hétfő, február 9, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

A magyarellenes AUR nyerhet a romániai választáson?

Újra cudar világ jöhet Romániában, hiszen egy olyan párt kerülhet ki győztesen a választásokból, amelyik szélsőségesen magyargyűlölő, és nosztalgiával gondol vissza a Ceaușescu érára.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is 

Az AtlasIntel közvélemény-kutató november 26-28. között végzett, 2116 megkérdezett válaszain alapuló adatsora szerint az AUR-ra a válaszadók 22,4 százaléka szavazna, vagyis az AUR-é lenne a legnagyobb frakció a bukaresti törvényhozásban, ők nyernének a romániai választáson.

A korábban 30 százalék körül mért Szociáldemokrata Párt (PSD) támogatottsága a felmérés szerint visszaesett 21,4 százalékra, miután a párt államfőjelöltje, Marcel Ciolacu miniszterelnök november 24-én a harmadik helyen végzett, és nem került be az elnökválasztás második fordulójába.

Az AtlasIntel szerint a parlamenti választásokon az ellenzéki, rendszerkritikus, magát jobbközép pártként meghatározó Mentsétek Meg Romániát Szövetség (USR) végezhet a harmadik helyen 17,5 százalékkal. Az elnökválasztáson Elena Lasconi, az USR elnöke, Ciolacut mindössze 2740 szavazattal megelőzve jutott be az elnökválasztás második fordulójába.

A távozó Klaus Iohannis államfőhöz közel álló, európai néppárti tagsággal rendelkező Nemzeti Liberális Párt (PNL) a voksok 13,4 százalékára számíthat.

Az AtlasIntel a Romániai Magyar Demokrata Szövetséget (RMDSZ) 5,5 százalékon mérte.

A felmérés szerint 4,6 százalékkal közel áll az ötszázalékos parlamenti küszöbhöz a Fiatal Emberek Pártja (POT) és a parlamenti botrányairól elhíresült Diana Sosoaca EP-képviselő által vezetett SOS Románia.

Az AtlasIntel szerint a közvélemény-kutatás hibahatára 3 százalékos, a válaszokat pedig azelőtt gyűjtötték be, hogy az alkotmánybíróság csütörtökön elrendelte volna a szavazatok újraszámolását, majd a mai napon a szavazatok megsemmisítéséről szóló döntés december 2-ig való elodázását (a választásokba való beavatkozás gyanúja miatt). Amennyiben Georgescu győz a második fordulóban (december 8-án) is, az alaposan felforgathatja Románia nyugatbarát álláspontját a Reuters szerint.

 

Prominens román LMBTQP-propagandistát állítottak elő gyerekkereskedelemért

Továbbra is tombol a román sovinizmus Erdélyben

(Elemi és Reuters nyomán Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

Újabb Epstein botrány: Izraelben él és virul a pedofilhálózat működtetője?

Bár Jeffrey Epstein halála mindig is tisztázatlan volt, viszont...

Mozgásban a Közel-Kelet: Egyiptom és Törökország, Valamint Szíria és Szaúd-Arábia is szövetséget kötött

Egyiptom és Törökország elnökei Egyiptomban írtak alá egy keretjellegű...

Pokolgépet robbantottak a szélsőbaloldaliak Olaszországban, a téli olimpia elleni tüntetésen

A téli olimpia fenntarthatatlansága ellen tiltakoztak több ezren Észak-Olaszországban...

77 évvel ezelőtt ítélték életfogytiglanra Mindszenty Józsefet

1949. február 8-án a magyar népbíróság életfogytiglani börtönre ítélte...

Kategóriák

Újabb Epstein botrány: Izraelben él és virul a pedofilhálózat működtetője?

Bár Jeffrey Epstein halála mindig is tisztázatlan volt, viszont...

Pokolgépet robbantottak a szélsőbaloldaliak Olaszországban, a téli olimpia elleni tüntetésen

A téli olimpia fenntarthatatlansága ellen tiltakoztak több ezren Észak-Olaszországban...

77 évvel ezelőtt ítélték életfogytiglanra Mindszenty Józsefet

1949. február 8-án a magyar népbíróság életfogytiglani börtönre ítélte...

Megint gyerekkel együtt lopott autót a cigány- visszaeső bűnöző a tettes

Hetedjére lopott járművet az a férfi, aki szerda reggel...

Pécs Pride nem volt, de az azt ért támadás közösség tagja elleni erőszak?

Többször írtunk már arról, hogy a külföldről finanszírozott, nemzetbiztonsági...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55