hétfő, május 11, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Hivatalosan beleegyezett már a Hamász és Izrael is a tűzszünetbe – Reméljük ezúttal be is tartják a cionisták

Mint korábban is írtunk róla Izrael és a Hamász között kialakulóban volt egy tűzszünet lehetősége, ez azonban mostanra biztossá vált. Az egyetlen buktató az lehet az egyezségben, ha az agresszív cionista terrorállam szokásához híven semmibe vesz minden egyességet és nemzetközi emberi jogot.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

A harcok felfüggesztéséről, valamint az izraeli és palesztin túszok fokozatos szabadon bocsátásáról szóló megállapodást kötött az agresszív izraeli kormány és a Hamász, derül ki a tárgyalások menetére rálátó forrásra hivatkozó CNN írásából. Az állítást később a palesztin harcosok magas rangú tisztviselője, Basem Naim is megerősítette újságírók előtt. A Hamász gázai médiairodája arra szólította fel az enklávé lakóit, hogy ne mozduljanak el a tűzszünet hivatalos kezdetéig, de ahogy ismerjük a terrorista Izraelt, valószínűleg utána sem lesznek teljes biztonságban.

A megállapodás értelmében a Hamász és a vele szövetséges fegyveres csoportok várhatóan harminchárom olyan túszt engednek majd szabadon a tűzszünet kezdetekor, akiket 2023. október 7-én hurcoltak el Izraelből, amikor a palesztin szabadságharcosok támadást indítottak az életüket ellehetetlenítő állam határvidékén. Ennek ellentételezéseként Izrael vállalja, hogy több száz palesztin túsz enged szabadon.

A megállapodást várhatóan Katarban jelentik be hamarosan, és ha létrejön, az hosszú idő után az első szünetet jelentené a Gázai övezetben élők számára a szárazföldi hadműveletek, és a másodikat az izraeli bombázások kezdete óta. Amennyiben a megállapodást hivatalosan is bejelentik, a harcok miatt otthonaik elhagyására kényszerült palesztinok visszatérhetnek Gáza északi részébe, ahol a harcok kezdete óta rendkívül nehéz humanitárius körülmények uralkodnak, amit az is fokozott, hogy a cionisták még a segélyszállítmányokat sem nagyon engedték be a rászorulóknak.

A Hamász elfogadta a tűzszünetet, de vajon Izrael mennyire tartja majd be?

Két palesztin kisgyermekre mért dróncsapást a gyalázatos népírtó Izrael

(Telex nyomán Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

Kategóriák

Újra engedélyezett lesz a deviáns vonaglás Magyarországon

A frissen megalakult Tisza-kormány új belügyminisztere, Pósfai Gábor az...

Egy katolikus osztrák óvoda eltörölte az anyák napi ünnepséget a “sokszínűség” nevében

Ausztria évek óta süllyed egyre mélyebb szintre, teljesen behálózta...

Megúszhatja a börtönt Iryna Zarutska nigger gyilkosa

2025 augusztusában az orosz-ukrán háború elől menekült el az...

Havi egymillióért szerkesztette Szijjártó Péter közösségi oldalait Gáspár Evelin

Havi 1 millió forintért kezelte Szijjártó Péter távozó külügyminiszter...

A homoszexuális párok megáldása továbbra sem engedélyezett a Vatikán szerint

A Vatikán újra egyértelművé tette, hogy a homoszexuális párok...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55