Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Nacsa Lőrinc: Támogatjuk a szórvány magyarságot

Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár szerint a támogatásoknak köszönhetően folyamatosan fejlődnek a diaszpóraközösségek, és köszönetet mondott minden közéleti személyiségnek, aki hozzájárul a közösségek erősítéséhez. Az elhunyt Potárpi Árpád helyére kinevezett miniszter megnyilatkozásai ígéretesnek tűnnek. Információink szerint egy kimondottan katolikus és konzervatív személyként ismert.

Kövesd Telegram csatornánkat
Exkluzív anyagok, mémek, rövid hírek, amiket nem feltétlenül rakunk ki a weboldalunkra…

A támogatásokat elnézve látszik, hogy folyamatosan fejlődnek a diaszpóraközösségek – mondta el Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár. A politikus köszönetet mondott minden olyan közéleti személyiségnek és közösségszervezőnek, akik a diaszpórák fennmaradásáért dolgoznak.

A Magyar Diaszpóra Tanács ülésén Nacsa Lőrinc kiemelte, az elkövetkezendő időszakokban nagy terveik vannak, amelyeket csak a diaszpóra segítségével tudnak majd végrehajtani.

Örömmel tapasztaltuk, hogy tendencia kezd kirajzolódni a fiatalok és az idősek hazaköltözése terén. Ez a tendencia az elmúlt egy évben is folyamatosan erősödött

– emelte ki Nacsa Lőrinc.

Az ülésen Szilágyi Péter nemzetpolitikáért felelős helyettes államtitkár bemutatta, hogy a 2024-es évben, még Potápi Árpád János államtitkár vezetésével milyen programokat, eredményeket sikerült végrehajtania a kormánynak.

Szilágyi kiemelte, a Magyar Diaszpóra Tanács ülésére 30 országból érkeztek résztvevők. Két dél-amerikai országban, Bolíviában és Peruban pedig jelenleg is folyamatban van a magyar szervezetek létesítése. A programokkal kapcsolatban a helyettes államtitkár kiemelte, az idei évben, különböző programoknak köszönhetően hatékony támogatásban részesültek a diaszpóra szervezetek.

A Kőrösi Csoma Sándor-program részeként pedig az ösztöndíjban részesülők több mint 150 szervezet munkáját segítik.

Szintén a magyar kormány által támogatott diaszpóra program és iskolatábor program részeként 2024-ben több tucat tábor és iskolatábor megrendezését finanszírozták. A programban fiatal, iskolás korú gyermekek utaztatását finanszírozták. A helyettes államtitkár kiemelte, a 2025-ös év a jövő nemzedékének éve lesz a nemzetpolitika területén.

Megvan a Fidesz jelöltje Potápi Árpád helyére

(Magyar Nemzet nyomán Szent Korona Rádió)

Nincs morál, kell a terror? Folyamatosan bántalmazzák az ukránok a golyófogókat

Az ukrán Állami Nyomozó Hivatal bejelentette, hogy vizsgálatot indított az ...

Orosz-ukrán háború

2026. 07. 1.

transz pedofil

33 évet kapott az elmebeteg transz pedofil kongresszusi képviselő

2020-ban egy sor LMBTQP-lobbista ünnepelt, amikor megválasztották az USA első ...

LMBTQP

2026. 07. 1.

Telegram posztjaink (2026.06.30.)

Monacóban robbantottak az ukránok!?; Ukrajna indiai férfiakat toboroz; Migráns lövöldözött egy németországi gyermekvédelmi intézményben – Telegram posztjaink (2026.06.30.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 1.

Kalasnyikov

Az AK-tól az AK-Gucci-ig – Az idők szavai (2.Rész)

A hidegháború végére az AK-platform nem csupán a szovjet katonák ...

Militarizált övezet

2026. 06. 30.

A valóság spirituális dimenziója

Dugin: A halál pillanatában válunk először képessé arra, hogy a valóságot olyannak lássuk, amilyen valójában

Alexander Dugin szerint a cél az, hogy ebben a világban, ...

Jobboldaliság

2026. 06. 29.

Telegram posztjaink (2026.06.25.)

Az éjjel a Dunába dobálták a magyar zászlókat; Államilag támogatott gyilkosság áldozata lett egy gyermek Hollandiában; Vallásgyalázó előadást tartott Hodász – Telegram posztjaink (2026.06.25.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 29.