csütörtök, november 7, 2024
9.5 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Amerikai elnökválasztás: végeredmény előtti exkluzív történések és a nyertes

Donald Trump megnyerte az idei elnökválasztást Amerikában. Bombariadók, választási csalások és utcai balhéra való felkészülés. Ez jellemezte az elmúlt 1 napot az USA-ban az amerikai elnökválasztás kapcsán.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Az üzletek tulajdonosai már előre készültek a szélsőbaloldaliak és a niggerek randalírozására.


Kamala Harrist felhívta a kamera app.

 A választások menetét rengeteg tényező akadályozta, több, mint 30 bombariadó volt a szavazóhelyiségek körül, ebből csak Georgia államban több, mint 17 alkalommal. Valakik nagyon szabotálni akarják a szavazás menetét. Mivel Georgia republikánus többségű állam, lennének tippjeink, hogy kik lehetnek a szabotőrök.

A bíróság intézkedett választási szabálytalanság miatt Pennsylvaniában

A csatatér államként számontartott Pennsylvania Fayette megyéjében jogi lépéseket tettek egy választási tisztviselő önhatalmú döntése miatt, aki a tervek szerint kézi szavazatszámlálást akart végezni az állami választási törvény előírásaival ellentétben.

Marybeth Kuznik, a Fayette megyei Választási Iroda igazgatója bírósági keresetében kérte, hogy Vincent Manettát, a Washington Township választási tisztviselőjét utasítsák a törvényi előírások betartására, és ne végezzen önkényes kézi számlálást.

Észak-Karolinában két „csatatérmegyében”, Burke-ben és Wilsonban, félórás késéssel adhatják le a voksaikat a választók, mivel technikai problémák miatt a szavazás korábban akadozott. A Wilson megyei szavazók például másfél órán keresztül nem tudtak szavazni, mivel egy nyomtató meghibásodott, ami szükséges volt a szavazók felhatalmazási űrlapjainak kinyomtatásához – közölte a Portfólió. Valahogy mindig pont ott történnek hasonló furcsa esetek, ahol a legszorosabb a verseny.

Gyanús szavazógép-meghibásodást tapasztaltak Kentucky államban pár nappal ezelőtt. A videó szerint az egyik szavazógépen hiába próbálták meg Trump nevét bejelölni, a gép automatikusan Harrist választotta ki.


Érdekesség, hogy Kamala Harris a demokraták jelöltje több fontos megyében is rosszabbul szerepelt, mint Biden négy éve.

Tüntetők és rendőrök

Néhány tucatnyi tüntető graffitit hagyott a Captilon Hillen, A rendőrök legalább 5 embert letartóztattak. A graffiti nagy „A” betűt ábrázolt, ami az Anarchisták jelképe.

A tüntetők talpig feketébe voltak öltözve. (Forrás: seattletimes.com)

Végeredmény

Donald Trump lett hivatalosan Amerika új elnöke. Beszédében hangsúlyozta:

„Nem fogok háborúkat kezdeni senkivel, inkább megállítom őket!”

Az amerikai elnökválasztás állása magyar idő szerint 9 órakor (Forrás: Geopolitics Live)

Trump hatalmas lendülettel indult: behúzta Észak-Karolinát és Georgiát is, magyar idő szerint reggel 7:20 körül Pennsylvaniát is megnyerte, ezzel győzött a választáson. Később Wisconsint és Nevadát is behúzta, lehet, hogy végül az összes billegő államban Trump nyer. Úgy néz ki, a törvényhozásban is többsége lesz a Republikánus Pártnak, a szenátust már behúzták.

Kiélezett versenyt mutattak a felmérések még a választás előtti utolsó napon is, holott végül sima republikánus győzelem született az amerikai elnökválasztáson. Az előző két választás kudarca után reflexből lehetne mutagatni a közvéleménykutatókra, ám mielőtt ezt megtesszük, tudni kell, hogy az elnökválasztási küzdelmek történetében most produkálták az egyik legpontosabb eredményt a felmérések. Ennek ellenére okkal érezheti megvezetve magát a felmérések által az, aki szoros versenyre számított, de ez nem a közvélemény-kutatók hibája, hanem az amerikai választási rendszer sajátossága. Ráadásul az eredmény igazán meglepőnek sem tekinthető, hiszen Trump tendenciózus alulméréséből kiindulva számítani lehetett rá, hogy a felmérésekben látott 50-50 körüli eredmény valójában egyértelmű Trump-előnyt jelenthet.

