Nem lehet sok mindenben példát venni a nyugati világrend államaitól, ugyanakkor, mint például az iskolai mobiltelefonkorlátozások, van pár jó ötletük. Most a legkisebbek digitális függőségére koncentrálnak Svédországban.
Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
A svédországi egészségügyi hatóságok iránymutatása szerint a 2 évesnél fiatalabb gyerekeket semmilyen digitális képernyőnek nem lehetne kitenni, a tizenévesek pedig naponta maximum 3 órát tölthetnének képernyő előtt.
A szülőknek és a gondviselőknek át kell gondolniuk, hogyan használják a képernyőket a gyerekeikkel, és el kell mondaniuk a gyereknek, mit csinálnak a telefonjukon, ha a jelenlétükben használják azt – áll az iránymutatásban. Ez az első alkalom, hogy a Folkhälsomyndigheten, a svéd közegészségügyi hatóság előírja, hogyan kell a szülőknek szabályozniuk a képernyő előtt töltött időt.
A 2 és 5 év közötti gyerekek képernyőhasználatát legfeljebb egy órára kell korlátozni, a 6 és 12 év közötti gyerekek legfeljebb 2 órán keresztül használhatják a képernyőt, a 13-18 éveseknél a határ 3 óra – írják. Ez jelentős csökkenést jelent a svéd gyerekek és fiatalok jelenlegi átlagos képernyőhasználati idejéhez képest, ami a becslések szerint – az iskolai munkát nem számítva – a 9-12 évesek esetében napi 4 óra, a 17-18 évesek esetében pedig napi több mint 7 óra.
„Túl sokáig hagytuk, hogy a képernyők és az alkalmazások elrabolják az időt és a figyelmet annak rovására, amiről tudjuk, hogy a jó közérzethez szükséges. Tudjuk, hogy a digitális média használata negatív egészségügyi hatásokkal járhat, beleértve a rosszabb alvást és a depresszió tüneteit” – közölte Jakob Forssmed szociális miniszter. Szerinte „ezekkel az életkornak megfelelő ajánlásokkal most fontos támogatást kapnak a gyerekek és fiatalok, a szülők és más gondviselők a képernyők és a digitális média egészségesebb, tudatosabb és felelősségteljesebb használatához”.
Az egészségügyi ügynökség azt is ajánlotta, hogy a gyerekek lefekvés előtt ne használjanak képernyőket, és a hálószobákban éjszaka ne legyenek képernyők. Frossmed szerint „a gyerekek egészsége fizeti meg az árát a technológiai cégek profitjának”.
https://szentkoronaradio.com/blog/2024/07/20/noies-ferfiak-modern-businesswomenek-es-a-digitalis-heroinfuggoseg-baranyi-tibor-imre-utmutatasa/
(444 nyomán Szent Korona Rádió)