Az Amerikai Egyesült Államok folyton a szólásszabadságért és a demokráciáért aggódik (szavakban), majd ha valami olyan történik, ami nem tetszik nekik, azonnal elfelejtik ezeket a többségében általuk is kreált “alapvető szabadságjogokat”; mint láthatjuk Grúziában, Romániában, vagy éppen most Tucker Carlson esetében.
Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Az Egyesült Államokban komoly felháborodást váltott ki a hír, miszerint az amerikai nagykövetség megakadályozta, hogy Tucker Carlson, a volt Fox News-sztár interjút készítsen Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel. Carlson, aki a jövőbeli amerikai elnök, Donald Trump támogatójaként ismert, a X-en jelentette be, hogy egy évig próbálkozott az interjú megszervezésével, de a nagykövetség közbelépett, és megtiltotta Zelenszkijnek a vele való beszélgetést.
A Weltwoche értesülései szerint Zelenszkij szóvivője egy korábbi ígéret után vonta vissza a hozzájárulását az interjúhoz.
Ezzel szemben más médiumok, például a CNN akadálytalanul interjúkat készíthettek az ukrán elnökkel. Ez az egyenlőtlen bánásmód súlyos aggályokat vet fel az Egyesült Államokban a sajtó- és véleménynyilvánítás szabadságával kapcsolatban. Főleg figyelemre méltó, hogy az amerikai kormány, amely rendszeresen hangsúlyozza elkötelezettségét a szólásszabadság iránt, ebben az esetben egyértelműen megakadályozott egy,
a kormány hivatalos álláspontjától eltérő nézőpont megjelenését.
Carlson korábban már készített interjút Vlagyimir Putyin orosz elnökkel is.
A kérdés, hogy miért akadályozták meg Carlson interjúját, továbbra is nyitott. Egyes lapok szerint ez a cenzúra a jelenlegi amerikai kormányzat kísérlete arra, hogy ellenőrizze a médiát, és megakadályozza az olyan kritikus hangok elterjedését, amelyek ellentmondanak a hivatalos narratívának.
A jenkik már a halálba küldenék a 18 éves ukrán fiatalokat is
(Magyar Nemzet nyomán Szent Korona Rádió)