Donald Trump a mai választáson földcsuszamlásszerű győzelmet aratott. Az elektorok közül már biztosan megszerezte a győzelemhez szükséges 270-et, de nagy valőszínűséggel a végső eredmények szerint 300 feletti elektora lesz a volt és a leendő elnöknek (minden csatatér-államban vezet, de még nem mindenhol hirdettek győztest).

Jelentős esély volt erre a forgatókönyvre

Eleve a felmérésekben is kisebb Trump-előnyt láttunk a fontos csatatérállamokban, ahol eldőlt az elnökválasztási verseny, tehát ha a közvélemény-kutatások százalékpontra pontosak lettek volna, akkor is Trump győzött volna, Harris csak Michiganben és Wisconsinban nyert volna az utolsó felmérések szerint. Ám mivel a felmérések hibahatára eleve 3-4%-pont, valójában ezek a felmérések teljesen semmitmondóak voltak, gyakorlatilag bármilyen eredmény – és annak az ellenkezője is – kijöhetett volna ebből. Ezért gondolták sokan, hogy a 2024-es elnökválasztás kiélezett és izgalmas lesz.

Az 50-50 körüli felmérések jó eséllyel inkább egy tetemes Trump-előnyt jelentettek. A republikánus elnökjelöltet ugyanis tendenciózusan alulmérték a közvélemény-kutatók, 2016-ban és 2020-ban is.

A brit miniszterelnök történelminek nevezte Trump győzelmét.

Keir Starmer brit miniszterelnök is gratulált Donald Trumpnak, az X-en megosztott levelében történelminek nevezte Trump visszatérését a Fehér Házba. „Alig várom, hogy együtt dolgozhassunk az elkövetkező években. A legszorosabb szövetségesként vállvetve állunk ki a szabadság, a demokrácia és a vállalkozások közös értékeinek védelmében. Tudom, hogy az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok különleges kapcsolata az Atlanti-óceán mindkét partján még évekig virágozni fog” – írta.

A lengyel ellenzékből felvetették, hogy a miniszterelnöknek le kellene mondania, ha Trump nyer

Donald Tusk miniszterelnöknek le kellene mondania, ha Donald Trump nyer, jelentette ki Mariusz Błaszczak volt védelmi miniszter az Euractiv szerint. A konzervatív-euroszkeptikus, erősen oroszellenes Jog és Igazságosság (PiS) politikusa szerint Trump győzelme Lengyelország érdeke, mert nagyon jók voltak a tapasztalataik a korábbi elnökségével. Błaszczak úgy vélte, Németország nem képes segíteni abban, hogy megvédjék magukat, de az Egyesült Államok igen.

Błaszczak nem hisz benne, hogy a lengyel szavazóknak kell eldöntenie, ki legyen hatalmon Lengyelországban, válaszolt X-en Tomasz Siemoniak védelmi miniszter. Jarosław Kaczyński, a PiS vezetője úgy vélte, Tusk korábban provokatívan viselkedett Trumppal szemben, ami nem a lengyelek érdeke, és le kellene vonni ebből a következtetéseket, de nem értett egyet azzal, hogy le kellene mondania.

Oroszország washingtoni nagykövetsége tagadja, hogy beavatkoztak volna az amerikai elnökválasztásba

A CNN cikke szerint a washingtoni orosz nagykövetség közleményt adott ki, amelyben tagadják, hogy bármilyen módon beavatkoztak volna az amerikai elnökválasztásba. A hatóságok korábban azt közölték, hogy a szavazóhelyeknek küldött hamis bombafenyegetések Oroszországból származhattak.

Az FBI kedden megerősítette, hogy a fenyegetések valószínűleg orosz e-mail címekről érkeztek és bár egyik fenyegetés sem bizonyult hitelesnek, néhány szavazóhelyet ideiglenesen be kellett zárni. Mindez azt követően történt, hogy az amerikai hírszerzés megállapította, hogy orosz ügynökök készítették azt a hamis videót, amelyen az látszik, hogy Donald Trumpra leadott levélszavazatokat semmisítenek meg.

A washingtoni orosz nagykövetség „rágalmazásnak és alaptalannak” nevezte a vádakat. Közlésük szerint az állításokat a belpolitikai harc hevében születtek. Hozzátették, hogy semmilyen megkeresést nem kaptak az amerikai hatóságoktól, továbbá „hisztériakeltéssel” vádolták meg az amerikai kormányzatot és médiát.

Netanjahu is gratulált Trump győzelméhez

„Gratulálok a történelem legnagyobb visszatéréséhez!”

– írta Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök az X-en, reagálva arra, hogy Donald Trump szinte már biztosan az Egyesült Államok új elnöke lesz.

