Az USA tengeralattjárót küld a Közel-Keletre: “minden áron megvédjük Izraelt az iráni támadástól”

Továbbra sem takargatja az USA, hogy a cionista terroristák oldalán áll, a tengeralattjárón kívül repülőgép-hordozó hajót is ad Izraelnek. A Hezbollah nem hagyja annyiban a dolgot, rendre támadják a Közel-Keleten lévő amerikai támaszpontokat.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Az Egyesült Államok védelmi minisztere közölte, hogy a Közel-Kelet tengereire vezényeltek egy amerikai tengeralattjárót, illetve hogy egy repülőgép-hordozó hajót is odairányítottak. Lloyd Austin leszögezte: az USA minden lépést megtesz annak érdekében, hogy megvédje Izraelt az iráni támadásoktól.

A miniszter azt mondta, hogy szerinte a közel-keleti konfliktus eszkalálódhat, mivel az utóbbi három hétben Izrael kiiktatta a Hezbollah és a Hamász több magas rangú vezetőjét, Iszmail Hanije Hamász-vezért ráadásul Irán fővárosában, Teheránban.

Hanije meggyilkolását követően a teheráni rezsim többször is jelezte, hogy bosszút áll, és meg fogja támadni Izraelt, Ahmad Bakhshayesh Ardestani, az iráni parlament nemzetbiztonsági bizottságának tagja pedig már egyenesen arról beszélt hétvégén egy iráni rádiónak, hogy országa “a cionista rezsim elleni döntő csapásra” készül.

Ahogy mi is megírtuk, Ardestani azt mondta, hogy nem sietik el a válaszcsapást, és hogy részben azért is várakoznak, mert szerinte a bizonytalanság az izraeliekben félelmet szül. A Jpost ezzel kapcsolatban megjegyezte, hogy a pszichológiai hadviselés Irán politikájának szerves eleme, sőt David Menashari, a Tel-Avivi Egyetem Irán-szakértője szerint Teherán ebben sokkal jobb, mint Izrael.

Az eseményekre a Pentagon is válaszolt: a régióba vezényelte a USS Georgia tengeralattjárót, illetve az F-35C vadászrepülőket szállító USS Abraham Lincoln anyahajót.

A Nyugat szerint a béketárgyalások folytatásával megelőzhető az eszkaláció

Az egyelőre nem világos, hogy Irán pontosan milyen műveletet tervez, mindössze annyit tudni, hogy az áprilisi dróntámadáshoz képest jóval szélesebb körű akciót, melyből az általa támogatott libanoni Hezbollah is kiveszi a részét.

A Biden-adminisztráció eközben arra kérte Izraelt és a Hamászt, hogy folytassák a béketárgyalásokat, és érjék el, hogy mielőbb legyen tűzszünet Gázában. A Hamász erre közölte, hogy ahhoz Jeruzsálemnek teljesítenie kell az általa szabott feltételeket, melyek közül a legújabb, hogy engedjék szabadon az egyik legismertebb palesztin szabadságharcost, név szerint Marwan Barghoutit, aki egykor Jasszer Arafat legerősebb politikai riválisa volt. Barghoutit húsz éve tartja fogságban Izrael, az egykori szervező a zsidó állam erőszakos megdöntésének máig legbefolyásosabb hirdetője még a börtönfalak mögül is.

Az európai vezetők közül többek közt Olaf Scholz német kancellár is arról beszélt az utóbbi hetekben, hogy minden féllel azon dolgoznak, hogy megakadályozzák az eszkalációt, és hogy Európa kész megtenni minden erőfeszítést annak érdekében, hogy a konfliktus kiszélesedése helyett megtalálják a régióban a stabilitáshoz vezető utat.

Irán: “kifizetődő várni a válaszcsapással, mert a bizonytalanság az izraeliekben félelmet szül”

Hezbollah megint megrakétázta Izraelt, Irán fenyegetőzik

Irán véres bosszút vár el a Hezbollahtól, amely “Izrael belsejébe hatol”

(Euronews.com nyomán Szent Korona Rádió)