vasárnap, december 28, 2025
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Moszkvába menekült Bassár el-Aszad

Ahogy Telegram csatornánkon is megírtuk, Bassár el-Aszad az orosz fővárosba menekült a radikális terroristák támadása elől.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

A BBC az orosz állami média jelentéseire hivatkozva írta meg, hogy jelenleg is az orosz fővárosban tartózkodik Bassár el-Aszad szíriai elnök. A brit hírügynökség szerint Aszad és családja menedékjogot kaptak az orosz államtól.

Az izraeli-szír határvidék

A Reuters szerint Oroszország arra kérte az ENSZ Biztonsági Tanácsát, hogy hétfőn tartsanak zárt ülést egy olyan békefenntartó misszióval kapcsolatban, mely megfogalmazásuk szerint a Golán-fennsík területét ellenőrizné.

A Golán-fennsíkot Szíriától Izrael foglalta el még 1981-ben, az Aszad-klán egyik alapvető igénye volt annak visszaszerzése, azonban maximum kommunikációs fronton: az izraeli sereggel a térségben a szíriai képtelen lett volna felvenni a harcot hosszú távon. Az izraeli hadsereg (IDF) azonban vasárnap délután közölte: csapataik benyomultak a Golán-fennsík eddig a szíriai haderő által ellenőrzött részére is. Összecsapásról még nem tudni, állításuk szerint csupán a hátrahagyott állásokat foglalták el, fegyverraktárakat és fegyvergyárakat lőttek szét, hogy ezek ne kerülhessenek az Aszad-reendszert megdöntő iszlamista szélsőségesek kezébe.

A menekülés

Aszad akkor fogta menekülőre, amikor szombat estére elérték Damaszkuszt a rendszere ellen lázadó erők. Az egyértelmű volt, hogy a szíriai diktátor menekül, csak az nem, hogy hova: Damaszkuszból két repülőgép is felszállt, az egyik Bahreinbe repült, azon azonban nem volt ott. A másik a szíriai légitársaság repülőgépe volt, ez azonban Homsz város közvetlen közelében – a transzponderéből származó adatok szerint – olybá tűnt, hogy lezuhant.

Azt már a gépről beszámoló Reuters is megjegyezte, hogy a gép régi, így az is lehet, hogy transzpondere nem működött jól, ahogy természetesen az is, hogy egyszerűen zavarták a jelet a térségben. A gép mindenesetre eltűnt a radarképekről és nem is bukkant fel újra. Nem tudni, hogy Aszad és családja azzal ment-e Moszkvába, ahogy igazából azt sem, hogy hol töltötték az utóbbi napokat. A hírügynökségi jelentések szerint Damaszkuszban, ez azonban korántsem egyértelmű. Ott utoljára nyilvánosan csupán múlt vasárnap jelent meg az iráni külügyminiszter társaságában. Terjedtek olyan információk is, miszerint Aszad családjával Magyarországra menekült, ezek azonban tévesnek bizonyultak.

A szíriai szélsőséges lázadók garantálták az orosz katonai bázisok biztonságát

Biden Szíria “demokratikus átalakítását” hirdette meg

(HVG nyomán Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

„Belgium fővárosa már nem belga” – Elon Musk aláírta, hogy a fehér fajt célirányosan pusztítják

"Ami Brüsszelben kibontakozik, az nem a sokszínűség kezelése, hanem...

Karácsony Franciaországban: A metrón késelt nőket a migráns

Többször is kiutasították már Franciaországból, mégis nőket késelt a...

Kilenc palesztint tartóztattak le a Hamász támogatása miatt Olaszországban

Olaszországban letartóztattak kilenc palesztint, a Hamász állítólagos támogatása miatt....

Cigány támadt a tanárnőjére egy egri kisegítő iskolában

A Szent Korona Rádió forrásai szerint a tanulók 90%-a...

Albániát is fegyverzi a NATO

Albániában rejtőzhet a legnagyobb potencialitás és hajlandóság Amerikával való...

Kategóriák

Karácsony Franciaországban: A metrón késelt nőket a migráns

Többször is kiutasították már Franciaországból, mégis nőket késelt a...

Kilenc palesztint tartóztattak le a Hamász támogatása miatt Olaszországban

Olaszországban letartóztattak kilenc palesztint, a Hamász állítólagos támogatása miatt....

Cigány támadt a tanárnőjére egy egri kisegítő iskolában

A Szent Korona Rádió forrásai szerint a tanulók 90%-a...

Albániát is fegyverzi a NATO

Albániában rejtőzhet a legnagyobb potencialitás és hajlandóság Amerikával való...

Rendőrökre támadt egy “magyar” nő Bécsben

Egy 30 éves magyar állampolgárságú nő pofozkodott a rendőrökkel...

Most sem hajolt meg az LMBTQP-lobbi előtt az ír tanár – ötödjére börtönözték be

Vallási meggyőződése miatt számtalanszor került már börtönbe a keresztény...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55