„Az ön történelmi visszatérése a Fehér Házba új kezdetet kínál Amerika számára, és újra megerősíti az Izrael és Amerika közötti nagy szövetséget. Ez egy óriási győzelem!”

– írta.

Mit ígér Trump?

Joe Biden elnöksége háborús konfliktusokkel és súlyos katonai incidensekkel terhelt időszak volt, hiszen Oroszország megpróbálta lerohanni Ukrajnát, a Hamász megtámadta Izraelt, ami regionális konfliktussá eszkalálódott (utóbbi kapcsán Amerika nyílt intervenciót is kezdett Jemenben), átvették a tálibok az uralmat Afganisztánban és számos kisebb konfliktus is kirobbant vagy fellángolt a világon. Donald Trump 2023 óta azzal kampányolt, hogy pillanatok alatt békét fog teremteni Ukrajnában és a Közel-Keleten, sőt, ha ő lett volna az elnök, eleve ki sem robbantak volna ezek a konfliktusok; arról azonban keveset tudni, hogy Trump pontosan hogy tervezi rendezni a már kirobbant háborúkat. Eljöhet a globális béke érája most, hogy Donald Trump lesz Amerika következő elnöke?

Az idei választási kampány még el sem indult igazán, amikor Donald Trump, a Republikánus Párt jelenlegi elnökjelöltje, először elkezdett nyilvánosan beszélni arról, hogy nagyon gyorsan és hatékonyan békét teremtene Ukrajnában.

Azt azonban a mai napig nem tudni biztosan, hogy az amerikai politikus pontosan miként képzeli el a béketeremtést, hiszen nyilvánosan nem hajlandó kifejteni a béketervének részleteit.

Amerika 47. elnöke csak 2025. január 20-án ül be az Ovális Irodába. Addig pedig rengeteg olyan impulzus érheti a politikust, melynek mentén megváltoztathatja a véleményét Ukrajnáról, Oroszországról, a háborúról és békéről.

Judeokrata győzelem: Trump nyerte az amerikai elnökválasztást

Amerikai elnökválasztás: Mi a forgatókönyv döntetlen esetén?

„Ha Harris győz, akkor az Egyesült Államok szteroidokkal teletűzdelt Venezuela lesz” – Trump halálbüntetést kérne a gyilkos migránsokra

Az amerikai elnökválasztás lesz Izrael történetének legfontosabb napja Trump szerint

(Portfólió, Telex és Geopolitics Live nyomán Szent Korona Rádió) 

Legfrissebb

Tízmilliókkal húzta le áldozatait a csaló „jósnő”

Újabb csaló bukott le. Közel tízmillió forintot húzott le...

Budapestre érkezik Zelenszkij a holnapi napon

Budapestre érkezik Volodomir Zelenszkij november 7-én, csütörtökön a diplomáciai...

Orbán: „A magyar egy olyan nép, amely a békében jó, a háborúban kevésbé”

Orbán Viktor Kirgizisztánban járt. A Fidesznél pedig nemzetünk múltjára...

Így reagáltak itthon Trump győzelmére

Donald Trump győzelme megosztotta a magyar politikusokat: Gyurcsány Ferenc...

Pressman, a soha viszont nem látásra

Trump újraválasztása után gyors személycserék várhatók az amerikai diplomáciában....

Kategóriák

Tízmilliókkal húzta le áldozatait a csaló „jósnő”

Újabb csaló bukott le. Közel tízmillió forintot húzott le...

Budapestre érkezik Zelenszkij a holnapi napon

Budapestre érkezik Volodomir Zelenszkij november 7-én, csütörtökön a diplomáciai...

Orbán: „A magyar egy olyan nép, amely a békében jó, a háborúban kevésbé”

Orbán Viktor Kirgizisztánban járt. A Fidesznél pedig nemzetünk múltjára...

Így reagáltak itthon Trump győzelmére

Donald Trump győzelme megosztotta a magyar politikusokat: Gyurcsány Ferenc...

Pressman, a soha viszont nem látásra

Trump újraválasztása után gyors személycserék várhatók az amerikai diplomáciában....

A cigánybűnözés nem áll meg: Kapával támadtak a rendőrökre

2024 júniusában egy borsodi faluban intézkedtek a rendőrök egy...

Magyar Péterék megfutamodtak?

Kocsis Máté Fidesz-frakcióvezető élesen bírálta Magyar Pétert és a...

Az USA hét államában legalizálták a abortusz elvégzését

Tíz amerikai államban nemcsak az elnök személyéről, hanem  az...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55