Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Grönlandi kormányfő Donald Trumpnak: Grönland nem eladó

Grönland nem eladó – jelentette ki a sziget választott vezetője hétfőn Donald Trump megválasztott amerikai elnöknek a nagy északi-tengeri sziget „tulajdonjogával és ellenőrzésével” kapcsolatos megjegyzéseire reagálva.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

Grönland a miénk. Nem vagyunk és nem is leszünk soha eladók. Nem veszíthetjük el a szabadságunkért vívott hosszú harcunkat

– írta közleményében Mute Egede miniszterelnök.

Trump vasárnap bejelentette, hogy Ken Howery volt stockholmi nagykövetet nevezi ki Dániába akkreditált nagykövetének, és megjegyzéseket tett a több mint 600 éve Dániához tartozó, félautonóm Grönlandra, ahol nagy amerikai légitámaszpont működik.

„A nemzetbiztonság és a világ szabadsága érdekében az Egyesült Államok úgy érzi, hogy a Grönland feletti tulajdonjog és ellenőrzés abszolút szükségszerűség” – írta Trump a közösségi portálján, a Truth Socialon.

Trump, aki 2025. január 20-án teszi le a hivatali esküt, nem fejtette ki részletesebben ezt a gondolatot.

A mintegy 56 ezer lakosú sziget, amelynek a fővárosa, Nuuk közelebb fekszik New Yorkhoz, mint a dán fővároshoz, Koppenhágához, ásványi kincsekben, kőolajban és földgázban gazdag. Ezek kiaknázása azonban lassan fejlődik, a sziget így gazdaságilag a halászat eredményességétől és a Dánia által nyújtott éves támogatástól függ. A Pitufikk helységben működő légibázis révén Grönland stratégiailag fontos az Egyesült Államok számára.

Előző hivatali ideje alatt, 2019-ben Trump már kifejezte érdeklődését Grönland megvásárlása iránt, de a javaslatot mind Dánia, mind a sziget vezetése határozottan elutasította, mielőtt hivatalos tárgyalások kezdődhettek volna erről.

(24.hu nyomán Szent Korona Rádió)

FSSPX

A kínai kommunisták szentelhetnek püspököt, az FSSPX nem

Miközben a Szentszék az elmúlt hónapokban rendkívüli szigorral lépett fel ...

Trón és Oltár

2026. 07. 24.

Irán Törökország Kurd

Törökország akadályozhatta meg az Irán elleni kurd felkelést

Abbász Aragcsi, Irán külügyminisztere szerint Törökország közbelépése akadályozta meg, hogy ...

Közel-Kelet

2026. 07. 23.

Telegram-posztjaink (2026.07.22.)

Egykori SZDSZ-es lett a Fidesz új frakcióvezetője; migráns gyilkolt meg egy német fiatalt; Trump kiáll tömeggyilkos cionista barátja, Netanjahu mellett

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 22.

Telegram-posztjaink (2026.07.21.)

Új vezetőt választott a Hamász; megszüntette a Tisza a Hazajárót; leállították az FSZB AI-alapú kémprogramját

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 22.

Telegram-posztjaink (2026.07.20.)

Polgár Judit nem lesz köztársasági elnök; a kommunista migráns polgármester letartóztatná a zsidó miniszterelnököt; hamarosan vége a drónok korszakának

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 20.

Selmeci őrjárat

Selmeci Őrjárat augusztus elsején – meghódítja a Felvidéket a HVIM!

Idén is a Selmeci-hegység bércei közt kalauzolja a túrázókat a ...

64

2026. 07. 20.