Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...
Műsorújság

Csalás és szavazat befolyásolás miatt érvénytelen a román elnökválasztás

Van itt minden, mint a búcsúban: szavazatvásárlás, Tiktokon való befolyásolás, kibertámadás, illegális kampányfinanszírozás. A mai napon már írtunk a csalási folyamatokról, amelyek napvilágra kerültek. Mivel bizonyították azok valósságát, így érvénytelen a román elnökválasztás.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

A román alkotmánybíróság érvénytelenítette az elnökválasztás november 24-én lebonyolított első fordulójának eredményét pénteken, és elrendelte a teljes választási folyamat elölről kezdését, miután

a Legfelsőbb Védelmi Tanács megállapította, hogy a választás eredményét nemzetbiztonságot veszélyeztető külföldi beavatkozás befolyásolta

– közölte a testület.

Megfellebbezhetetlen határozatában az alkotmánybíróság arra az alkotmányos előírásra hivatkozik, amely szerint felügyeli a Románia elnökének megválasztásával kapcsolatos eljárás betartását és igazolja a szavazás eredményét. Az alkotmánybíróság egyhangúlag elfogadott döntésében Románia kormányára bízta, hogy dolgozza ki az elnökválasztás megismétlésének menetrendjét.

 

 

Pontosan miért lett érvénytelen a román elnökválasztás?

A tisztségéből december 21-én távozó Klaus Iohannis román államfő szerdán feloldotta azoknak a titkosszolgálati és belügyminisztériumi jelentéseknek a titkosítását, amelyek alapján múlt héten a CSAT megállapította, hogy

„Románia állami és nem állami szereplők, kiváltképpen Oroszország ellenséges kibertevékenységének célpontjává vált”.

A román ügyészség szerint Oroszország részéről kibertámadásokkal, illegális kampányfinanszírozással és digitális platformokon (TikTok) történő visszaéléssel avatkozott be az elnökválasztásba, amelynek során óriási meglepetésre a szélsőséges nézeteket képviselő Călin Georgescu független jelölt végzett az első helyen.

Írtunk arról is, hogy a román kormány erősen lobbizott azért, hogy az Európai Bizottság is indítson vizsgálatot az ügyben. Miközben a Bizottság azt hangsúlyozza, hogy nem avatkoznak be a román belpolitikai folyamatokba és az elnökválasztásba, pénteken mégiscsak kérdéseket küldtek a TikToknak.

A román elnökválasztás második fordulóját vasárnap tartották volna.

TikTokon befolyásolták volna a román választásokat? – Az Európai Bizottság vizsgálatot indított

Román választások: Szociáldemokraták nyertek, AUR második, RMDSZ is bejutott

Călin Georgescu Románia lehetséges elnöke annyira szélsőjobboldali, hogy filoszemita

(24.hu nyomán Szent Korona Rádió)

Mecset nyílt Szombathelyen – Van-e ok az aggodalomra?

A szombathelyi mecset nyitás hírére sokan felkapták a fejüket. A ...

Belföld

2026. 06. 12.

Magyar zászlót égettek szerb diákok; Németország új generációi már nem lesznek németek, Ukrán drón csapódott be a Zaporozsjei atomerőműbe – Telegram posztjaink (2026.05.30.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 05. 31.

Újabb értékes filozófiai mű jelent meg magyar nyelven: Jean Hani – A fekete szűz

Jean Hani francia filozófus és tradicionalista író, valamint az Amiens-i ...

Ősök szelleme

2026. 05. 30.

Zagyva György Gyula a Magyar Jelen podcastban; Napi migráns: késelés Svájcban; Csak az oltári szentség maradt a brazil templomból – Telegram posztjaink (2026.05.28.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 05. 29.

Trianon Felvonulás

HVIM: A Trianon Felvonulás beteljesítette küldetését

A HVIM – Magyar Ellenállás szervezésében 2001 óta minden évben ...

64

2026. 05. 29.

Ott folytatják, ahol a Fidesz abbahagyta – A Tisza is kiszolgálja Izraelt

Az erős és stabil magyar–izraeli kapcsolat mélyen gyökerezik Magyarország nemzeti ...

Belföld

2026. 05. 28.