hétfő, február 9, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

A nemzetközi jog megsértésével támad továbbra is az UNIFIL-re Izrael

A nemzetközi jog megszegésének számít, ha egy állam az ENSZ békefenntartó egységeire, az UNIFIL-re támad. Izrael ezt teszi, és eddig úgy tűnik, hogy egy-két megszolaláson kívül ezzel senki nem törődik.

Kövesd Telegram csatornánkat

A több mint tízezerfős misszió 1978 óta állomásozik Dél-Libanonban, hogy figyelje az ellenségeskedést a Libanont Izraeltől elválasztó „kék vonal” mentén. Izrael és a Hezbollah libanoni síita szervezet között a tűzérségi és a rakétapárbaj ismét kiújult azután, hogy a Gázai övezetetben megkezdődött a háború, és a Hezbollah beszállt ebbe a Hamász oldalán (persze nem október 7-én kezdődött mindez, csak felerősödött, Izrael addig is bőséggel rakétázott észak felé is). A Hezbollah támadásai miatt Észak-Izrael lakosságát evakuálni kellett. Izrael most októberben szárazföldi támadást is indított Dél-Libanon ellen, hogy felszámolja a Hezbollahot, és hogy az észak-izraeli lakosok visszatérhessenek lakhelyükre.

Azóta, hogy ez a szárazföldi támadás elindult, az UNIFIL többször is azzal vádolta az izraeli hadsereget, hogy szándékosan támadja az ő támaszpontjait is, lerombolja megfigyelőtornyait, és rálő a békefenntartókra.

Az UNIFIL legutóbb, csütörtökön azzal vádolta meg az izraeli hadsereget, hogy erőgépekkel lerombolta a Rasz-Nakúrában található támaszpontjukat.

„Az, hogy a IDF (izraeli védelmi erő) szándékosan kárt okoz az UNIFIL egyértelműen azonosítható létesítményeiben, a nemzetközi jog és az (ENSZ Biztonsági Tanácsa által 2006-ban elfogadott) 1701. határozat nyilvánvaló megsértése.

„A tegnapi incidens, mint a korábbi hét másik is, nem amiatt történt, mert a békefenntartók kereszttűzbe kerültek, hanem az IDF szándékos és egyértelmű tettei voltak” – közölte az UNIFIL. De a misszió Dél-Libanonban marad „a rá nehezedő elfogadhatatlan nyomás ellenére is”.

Izrael szerint az ENSZ-erők élő pajzsként védelmezik a Hezbollah fegyvereseit, és felszólították az UNIFIL-t, hogy a saját biztonsága érdekében vonuljon ki Dél-Libanonból.

Izrael betört az ENSZ-bázisra harckocsikkal, hogy pajzsként használja azt

(Kuruc.info nyomán Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

77 évvel ezelőtt ítélték életfogytiglanra Mindszenty Józsefet

1949. február 8-án a magyar népbíróság életfogytiglani börtönre ítélte...

Egy Robloxon működő pedofil csoport vette rá a 16 éves lányt az öncsonkításra, végül az öngyilkosságra

„A világon sehol sem normális, hogy felnőttek idegen gyerekekkel...

Megint gyerekkel együtt lopott autót a cigány- visszaeső bűnöző a tettes

Hetedjére lopott járművet az a férfi, aki szerda reggel...

Pécs Pride nem volt, de az azt ért támadás közösség tagja elleni erőszak?

Többször írtunk már arról, hogy a külföldről finanszírozott, nemzetbiztonsági...

Kategóriák

77 évvel ezelőtt ítélték életfogytiglanra Mindszenty Józsefet

1949. február 8-án a magyar népbíróság életfogytiglani börtönre ítélte...

Megint gyerekkel együtt lopott autót a cigány- visszaeső bűnöző a tettes

Hetedjére lopott járművet az a férfi, aki szerda reggel...

Pécs Pride nem volt, de az azt ért támadás közösség tagja elleni erőszak?

Többször írtunk már arról, hogy a külföldről finanszírozott, nemzetbiztonsági...

A Hattyúk tavát is utolérte a ruszofóbia

A ruszofóbia áldozata lett a Hattyúk tava is? Nos,...

Az Iszlám Állam terroristái követték el a terrortámadást Pakisztán fővárosában

Négy férfit vettek őrizetbe az iszlámábádi terrortámadás megtervezése miatt....

Homoszexualitás és kereszténység – A legdémonibb bűn?

Aranyszájú Szent Jánossal már körbejártuk, hogy miért is olyan...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55