Zelenszkij újra követelőzik: vagy atomfegyverek kellenek az USA-tól vagy NATO tagság. Az Európai Tanács csúcstalálkozóján hangzottak el ezek a mondatok, mintha bárkit is meg tudna győzni még Ukrajna…
Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Az elnök a felszólalás alatt szót ejtett arról is, hogy Ukrajna NATO-csatlakozását illetően több külföldi vezető politikussal is egyeztetett, köztük Donald Trump amerikai republikánus elnökjelölttel is.
Mint mondta, Trumpnak felvázolta azt, hogy Ukrajnának vagy atomfegyverek kellenek, hogy el tudja rettenteni Oroszországot a további támadásoktól, vagy pedig NATO-tagság (de, mint mondta, Ukrajna a NATO mellett döntött). A Bild Zelenszkij fenti mondataival hozta összefüggésbe azt, amit egy magas beosztású ukrán tisztviselő mondott egy korábbi, zárt körű találkozón.
A német lap információi szerint ez a tisztviselő közölte a nyugati partnerekkel:
A Nyugatnak nem szabad azt hinnie, hogy Kijev eltűr egy második (a háború elején látott támadáshoz hasonló) orosz offenzívát a főváros ellen és mielőtt ez megtörténne, Ukrajna újraépíti nukleáris fegyverarzenálját, amelyről az 1990-es évek eleje óta önként lemondott.
Mint a lap emlékeztetett, Ukrajna 2001-ben szerelte le az utolsó atomfegyverét. A tisztviselő ugyanakkor azt mondta a zárt ülésen, hogy megvan az anyag, megvan a tudás.
Ha a parancsot kiadják, csak néhány hétre lesz szükségünk az első bombához.
Az ukrán tisztviselő – a német lap szerint – ezután hozzátette még azt is:
A Nyugatnak kevesebbet kellene gondolnia Oroszország vörös vonalaira, és többet a mi vörös vonalainkra.
A Bild szerint ezzel együtt nyernek értelmet Zelenszkij csütörtöki mondatai is. Az ukrajnai zsidó vezető ugyanakkor azt mondta: az atomfegyverek helyett a NATO-tagságot választanák az ország biztonságának garantálásához. Az ukrán vezető konkrétan úgy fogalmazott a Jevropejszka Pravda tudósítása szerint:
Melyik nagy ország szenvedett az atomhatalmak közül? Mindegyikük? Nem, csakis Ukrajna. Ki mondott le az atomfegyverekről? Mindegyikük? Egyedül Ukrajna. Ki harcol ma? Ukrajna. – Így működik ez nálunk, tehát mi a megoldás? Vagy az, hogy Ukrajnának lesznek atomfegyverei, és akkor az a mi védelmünk. Vagy valamilyen szövetségünk lesz. A NATO-n kívül ma nem ismerünk hatékony szövetségeket
– mondta az ukrán elnök csütörtökön.
Ahogy korábban már írtunk róla, Ukrajna más fajta módon is nukleáris fenyegetést jelent a világra, ugyanis rakétákkal támadják a a zaporozsjei atomerőművet és a Kurszki területen, Kurcsatov városában lévő atomerőművet is.
Kijev arról tárgyal, hogy területeket adjon át Oroszországnak
(Kuruc.info nyomán Szent Korona Rádió)