hétfő, május 11, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Georgiát támadja az EP a normalitást védő törvényük miatt

Az Európai Parlament (EP) Georgiával kapcsolatos szerdai állásfoglalása beavatkozás az október 26-i georgiai parlamenti választásokba az ellenzék javára – jelentette ki csütörtöki sajtókonferenciáján Mamuka Mdinaradze, a Georgiai Álom-Demokratikus Georgia kormánypárt végrehajtó bizottságának titkára. Az EP a demokrácia aláásásáról tartott kiselőadást, melynek egyik oka az új LMBTQ-törvény. 

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Az EP-képviselők által jóváhagyott dokumentumban a Georgiának nyújtott uniós finanszírozás befagyasztását és szankciókat követeltek azokkal – köztük név szerint a kormánypárt alapítójával, Bidzina Ivanisvilivel – szemben, akik az európai tisztségviselők szerint “aláássák a demokráciát” az országban.

A határozatban bírálták Georgia külföldi befolyásra vonatkozó törvényét, valamint az “LMBT-propaganda” tilalmáról szóló jogszabály elfogadását is.

Amellett, hogy ez beavatkozás az ország belügyeibe, egyben a választások befolyásolására tett kísérlet a Nemzeti Mozgalom javára

– jelentette ki Mdinaradze a Miheil Szaakasvili volt georgiai elnök által alapított korábbi kormánypártra utalva.

Mint kifejtette, az európai parlamenti képviselők azt követelik a georgiai hatóságoktól, hogy töröljék az “LMBT-propagandát tiltó” törvényt.

Ha azt állítják, hogy a georgiai népet támogatják, akkor mit is akar a georgiai nép? Hogy legyen LMBT-propaganda az iskolákban és a televízióban? – kérdezte a georgiai politikus.

Szavai szerint az állásfoglalás arra is felszólítja a georgiai hatóságokat, hogy vezessenek be gazdasági szankciókat Oroszország ellen.

Ez azt jelentené, hogy Georgia minden számítás szerint gazdaságilag legalább kétszer rosszabb helyzetbe kerülne, mint a koronavírus-világjárvány idején

– hangoztatta Mdinaradze.

Georgiában október 26-án tartanak parlamenti választásokat.

Az EP szerdai állásfoglalása kiemelte, hogy jóllehet Georgia 2023 decemberében tagjelölti státuszba került, a jelenleg kormányon lévő Georgiai Álom-Demokratikus Georgia párt egyre inkább a tekintélyelvűség felé sodródik, példaként pedig az LMBT-közösség jogai, illetve a sajtószabadság megnyirbálását, valamint a civil társadalom és a nem kormányzati szervek elleni fellépést említi.

Az elfogadott szövegben a képviselők kiemelték: nem történhet előrelépés az Európai Unió és Tbiliszi kapcsolataiban, amíg a kifogásolt törvényeket vissza nem vonják.

Kivonul a Toyota a buzilobbi mögül

Súlyosan fogyatékos 4 éves örökbefogadott kislányát erőszakolta meg az LMBTQP propagandista

(Vadhajtások nyomán Szent Korona Rádió)

Legfrissebb

Kategóriák

Újra engedélyezett lesz a deviáns vonaglás Magyarországon

A frissen megalakult Tisza-kormány új belügyminisztere, Pósfai Gábor az...

Egy katolikus osztrák óvoda eltörölte az anyák napi ünnepséget a “sokszínűség” nevében

Ausztria évek óta süllyed egyre mélyebb szintre, teljesen behálózta...

Megúszhatja a börtönt Iryna Zarutska nigger gyilkosa

2025 augusztusában az orosz-ukrán háború elől menekült el az...

Havi egymillióért szerkesztette Szijjártó Péter közösségi oldalait Gáspár Evelin

Havi 1 millió forintért kezelte Szijjártó Péter távozó külügyminiszter...

A homoszexuális párok megáldása továbbra sem engedélyezett a Vatikán szerint

A Vatikán újra egyértelművé tette, hogy a homoszexuális párok...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55