szombat, január 31, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Vucsics Magyarországon: Hat megállapodás és közös nyilatkozat

Aleksandar Vucsics szerb elnök Orbán Viktorral tárgyal a Stratégiai Együttműködési Tanács második ülésén. Hat megállapodás, köztük jogi segítségnyújtásról és kulturális programokról szóló szerződések aláírása várható.

Magyarországra érkezett Aleksandar Vucsics. A szerb elnök a Szerbia és Magyarország közötti Stratégiai Együttműködési Tanács második ülésén fog részt venni. Az ülés után közös politikai nyilatkozatot, valamint a polgári ügyekben nyújtott jogi segítségnyújtásról szóló kétoldalú megállapodást is aláírják.

Magyarországra érkezett Szerbia elnöke, Aleksandar Vucsics. A szerb elnököt Orbán Viktor fogadta a Karmelita kolostorban, melyről a Facebook-oldalán számolt be. Az elnök a Szerbia és Magyarország közötti Stratégiai Együttműködési Tanács második ülésén vesz részt.

Az ülésen mindkét ország kormányának tagjai részt vesznek, melynek végeztével hat dokumentumot, illetve egy közös politikai nyilatkozatot ír alá Orbán és Vucsics.

A szerb delegáció tagja között szerepel Pásztor Bálint, a Vajdasági Magyar Szövetség elnöke, valamint Bájity Borisz, a Vajdasági Magyar Szövetség alelnöke és parlamenti képviselő is.

A közös politikai nyilatkozat mellett az ülés után aláírják a polgári ügyekben nyújtott jogi segítségnyújtásról szóló kétoldalú megállapodást, a kulturális együttműködési programot a 2024-2027-es időszakra, a Szerbia Tudományos, Technológiai Fejlesztési és Innovációs Minisztériuma és a Magyar Kulturális és Innovációs Minisztérium közötti megértési megállapodást, valamint a magyar szakértők munkatervének meghosszabbítását az európai integráció területén.

Emellett a Szerb Külügyminisztérium és a Külgazdasági és Külügyminisztérium közötti együttműködési megállapodás, és a két minisztérium közötti fejlesztési együttműködési megállapodás is aláírásra kerül – írja a Magyar Szó.

https://szentkoronaradio.com/blog/2023/08/14/a-szerb-elnok-kijelentette-hogy-nem-irja-ala-a-harom-nemre-es-az-azonos-nemuek-hazassagara-vonatkozo-torvenyeket/

(Index nyomán Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

Wall Street Journal az orosz-ukrán háborúról: Egy gyors béke valószínűtlen

Az amerikai The Wall Street Journal sorra vette az...

A Hatvannégy Vármegye is részt vett a Beneš-dekrétumok elleni tüntetésen

A HVIM – Magyar Ellenállás tagjai is részt vettek...

Grönland lakosai nem engedték felhúzni a jenki zászlót

Meglepő eset történt Grönland fővárosában január 28-án, a rendőrség...

Így hódítja meg Kína a Nyugat által felépített ipart

Míg az EU túlbürokratizálja magát és ezáltal a saját...

Kategóriák

Grönland lakosai nem engedték felhúzni a jenki zászlót

Meglepő eset történt Grönland fővárosában január 28-án, a rendőrség...

Így hódítja meg Kína a Nyugat által felépített ipart

Míg az EU túlbürokratizálja magát és ezáltal a saját...

Visszatér a kötelező sorkatonai szolgálat Szerbiában

Szerbia a védelmi képességeit kívánja a lépéssel növelni. A...

Siralmas jövőkép: ismét 70 éves mélyponton a gyermekszületés hazánkban

Ahogy arról a 2024-es évet illetően is beszámoltunk, sajnos...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55