Hazánkban még mindig bűncselekménynek számít a kommunista éra emlékműveinek „megrongálása”. Rendőrségi eljárás helyett szerintünk dicséretet érdemel az „elkövető”.
Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is
Egy helyi lakos tett bejelentést a Paksi Rendőrkapitányságon július 26-án este, mert látta, hogy a város szélén, a 6-os főút mellett levő szovjet emlékművet valaki piros festékkel összefirkálta. Az emlékművet a II. világháborúban Paks környékén elesett szovjet katonák emlékére állították, és néhány hónappal ezelőtt újították fel. A rongáló az emlékmű három oldalára is sértő kifejezéseket írt fel, írja közleményében a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság.
A nyomozók a bejelentést követően rongálás bűntett gyanúja miatt nyomozást rendeltek el, s azonnal adatgyűjtésbe kezdtek. Rövid időn belül a látókörükbe került egy budapesti lakos, akit összefüggésbe hoztak a rongálással.
Augusztus 6-án a fővárosban számoltatták el a 49 éves budapesti férfit, aki elismerte, hogy ő firkálta össze a paksi szovjet emlékművet.
A férfit a nyomozók gyanúsítottként hallgatták ki, ő azonban nem rongálásként, hanem szabad véleménynyilvánításként értékelte tettét.
Akciójáért akár börtönbüntetést is kaphat – írják a rendőrség honlapján.
Dr. Gaudi-Nagy Tamás: Gyűlölet-bűncselekménynek tekinthető a kereszt rongálás
(Kuruc nyomán Szent Korona Rádió)