Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Észak-Korea tagadja, hogy katonákat küldött volna Ukrajnába

A napokban bejárta a sajtót az a hír, hogy Észak-Korea katonákat küldött egy orosz kiképzőbázisra, hogy segítsék Oroszországot az Ukrajna elleni háborúban. Észak-Korea, szokásához híven, tagadja az esetet.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

“Ami az Oroszországgal való úgynevezett katonai együttműködést illeti, küldöttségem nem érzi szükségét, hogy kommentálja ezeket az alaptalan, sztereotip pletykákat” – nyilatkozta egy észak-koreai képviselő az ENSZ-közgyűlés ülésszakán hétfőn késő este.

A dél-koreai külügyminisztériumba a minap már bekérették Oroszország szöuli nagykövetét, hogy magyarázatot követeljenek tőle az ügyben, ugyanis a dél-koreai Nemzeti Hírszerző Szolgálat jelentése szerint Észak-Korea úgy döntött, hogy mintegy 12 ezer katonát küld Oroszország segítségére, és ebből mintegy 1500 már Oroszország keleti területein tartózkodik. A jelentésében műholdfelvételeket is közzétettek, amelyeken állítólag az Oroszországban állomásozó észak-koreai csapatok láthatóak. Ezen az X-re feltöltött videón állítólagosan egy orosz kiképzőtáborban masírozó koreai katonák szerepelnek, de OSINT-forrás lévén ezt nehéz minden kétséget kizárólag megerősíteni.

Ellenlépéseket helyezett kilátásba Szöul

A szöuli elnöki Nemzetbiztonsági Tanács (NSC) szerint a fejlemény “jelentős biztonsági fenyegetést” jelent mind Dél-Korea, mind a nemzetközi közösség számára, és “durva megsértése” azoknak az ENSZ biztonsági tanácsi határozatoknak, amelyek tiltják a katonai együttműködést Észak-Koreával.

Ezzel párhuzamosan Kim Tedzso nemzetbiztonsági tanácsadó egy keddi tájékoztatón azt mondta: Dél-Korea az Oroszország és Észak-Korea közötti katonai együttműködés szintjéhez igazodva ellenlépéseket fog tenni, de nem részletekbe nem bocsátkozott.

Oroszország a háború kitörése óta megerősítette kapcsolatait a kommunista országgal. Vlagyimir Putyin 2000 óta először idén nyáron látogatott Észak-Korea fővárosába, Phenjanba. Október 15-én pedig az elnök benyújtotta az orosz parlament alsóházához azt a törvényjavaslatot, ami kimondaná: Oroszország és Észak-Korea katonai szövetséget köt, vagyis ha az egyik tagállamot megtámadják, akkor a másik fél katonai segítséget nyújt neki.

Kiszivárgott felvételek: Észak-koreai katonák érkeztek egy orosz kiképzőbázisra (+videó)

(Magyar Jelen nyomán Szent Korona Rádió) 

Mi Magunk

Mi Magunk vlog: Botrányos szimbolikus döntéseket hozott a Tisza

Botrány: amíg a Pride-zászlókat kitűzik az Erzsébet hídra, a vármegye ...

64

2026. 07. 11.

Telegram posztjaink (2026.07.10.)

Sorozásellenes zavargások robbantak ki Nyugat-Ukrajnában; Pride részleg a könyvesboltokban; Oroszország ismét súlyos csapásokat mért Ukrajna infrastruktúrájára – Telegram-posztjaink (2026.07.10.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 11.

Júniusban is tombolt a keresztényellenesség Európa-szerte

A balliberalizmus rohadó gyümölcse beérni látszik. Európa-szerte folyamatosan tapasztalható a ...

Nagyvilág

2026. 07. 10.

Telegram posztjaink (2026.07.09.)

Ismét Iránt támadta az USA az éjjel; Vádat emeltek a migránsok által megtámadott fehér fiú ellen Birminghamben; Izrael kijelentette: addig marad Libanonban, ameddig csak akar – Telegram-posztjaink (2026.07.09.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 10.

Telegram posztjaink (2026.07.08.)

Izraeli katona támadt egy palesztin családra; Halálbüntetést kérnek Charlie Kirk feltételezett gyilkosára; Szórakozásból gyilkoltak az amerikai katonák Afganisztánban – Telegram posztjaink (2026.07.08.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 9.

Kormányzati pozíciókra pályáznak a magyarországi LMBTQP-lobbiszervezetek?

Az áprilisi választások óta a nemzetbiztonsági kockázatot jelentő, külföldről finanszírozott ...

LMBTQP

2026. 07. 8.