Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Transznemű ellen kell kiállnia a magyar olimpikonnak

Négy évvel ezelőtt az új-zélandi transz erőemelő okozott botrányt, bár ő csúfosan leszerepelt. Most egy arab transznemű vágja haza a boxmérkőzéseket az olimpián. 

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Elsőként az olasz boxolónak, Angela Carininek kellett kiállnia az algériai transzboxoló Imane Khelif ellen. A férfi azonban olyan erőseket ütött, hogy Angelának vissza is kellett lépnie:

„Túl keményen üt, ez nem helyes!”

– mondta.

Estére pedig érkezett a hír, miszerint azáltal, hogy hazánk első női boxoló olimpikonja legyőzte elleenfelét továbbjutott a negyeddöntőbe. Hámori Lucának így a transznemű algírral kell megmérkőznie.

A kőszegi versenyző a nyolcaddöntője utána elmondta, teljesen mindegy, hogy ki ellen kell bokszolnia a negyeddöntőben, mindenképp nyerni szeretne.

„Nagyon izgatottan vártam már ezt a mérkőzést, hiszen az első nyertes meccsem már adott egy lökést, hogy igen, itt van a helyem és egy szinten vagyok az élvonallal. Sok gratulációt és biztatást kaptam, ami olyan erőt adott, hogy reggel úgy keltem fel, hogy alig várom, hogy ringbe léphessek”

– kezdte értékelését a 23 éves ökölvívó.

Helif egyébként két éve nem indulhatott a világbajnokságon Indiában, mert a tesztoszteronszintje meghaladta a megengedett értéket a verseny előtt. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság viszont nem gördített akadályt elé, hogy induljon az olimpián.

Luca is megszólalt annak kapcsán, hogy vele kell kiállnia:

Elindult a híresztelés, hogy ő fiú, két éve el is tiltották a világbajnokságon, amin nem lepődtem meg, mert kinézetre és alkatra is nagyon fiús. Ha valaki a Földön megengedte neki, hogy itt lehessen, valahogyan be lett bizonyítva, hogy lány

– nyilatkozta a sportlapnak Hámori, hozzátéve, hogy nem nagyon akar a témával foglalkozni. Győzni akar, és ha sikerül legyőznie Helifet, azzal csak még nagyobb lesz az önbizalma a későbbiekre. „Személyesen nem ismerem, edzésen sem bokszoltam vele, versenyeken nyilván már láttam. Nem kerültünk még szemtől szembe egymással, de nem érdekel, mindent megteszek a győzelemért, mert már az érem lesz a cél, amiért idejöttem” – zárta szavait.

https://szentkoronaradio.com/blog/2024/07/31/a-kereszteny-vilag-ellen-elkovetett-erkolcstelenseg-erdogan-felhaborodasat-fejezte-ki-az-olimpia-megnyitojaval-kapcsolatban/

(Bede Zsolt, Magyar Jelen, 24.hu nyomán Szent Korona Rádió)

izraeli katonák

Halva szülte meg gyermekét a ciszjordániai nő, mert az izraeli katonák nem feltartóztatták a mentőautót

Hiába próbálták megmenteni a palesztin mentősök a 28 éves eszméletlen ...

Közel-Kelet

2026. 08. 7.

Gyermekmolesztálás miatt őrizetben az LMBTQP-lobbista

Gyermekmolesztálás vádja miatt csapott le a rendőrség egy transznemű influenszerre

Egy ismert LMBTQP-lobbistára csapott le a rendőrség gyermekmolesztálás vádja miatt. ...

LMBTQP

2026. 08. 7.

Vármegyés Gyerektábor

„Erős és áldozatkész ifjúság jelenti a nemzetünk jövőjét!” – ilyen volt a Vármegyés Gyerektábor (VIDEÓ)

Izgalmasan telt a HVIM által szervezett gyerektábor a festői Badacsonyban, ...

64

2026. 08. 7.

Telegram-posztjaink (2026.08.06.)

Az Apple eltávolította a Telegramot az App Store-ból; Ukrajna szinte teljes fegyverarzenálját bevetette Oroszország ellen; örvendeznek a zsidók Lannert döntésén, eltávolítják Takaró Mihályt a közoktatásból

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 6.

Telegram-posztjaink (2026.08.03.)

A Partizán műsorvezetőjét kérte fel Orbán Anita a Magyar Külügyi Intézet élére; továbbra is tombol a migrációs válság Spanyolországban; tűzoltóslaggal pacsálják a vizet az Ozorán

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 6.

Újabb buzeráns többletjog: homoszexuális pár javára döntött a gyámhatóság

A nemzetbiztonsági kockázatot jelentő Háttér Társaság segítségével a jogi kiskapukat ...

LMBTQP

2026. 08. 6.