Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Németországi „megoldás”: Kenyából, Üzbegisztánból és Kazahsztánból hívnak be munkaerőt

Vasárnap Üzbegisztánban megállapodást kötött Olaf Scholz német kancellár és Shavkat Mirziyoyev üzbég elnök, aminek értelmében képzett üzbég munkavállalókat hívnának Németországba, másrészt létrehoznak egy olyan mechanizmust is, amivel a németek vissza tudnák toloncolni a jogtalanul náluk tartózkodókat. Az utóbbi hónapokban Scholz kormánya egyébként is igyekszik szigorítani a bevándorlási politikáján, hogy kifogja a szelet az egyre sikeresebb szélsőjobboldali és szélsőbaloldali pártok vitorlájából.

Kövesd Telegram csatornánkat
Exkluzív anyagok, mémek, rövid hírek, amiket nem feltétlenül rakunk ki a weboldalunkra…

űAz öregedő és csökkenő munkaerőpiac miatt a szakértők szerint Németországnak évente körülbelül 400 ezer képzett bevándorlóra van szüksége. Németország pénteken hasonló megállapodást kötött William Ruto kenyai elnökkel, amivel képzett (!) kenyaiaknak biztosítanának munkavállalási is tanulási lehetőséget. Itt is tisztázták, hogy a jogtalanul tartózkodókat visszaküldik. A német kancellár hétfőn a kazahsztáni Asztanában folytatta a tárgyalásait.

A vendégmunkásokon kívül Németország nyersanyagokat, főleg rezet is szeretne szerezni Üzbegisztántól, amibe a rézgyártó Aurubis AG vállalatot is bevonnák.

A gazdasági bővülés jegyében licitálnak egymásra a fejlett ipari államok a külföldi munkavállalókért folytatott versenyben, amibe Magyarország is igyekszik beszállni, kormányunk és pártunk Fülöp-szigetekről és egyéb, egzotikus helyekről igyekszik toborozni….

(444, Bloombert/DW)

„Nem leszünk bevándorlóország” – 16 ezer vietnámi és 10 ezer fülöp-szigeteki vendégmunkás van most Magyarországon

Már a táblák is arabul vannak Németországban

Jékely Zsombor

Véletlen lenne? Megbízott főigazgató lett Tarr Zoltán sógora

Ott folytatódik a nepotizmus, ahol az előző kormány abbahagyta? Régi ...

Belföld

2026. 08. 1.

HVIM

Figyelmeztet a HVIM: Szexuális felvilágosítás helyett a gyermekek megrontása jöhet

Közleményt adott ki a HVIM – Magyar Ellenállás arról, hogy ...

64

2026. 07. 31.

Telegram posztjaink (2026.07.31.)

Leáll Paks, pedig lettek volna megoldások; 500 liter gázolajért törölte a körözést egy ukrán toborzó tiszt; fél év alatt 28 ezer fővel csökkent Magyarország népessége – Telegram-posztjaink (2026.07.31.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 31.

Bangó Sándor Zsolti bácsi

Öngyilkos akart lenni Bangó Sándor? Az intézetis cigány „érvelési technika” a gyakorlatban

Bangó Sándor, a Zsolti-bácsi ügy arcaként ismertté vált, korábbi intézetis ...

Belföld

2026. 07. 31.

Az Európai Unióval karöltve ekézi a magyar oktatás normalitáspártiságát a Háttér Társaság

Újabb jelentésével támadja a magyar iskolarendszert a deviáns lobbiszervezet, a ...

LMBTQP

2026. 07. 30.

Nem mindegy, hogy koncentrál vagy transzban van a gyermek, Törölve Horváth Tamás oldala, Elítélt transzféreg a színpadon

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 29.