Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

Karácsony Gergely és Magyar Péter informális egyeztetést tartottak

Karácsony Gergely főpolgármester és Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke csütörtökön informális megbeszélést tartottak a fővárosi közgyűlés jövőbeli munkájáról. A találkozó a Főpolgármesteri Hivatal szerint része Karácsony Gergely azon törekvésének, hogy megkezdje a tárgyalásokat a közgyűlésbe bekerült pártok vezetőivel. A júniusi önkormányzati választások után a főpolgármester számára különösen fontos a támogatás megszerzése, mivel listája hat mandátumot szerzett a közgyűlésben, amelyben a Fidesz–KDNP és a Tisza Párt egyaránt tíz-tíz mandátummal rendelkezik.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

A korábbi bejelentésnek megfelelően csütörtökön egyeztetett Karácsony Gergely és Magyar Péter. A találkozó megtörténtéről a Tisza elnöke így számolt be:

A mai napon informális egyeztetést folytattam Karácsony Gergely főpolgármester úrral. A Tisza Párt nevében a közeljövőben a többi fővárosi frakció vezetőjével is felveszem a kapcsolatot. Főpolgármester úrral még a nyáron folytatjuk az egyeztetést.

A Főpolgármesteri Hivatal is szűkszavúan fogalmazott: „Karácsony Gergely megkezdte a tárgyalásokat a Fővárosi Közgyűlésbe bekerült pártok vezetőivel. A főpolgármester elsőként Magyar Péterrel, a Tisza Párt elnökével egyeztetett a közgyűlésben tervezett munkáról. Az egyeztetések folytatódnak.”

A tárgyalások eredményéről a Városháza a megbeszélések lezárulta után ad tájékoztatást.

A főpolgármesternek szüksége van a támogatásra

A június 9-i önkormányzati választásokon Karácsony Gergely rendkívül szoros versenyben legyőzte Vitézy Dávidot a főpolgármesteri székért zajlott versenyben, de a közgyűlésben így is nehéz lesz többséget teremtenie a városvezetőnek. A Karácsony Gergely által vezetett lista hat mandátumot szerzett. A Fővárosi Közgyűlés további összetétele így alakult:

  • Fidesz–KDNP – 10 mandátum,
  • Tisza Párt – 10 mandátum,
  • Párbeszéd – Zöldek–DK–MSZP – 6 mandátum,
  • Vitézy Dáviddal Budapestért–LMP – 3 mandátum,
  • Magyar Kétfarkú Kutya Párt – 3 mandátum.

Karácsony dobja Gyurcsányt a Tiszáért?

(Index nyomán Szent Korona Rádió)

Telegram-posztjaink (2026.08.04.)

Mészáros-közeli vezetőt ültettek volna az M1 élére; iskolai bombariadóval „hálálta meg” a befogadást egy ukrán; halálos dróncsapás egy fekete-tengeri strandon

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 5.

Így lőtte lábon magát Amerika – Kulcsfontosságú alapanyag hiányzik a vadászgépek gyártásához

Miközben minden erejével igyekszik fenntartani hegemón hatalmát az USA a ...

Militarizált övezet

2026. 08. 4.

Telegram-posztjaink (2026.08.02.)

Több ezren maradnak meleg víz nélkül Paks leállításával; két ember meghalt az Ozora Fesztiválon; a libanoni települések földig rombolását ünneplik a zsidók

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 3.

Jékely Zsombor

Véletlen lenne? Megbízott főigazgató lett Tarr Zoltán sógora

Ott folytatódik a nepotizmus, ahol az előző kormány abbahagyta? Régi ...

Belföld

2026. 08. 1.

HVIM

Figyelmeztet a HVIM: Szexuális felvilágosítás helyett a gyermekek megrontása jöhet

Közleményt adott ki a HVIM – Magyar Ellenállás arról, hogy ...

64

2026. 07. 31.

Telegram posztjaink (2026.07.31.)

Leáll Paks, pedig lettek volna megoldások; 500 liter gázolajért törölte a körözést egy ukrán toborzó tiszt; fél év alatt 28 ezer fővel csökkent Magyarország népessége – Telegram-posztjaink (2026.07.31.)

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 07. 31.