péntek, május 22, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

A Háttér Társaság buzeráns többletjog érvényesítő hadsereget állít?

A külföldről finanszírozott, nemzetbiztonsági kockázatot jelentő LMBTQP-ügynökszervezet, a Háttér Társaság ismételten a deviánsok többletjogainak érvényesülésének szándékával lép fel, ezt szociális segítségnyújtásnak álcázva. Természetesen az EU ezt a projektet is pénzeli.

Kövesd Telegram csatornánkat

LMBTQI ember vagy és nehezen találsz munkát? Szeretnéd, hogy valaki elkísérjen a dokidhoz? Segítségre van szükséged a lakáskeresésben?” – ezzel a szöveggel reklámozza új, októbertől elindult programját a Háttér Társaság.

Az FRA 2023-as LMBTQP kutatása kimutatta, hogy a magyar deviáns válaszadók 24%-a tapasztalt hátrányos megkülönböztetést a munkahelyén vagy munkakereséskor. (Mintha ez az átlag embereket nem érintené…) Az Európai Unión belül legnagyobb arányban a magyar válaszadók, összesen 21%, számoltak be diszkriminációról az egészségügyben; az EU-s átlag ennél jóval alacsonyabb, pusztán 14%. Lakásbérlés vagy vásárlás esetén a magyar válaszadók 21%-a szembesült hátrányos megkülönböztetéssel, ez a legmagasabb az Európai Unióban (az EU-s átlag 12%). Adminisztrációs ügyintézéssel kapcsolatban szemben a 12%-os EU-s átlaggal, a magyar válaszadók 16%-a számolt be diszkriminációról.

Természetesen ezek teljesen relatív válaszok, hiszen a deviánsok diszkriminációnak tekintenek minden olyan esetet, amikor a képzelt többletjogaikat nem biztosítják számukra. Gondolhatunk csak a nyári esetre is, amikor a két buzeráns Apa és Apu azon háborodtak fel, hogy nem vehettek családi jegyet a strandon. Ez természetes, hiszen a magyar jog szerint nem számítanak családnak.

Az elmúlt években egyre gyakrabban merült fel a hazai LMBTQP közösségen belül az igény, hogy sok LMBTQP személynek lenne szüksége gyakorlati segítségre a mindennapi ügyintézésben, legyen az továbbtanulás-tervezés, szakorvosok felkeresése, vagy éppen az átmeneti lakhatás megszervezése – írják a deviánsok. Hogy mit kell ezalatt értenünk? Valószínűleg a nem kombattáns buzeránsok nem tudják kierőszakolni a lobbiszervezetek által hangoztatott többletjogokat, így képzett lobbistákat akarnak melléjük állítani.

A Háttér Társaság új Szociális Segítő Szolgálata tervezetten az alábbi területeket fedi le:

  • munkavállalás terén (továbbtanulás-tervezés, önéletrajz, motivációs levél összeállítása, álláskeresés, jelentkezés, munkahelyi beilleszkedés);

  • egészségügyi ellátáshoz való hozzáférés terén (társadalombiztosítás-jogállás tisztázása, (szak)orvosok felkutatása és felkeresése, pszichiátria–, addiktológia ellátás, szakápolás);

  • lakhatás terén (lakáskeresés, átmeneti lakhatás megszervezése);

  • adminisztratív ügyek intézése során (segélyek igénylése, névváltoztatás, bejegyzett élettársi kapcsolat létesítése, kormányablak ügyek).

A szolgáltatás elsősorban a LMBTQP közösség transznemű tagjait célozza meg, de a kapacitáskorlátok eléréséig bármely LMBTQP személynek nyújtanak segítséget.

A lobbiprojekt az Európai Unió és Fővárosi Szociális Közalapítvány támogatásával valósul meg. Az Európai Unió Polgárok, Esélyegyenlőség, Jogok és Értékek (CERV) programja a szolgáltatás transznemű emberek számára történő elérhetőségét teszi lehetővé. A Legyél jól! projekt az Amnesty International Magyarországgal és a Prizma Közösséggel együttműködésben valósul meg, a Szociális Segítő Szolgálatot a Háttér Társaság működteti. A Fővárosi Szociális Közalapítvány támogatása a Szociális Segítő Szolgáltatás működtetése mellett az LMBTQP emberek lelki és szexuális egészségfejlesztésére is kiterjed, és a VI., IX. és XI. kerületi önkormányzattal együttműködésben valósul meg.

Így védik az „új holokausztokat”: közösség elleni uszítás lenne Izrael bírálata is

(Humen nyomán Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

Majd’ 9 milliárd eurót szán deviáns lobbira az EU

Újabb pénzcsomaggal tolja meg a deviáns lobbik szerepét az...

A Tisza-kormány mégis elfogadta a migráns-paktumot

Elfogadja a brüsszeli migrációs paktumot a Tisza-kormány, ez derült...

Sötétvörös képet festenek a Tisza-kormány első szimbolikus intézkedései

A nemrégiben megalakult Tisza-kormány első intézkedéseiről: a Mária Terézia...

Több mint két év után itt a Fidesz elmaradt kommunikációja a kegyelmi ügyről

Több mint két év után, utólag éledezik a fideszes...

Kategóriák

Majd’ 9 milliárd eurót szán deviáns lobbira az EU

Újabb pénzcsomaggal tolja meg a deviáns lobbik szerepét az...

A Tisza-kormány mégis elfogadta a migráns-paktumot

Elfogadja a brüsszeli migrációs paktumot a Tisza-kormány, ez derült...

Sötétvörös képet festenek a Tisza-kormány első szimbolikus intézkedései

A nemrégiben megalakult Tisza-kormány első intézkedéseiről: a Mária Terézia...

Több mint két év után itt a Fidesz elmaradt kommunikációja a kegyelmi ügyről

Több mint két év után, utólag éledezik a fideszes...

Vége a rendeleti kormányzásnak, újra bejöhetnek az ukrán agrártermékek

Május 13-ával hatályukat vesztették a veszélyhelyzeti rendeletek, így az...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55