy interjúban kijelentette, hogy szerinte sem...

A strasbourgi bírósághoz fordult az illegális Pécs Pride főszervezője

Az idei, illegális Pécs Pride után eljárás indult a...

Mesterlövész lőtte le a Korzikai Nemzeti Felszabadítási Front korábbi vezetőjét

Agyonlőtték Alain Orsonit, a korzikai szeparatisták volt vezetőjét Vero...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55