Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
Műsorújság
Újvidéki Vasútállomás

Az Újvidéki Vasútállomás miatt jöhet a szerb Majdan?

Vasárnap ismét többezres tüntetést tartottak Belgrádban, amiért még mindig nem találták meg az Újvidéki Vasútállomás leszakadó homlokzata miatt bekövetkezett baleset felelőseit. Ezt persze a Nyugat egyből ki is használta és kormányellenes tüntetéseket generáltak – olvasható a Kuruc.info-n.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

A tiltakozók a szerbiai alkotmánybíróság épülete elé vonultak, ahol 15 perces néma csenddel emlékeztek meg az vasúti pályaudvaron történt tragédia 15 áldozatáról.

Az újvidéki vasúti pályaudvar előtetője november elsején szakadt le, 15 ember halálát okozva. Az ellenzék azóta is utcai tiltakozásokat szervez, és azt követeli, hogy a hatóságok tartóztassák le a felelősöket, hozzák nyilvánosságra az Újvidéki Vasútállomás újjáépítésében részt vevő cégekkel kötött szerződéseket, valamint mondjon le a miniszterelnök és Újvidék polgármestere. A tiltakozók szerint a tragédiát az országban mindent átszövő korrupció okozta.

A legkitartóbban a szerbiai egyetemek hallgatói tiltakoznak, akik november óta vonulnak az utcákra, és a szerbiai állami egyetemeken működő 64 kar majdnem mindegyikét blokád alatt tartják. A diákok Szerbia több városában minden nap 15 percre leállítják a forgalmat a karuk épülete előtt, így tisztelegve az áldozatok emléke előtt.

Goran Vesic építésügyi miniszter júliusban jelentette be, hogy befejezték a felújítást, az egész épület újra használható. A miniszter azóta lemondott, de közölte, nem tartja magát felelősnek az esetért. Az újvidéki felsőügyészség december végén emelt vádat az ügyben tizenhárom ember, közöttük a volt építésügyi miniszter ellen. A vádiratban szereplőket a közbiztonság súlyos veszélyeztetésével, veszély okozásával, valamint nem megfelelő építkezési és kivitelezési munkával vádolják.

Aleksandar Vucic szerb köztársasági elnök szerint a tiltakozásokat külföldről pénzelhetik, a cél pedig a kormány megdöntése, illetve az ő eltávolítása. Hozzátette, az ellenzék szeretné, ha átmeneti kormány állna fel, erre azonban bizonyosan nem kerül sor. Ugyanakkor míg korábban kizárta, hogy az idén előrehozott parlamenti választást tartsanak, legutóbbi televíziós interjújában már felvetette a voksolás lehetőségét. Szerbiában legutóbb 2023 decemberében tartottak előrehozott parlamenti választást.

Újvidéki tragédia: 13 ember ellen emeltek vádat

(Kuruc.info nyomán Szent Korona Rádió)

Mecset nyílt Szombathelyen – Van-e ok az aggodalomra?

A szombathelyi mecset nyitás hírére sokan felkapták a fejüket. A ...

Belföld

2026. 06. 12.

Magyar zászlót égettek szerb diákok; Németország új generációi már nem lesznek németek, Ukrán drón csapódott be a Zaporozsjei atomerőműbe – Telegram posztjaink (2026.05.30.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 05. 31.

Újabb értékes filozófiai mű jelent meg magyar nyelven: Jean Hani – A fekete szűz

Jean Hani francia filozófus és tradicionalista író, valamint az Amiens-i ...

Ősök szelleme

2026. 05. 30.

Zagyva György Gyula a Magyar Jelen podcastban; Napi migráns: késelés Svájcban; Csak az oltári szentség maradt a brazil templomból – Telegram posztjaink (2026.05.28.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 05. 29.

Trianon Felvonulás

HVIM: A Trianon Felvonulás beteljesítette küldetését

A HVIM – Magyar Ellenállás szervezésében 2001 óta minden évben ...

64

2026. 05. 29.

Ott folytatják, ahol a Fidesz abbahagyta – A Tisza is kiszolgálja Izraelt

Az erős és stabil magyar–izraeli kapcsolat mélyen gyökerezik Magyarország nemzeti ...

Belföld

2026. 05. 28.