A Tett és Védelem nevű, zsidó lobbiszervezet felmérést készített arról, hogy milyen itthon a zsidóság megítélése. A felmérésből kiderült, hogy arányaiban nem változott a pozitív és a negatív vélemények aránya, de többen lettek a “habozók”, akik igyekeznek távolságot tartani a kérdésben.
Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Szalai Kálmán, a Tett és Védelem Alapítvány elnöke kiemelte: míg Németországban és Nagy-Britanniában a duplájára nőtt az “erőszakos antiszemita cselekmények” (magyarul a zsidók által elkövetett népirtás elleni tiltakozások – szerk.) száma 2022-ről 2023-ra, és e cselekmények többségében 2023. október 7. után történtek, addig Magyarországon nem változott a számuk, a zsidó közösség tehát Magyarországon biztonságban van.
Örkény Antal szociológus, az MTA doktora a magyar társadalom “antiszemita előítéletességét” vizsgáló kutatásról elmondta: az ezer ember megkérdezésével készült reprezentatív kutatás sajátossága, hogy 2023 őszén készült el, de az októberi események után, ez év márciusában – készítettek egy úgynevezett utókövetéses vizsgálatot, kifejezetten az izraeli eseményekre fókuszálva.
Grajczjár István, a kutatást lebonyolító Milton Friedman Egyetem tanszékvezetője ismertette: az elmúlt időszakban nem változott a filoszemiták, vagyis a zsidósággal kapcsolatos pozitív állításokat elfogadók, a negatív állításokat tagadók és a minden negatív állítást elfogadók és minden pozitív állítást tagadók aránya.
Ugyanakkor nőtt a “habozóknak” hívott csoport, akik távolságot tartanak, és mind a pozitív, mind a negatív állításokat tagadják.
Kirúgták a Sky News riporterét, aki a holokauszthoz hasonlította a gázai népírtást
(Kuruc.Info nyomán Szent Korona Rádió)