Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Egy mekis hamburgertől 49-en súlyosan megbetegedtek, egy ember meg is halt

A járványban megbetegedett emberek valódi száma valószínűleg sokkal magasabb, mint a bejelentett szám – közölte a CDC egy jelentésében. Érthetetlen okokból egyik McDonald’s-ot sem zárták be a vizsgálat erejéig, ugyanúgy értékesítheti készítményeit a gyorsétterem.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Az Egyesült Államokban egy ember meghalt és legalább 49 megbetegedett, miután a McDonald’s Quarter Pounder hamburgert evett – közölte a Betegségellenőrzési és Megelőzési Központ (CDC). Egyelőre nem világos, hogy a megbetegedésekért a gyorséttermi klasszikus melyik összetevője felelős.

A fertőzéseket szeptember 27. és október 11. között jelentették tíz amerikai államból, a legtöbbet Coloradóban és Nebraskában. Az érintettek életkora 13 és 88 év között van, a halálos eset „egy idősebb felnőttnél” fordult elő – közölte a CDC keddi frissítésében.

Tíz embert kórházba szállítottak, köztük egy gyermeket, aki hemolitikus urémiás szindrómában szenvedett, egy olyan súlyos betegségben, amely a vesékben lévő erek károsodását okozza.

„A járványban megbetegedett emberek valódi száma valószínűleg sokkal magasabb, mint a bejelentett szám, és a járvány nem korlátozódhat az ismert megbetegedésekkel érintett államokra”

– közölte a CDC egy másik, szerdai jelentésben.

Minden beteg gyorsétteremben étkezett

A közegészségügyi tisztviselők által megkérdezett mind a 18 beteg arról számolt be, hogy a megbetegedésüket megelőző héten a McDonald’s-ban ettek. A 14 ember közül, aki emlékszik arra, hogy milyen marhahamburgert evett, 12 azt mondta, hogy Quarter Pounder-t evett, amely a McDonald’s étlapjának alapdarabja az 1970-es évek óta.

A CDC közölte, hogy egyelőre nem tudni, melyik Quarter Pounder összetevője volt fertőzött, de az Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatal (FDA) gyanúja szerint a szeletelt hagyma lehet a hibás. Eközben az Élelmiszer-biztonsági és Ellenőrzési Szolgálat (FSIS) a hamburgerekhez használt marhahúspogácsákat vizsgálja, hogy megállapítsa, ezek voltak-e a járvány forrása.

A McDonald’s az érintett államokban ideiglenesen kivette a Quarter Pounder-t az étlapjáról, és más hamburgerekben nem használ szeletelt hagymát. A McDonald’s USA elnöke, Joe Erlinger a Today show-nak nyilatkozva szerdán azt mondta, hogy a vállalat „gyors intézkedéseket” hozott, és „nagyon bízik abban, hogy a McDonald’s-ba mehetnek, és élvezhetik a klasszikusainkat”.

Az E. coli egy baktériumcsoport, amely általában az emberek és állatok bélrendszerében él. Az E. coli egyes törzsei károsak, és súlyos betegséget okozhatnak, beleértve a lázat, gyomorgörcsöket, hasmenést és hányást. Ezek a törzsek általában olyan embereket fertőznek meg, akik tudtukon kívül székletet vesznek magukhoz.

Következtetés: ne egyél gyorsétteremben! Nem csak azért, mert néha, valahol, valamikor előfordulhat egy ilyen eset… Nem, ez nem egyedi eset, a gyorséttermekben használt ételek előállításától kezdve a tárolásán át a fogyasztásig rengeteg műanyag, vegyszer, tartósítószer és az emberi egészségre ártalmas anyag jut bele. Nem csoda hát, ha efféle drasztikus esetek is előfordulnak.

Milliókat perelt össze, mert „diszkriminálták a transzfób” munkatársai

Zavarja a zsidóbarát cégeket az ellenük szervezett bojkott

(Orosz Hírek nyomán Szent Korona Rádió) 

A homoszexuálisokat még az ördög is megveti – Szentek szavai a szodómiáról

Manapság még a magukat vallásosnak, kereszténynek valló, sőt akár klerikális ...

Trón és Oltár

2026. 06. 25.

pedofil homoszexuális

Ez a „szerető közeg”? Pedofil bűncselekményekkel és emberkereskedelemmel vádolják az Egyesült Királyság első homoszexuális „apját”

Hogyhogy nem, újabb szivárványcsaládról derült ki, hogy a „apa és ...

LMBTQP

2026. 06. 25.

A Tisza-kormány aláírja a magyar oktatás halálos ítéletét?

Mire számíthatunk a Tisza-kormány oktatási miniszterétől, Lannert Judittól? Milyen irányba ...

Belföld

2026. 06. 24.

Telegram posztjaink (2026.06.23.)

Lövöldözés történt egy zsidó negyedben; Megszólalt az Erzsébet hídról a buzizászlókat eltávolító férfi; Fokozott rendőri jelenlét lesz a budapesti Pride idején – Telegram posztjaink (2026.06.23.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 23.

A pedofília elfogadtatásának kísérlete

Barcsa-Turner Gábor: A szabad szerelem jelszavával évtizedek óta zajlik az „érzékenyítés” a pedofília elfogadtatásának irányába

Menjünk ki a hálószobájukból?! – követelik. Hát akkor ők meg ...

LMBTQP

2026. 06. 23.

Telegram posztjaink (2026.06.22.)

Sulyok Tamás NER-báb helyett Tisza-báb köztársasági elnök jön; Orgia miatt rongálták meg a várat; A kommunizmus és a genderizmus ugyanannak az eszmének két arca; – Telegram posztjaink (2026.06.22.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 06. 22.