hétfő, március 9, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Fogy a gáz a gáztárolókból

Ami azonban igazán aggasztónak tűnik, az az, ami az ábrán is jól látszik: a tárolók sokkal gyorsabban apadnak, mint az elmúlt két évben. Tavaly 3,57 százalékkal, tavalyelőtt 4,53 százalékkal csökkent a töltöttség november elejétől december elejéig, idén csaknem 11 százalékkal. Látható, hogy idén november elsején még jóval afölött volt a töltöttség, mint 2022. november 1-jén, de már a hónap közepére beesett ez a mutató a tavalyelőtti szint alá.

Kövesd Telegram csatornánkat!

Egyelőre csak december 2-ig vannak adatok a GIE nyilvántartásában, de a trendet látva vélhetően már tegnap beesett a magyarországi töltöttség 80 százalék alá. Figyelemreméltó, hogy az előző fűtési szezonban még január elején is bőven 80 százalék fölött volt ez az érték (86,81 százalék idén január 2-án). A mostani fűtési szezon végére, március elejére csökkent a tárolók töltöttsége 70 százalék közelébe.

Ha az idei gyors kitárolás folytatódik, akkor sem kell persze fagyhaláltól tartanunk, egyrészt mert az előrejelzések szerint idén a tavalyinál is kevesebb gázt fogunk elhasználni – talán 8 milliárd köbmétert sem –, másrészt mert ha a töltöttség 70 helyett akár a 40-50 százalékos tartományba esik a tavasz elejére, rövid távon akkor sincs gond. Ettől persze még tény: az orosz gázellátás bizonytalansága miatt – bár most úgy tűnik, a Gazprombank elleni újabb szankciókat is sikerült a magyar-orosz tandemnek kicseleznie – a minél magasabb töltöttség lenne az igazán megnyugtató.

Legfrissebb

A készpénz fontosságára hívja fel a figyelmet a svéd központi bank

A svéd központi bank felszólította a svéd állampolgárokat, hogy...

Boldog nőnapot minden nemzetközi nőnek! Avagy szükségünk van-e munkásmozgalmi ünnepekre a XXI. században?

Sokan nincsenek vele tisztában még az úgynevezett jobboldalon sem,...

Ukrán fegyveres „aranykonvoj” Magyarországon: a kormány felelősségét boncolgatja Novák Előd

Zavaros az egész történet: ha törvénytelen volt a tranzakció,...

„Akinek van hite, az soha nem téved el” – Kónya Dorka filmajánlója, a DuoGladiiban, a Bab’Azizról

A DuoGladii I. évfolyamában jelent meg Kónya Dorka ajánlója,...

Kategóriák

A készpénz fontosságára hívja fel a figyelmet a svéd központi bank

A svéd központi bank felszólította a svéd állampolgárokat, hogy...

Ukrán fegyveres „aranykonvoj” Magyarországon: a kormány felelősségét boncolgatja Novák Előd

Zavaros az egész történet: ha törvénytelen volt a tranzakció,...

Nem kérnek az USA-ból az iraki kurdok

A napok óta tartó Irán elleni támadások nem hozták...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55