szombat, október 18, 2025
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Összehívta Orbán a Védelmi Tanácsot, mert eszkalálódik az ukrajnai háború

Orbán Viktor szerda reggelre összehívta a Védelmi Tanács ülését az ukrajnai háború legújabb fejleményei, valamint a konfliktus eszkalációjának fokozott veszélye miatt. A miniszterelnök Joe Biden amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök közelmúltbeli döntései miatt lépett így.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

A kormányfő a Facebook-oldalán is beszámolt arról, hogy összeült a Védelmi Tanács.

A háború a legveszélyesebb szakaszába lépett, ezért ma reggel összehívtam a Védelmi Tanács ülését – írta Orbán Viktor a posztban.

Mindeközben Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke közölte az MTI-vel, hogy a tanács ülését „az ukrajnai háború legújabb fejleményei, valamint a konfliktus eszkalációjának fokozott veszélye miatt” hívták össze.

Joe Biden és Vlagyimir Putyin lépései miatt volt erre szükség

Havasi Bertalan elmondta, a Karmelita kolostorban a kormányfő, az illetékes miniszterek, államtitkárok, valamint a nemzetbiztonsági főtanácsadó és a vezérkari főnök

„áttekintik a háborús helyzetet azután, hogy Washington engedélyezte: immár mélységi orosz területek ellen is bevethetnek nyugati fegyvereket. A Védelmi Tanács ülésén értékelik az orosz döntést is, mellyel kibővítették azon katonai fenyegetések listáját, amelyek semlegesítése érdekében Moszkva megengedettnek tekinti nukleáris fegyverek alkalmazását”

– ismertette Havasi Bertalan.

Kedden meg is történtek az első csapások az amerikai rakétákkal orosz területen (ezt egyébként két ukrán lap, az RBK és Forbes is megerősítette saját forrásaik alapján).

A Védelmi Tanács rendszeresen ülésezik, de több rendkívüli ülés is volt az utóbbi években

Orbán Viktor az ukrajnai háború kitörése után, 2022 nyarán hozta létre a Védelmi Tanácsot. Mindezt azzal indokolták akkor, hogy az elhúzódó ukrajnai háború és a nyomában járó európai gazdasági válság, valamint a fokozódó migrációs nyomás miatt a következő években különös figyelmet kell fordítani Magyarország biztonságának és szuverenitásának megvédésére.

A Védelmi Tanács szükség szerinti gyakorisággal ülésezik, de legalább kéthetente összeül. Viszont ezen túlmenően, szükség esetén bármelyik tagja kezdeményezheti egy rendkívüli ülés összehívását, ez történt most is.

Előzőleg a kormányfő több alkalommal is rendkívüli ülést hívott össze, többek között például akkor, amikor 2022 őszén leállt a Barátság-kőolajvezeték és egy rakéta csapódott be Lengyelországban. Így tett pár nappal azután is, hogy 2023 júniusában megsemmisült a Nova Kahovka-i gát, és a Dnyeper elöntött többtucatnyi ukrán települést.

És azt követően is, hogy Irán 2024 áprilisában átfogó rakéta- és dróntámadást indított Izrael ellen.

(Index nyomán Szent Korona Rádió)

Orbán: közeledünk a vissza nem fordítható ponthoz a háborús előkészületekben

Legfrissebb

OTP: Telefonos értesítéseket szeretnél? Fizess!

November18-ától új digitális csomagokat vezet be az OTP Bank,...

Megszűnne a magyar érdekképviselet, ha csökken a román parlament létszáma

A kormánykoalíció részét képező Mentsétek Meg Romániát Szövetség (USR)...

Halálra késeltek egy 17 éves ukrán fiút egy észak-dublini migránstáborban

Alig négy napja érkezett Írországba az ukrán fiatal, máris...

Bombamerénylet célpontja volt az olasz oknyomozó újságíró Sigfrido Ranucci

Sigfrido Ranucci, egy ismert olasz oknyomozó újságíró majdnem áldozatává...

Kategóriák

OTP: Telefonos értesítéseket szeretnél? Fizess!

November18-ától új digitális csomagokat vezet be az OTP Bank,...

Megszűnne a magyar érdekképviselet, ha csökken a román parlament létszáma

A kormánykoalíció részét képező Mentsétek Meg Romániát Szövetség (USR)...

Halálra késeltek egy 17 éves ukrán fiút egy észak-dublini migránstáborban

Alig négy napja érkezett Írországba az ukrán fiatal, máris...

Bombamerénylet célpontja volt az olasz oknyomozó újságíró Sigfrido Ranucci

Sigfrido Ranucci, egy ismert olasz oknyomozó újságíró majdnem áldozatává...

Baszk antifasiszták támadtak a spanyol falangistákra – Interjú az érintettekkel

Spanyol falangisták tartották gyűlésüket október 12-én Vitoria-Gasteiz városában, amikor...

Ercsi cigány família garázdálkodott a vonaton

Megint nem bírtak magukkal az ercsi cigányok, garázdaságért állították...

Aki nyilvánosan kifejezi aberráltságát börtönbe juthat majd Törökországban

A törökök évek óta példát mutatnak LMBTQP kérdésben. Most...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55