szombat, január 24, 2026
13 C
Budapest
Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55

Hazaáruló! Nem írta alá a normalitáspárti törvényt a grúz elnök

A kormányzó Grúz Álom Párt a külföldről finanszírozott, nemzetbiztonsági kockázatot jelentő ügynökszervezeteknek (mint idehaza a Háttér Társaság) gátat szabna az államfő ugyanakkor ezt megakadályozni igyekszik. 

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Szalome Zurabisvili grúz elnök nem volt hajlandó aláírni a normalitáspárti új törvényt – írja a Civil Georgia.

A törvényt szeptember közepén fogadta el Grúzia parlamentje, melynek értelmében megtiltják többek között az LMBTQP propagandát az oktatásban, a sajtóban és a gyülekezés esetében, effektíve betiltva a pride-okat. Nem heteroszexuális állampolgárok nem fogadhatnak örökbe gyermeket, és a nem jogi megváltoztatására sem lesz lehetőség az okmányokban.

Zurabisvili kezdtektől fogva ellenezte a törvényt, sokat azonban szerencsére nem tehet a bevezetése ellen. Bár megvétózhatta volna a törvényt, a kormánypárt parlamenti többsége miatt az pusztán eltolta volna a bevezetésének idejét. Ez egybeesett volna az október végi választásokkal.

„Úgy tűnik, az elnök megtalálta a középutat ebben a politikailag érzékeny helyzetben” – mondta Mariam Kvarachelia, a Tbiliszi buzeráns vonaglás egyik alapítója. Az aktivista szerint ha az elnök megvétózza a törvényt, a Grúz Álom kormánypárt – amelyik a törvényjavaslatot kidolgozta – felhasználhatta volna ezt ellene a választások során.

A törvényt így a házelnöknek, Salva Papuasvilinek kell aláírnia a napokban. Mivel ő is a Grúz Álom párt tagja, így nem valószínű, hogy nem fogja aláírni. A törvény azonban így is csak a választások után léphet majd életbe.

https://szentkoronaradio.com/blog/2024/09/19/sajat-parja-gyilkolta-meg-a-gruz-transzot-a-baloldaliak-megis-a-normalitasparti-torvenyt-tamadjak/

Hamarosan kezdődik az USA által szervezett “színes forradalom” Grúziában?

Grúziában is “Majdanra” készül az USA

(Humen nyomán Szent Korona Rádió) 

Legfrissebb

Az amerikai hadiflottával fenyegeti Trump Irán vezetését

„Hatalmas” amerikai hadiflotta tart Irán felé – jelentette be...

Bűnözők helyett az áldozatokat büntetik Ausztriában: Lopásra való felbujtás, ha valaki nyitva felejti az autóját

Az osztrák jogszabályok alapján lopásra való felbujtásnak számít, ha...

Lázár János szerint jól halad a cigányok integrációja, mert a szaros mosdót is ők takarítják az InterCity-n

A Balatonalmádiban tartott Lázárinfón Lázár János azt mondta, hogy...

Vödörszámra hordták a szart az utca végébe a cigányok Csepelen

Cigányoktól bűzlött az egész utca, vödörrel hordták a szart...

Kategóriák

Az amerikai hadiflottával fenyegeti Trump Irán vezetését

„Hatalmas” amerikai hadiflotta tart Irán felé – jelentette be...

Vödörszámra hordták a szart az utca végébe a cigányok Csepelen

Cigányoktól bűzlött az egész utca, vödörrel hordták a szart...

Dánia: nem elég a zöldenergia, 40 év tilalom után újra atomerőműveket építenek

Dánia nem akar "lemaradni", ezért a zöldről inkább visszavált...

Megalakult a Trump-vezette Béketanács, az EU-ból egyedül Orbán volt jelen

A davosi Világgazdasági Fórum csütörtöki napjának délelőttjén hivatalosan is...

Kapcsolódó cikkek

Rock
Kalapács és az Akusztika - Fagyott világ
Klasszikus
Marin Marais - Marche Tartare, IV.55