Dátum betöltése...
Nap betöltése...
Időjárás betöltése...

A szolnoki Tisza árteret is ellepi az illegális szemét

Szolnok polgármestere, Szalay Ferenc, a közösségi oldalán számolt be az egyre növekvő illegális hulladéklerakás problémájáról a Zagyva és a Tisza töltéseinek közelében. Az önkormányzat évek óta próbálja megfékezni a szabályokat megkerülő elkövetőket, akik szemetükkel szennyezik a környezetet. A polgármester hatékony megoldásokat keres, többek között térfigyelő kamerák kihelyezését is javasolja a problémás területeken.

Kövesd Telegram csatornánkat
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

Szolnok környezetében (is), a Zagyva és a Tisza töltéseinek közelében, immáron ár- és mezőgazdasági területen is előszeretettel raknak le lakossági hulladékot és építési törmeléket egyaránt ismeretlen elkövetők. Szalay Ferenc polgármester a közösségi oldalán számolt be a legfrissebb illegális szemételhelyezésről és a kupac felszámolásáról.

Szalay Ferenc a közösségi oldalán hangoztatta:

Az illegális szemétlerakókat fel kell tudnunk számolni, ennek pedig a tettenérés a legjobb módja

– írta a polgármester, majd elárulta: „A Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság szakembereivel ma (július 30-án) egy külterületi részen gondolkoztunk együtt azon, hogy ezt miként lehet leghatékonyabban elérni. Egyebek mellett a térfigyelő kamerák kihelyezése az ilyen erdei részeken is megoldást jelenthet. Köszönöm nekik, hogy ezt a területet ma (a Kötivizig dolgozói) megtisztították a szeméttől!”

A városvezetés évek óta azon fáradozik, hogy az illegális hulladéklerakást megszüntesse. A problémát az okozza, hogy egyesek megkerülik a szabályokat, nem érzik magukat felelősnek a város, a környezetük és a természet tisztáságáért, és nem érzik tisztességesnek, hogy a keletkezett hulladékuk elszállításáért fizessenek a szolgáltatónak.

Szalay Ferenc a bejegyzésben kitért arra is, jó ötletnek tartja egyebek mellett a térfigyelő kamera elhelyezését is a problémás részeken.

A szemetelők miatt kellett a kupakokat rögzíteni a pet-palackokra

(Magyar Nemzet nyomán Szent Korona Rádió)

Iskolákat köteleztet a transzneműség elfogadására a Háttér Társaság

A nemzetbiztonsági kockázatot jelentő, külföldről finanszírozott, nemzetbiztonsági kockázatot jelentő LMBTQP-ügynökszervezet, ...

LMBTQP

2026. 08. 14.

A HVIM Ifjúsági Tábor csütörtöki napja; Mégsem lesz minimálbér-emelés?; Aktív volt a Fidesz-kormány a titkos megfigyelésekben

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 14.

Túl a komfortzónán! – HVIM Ifjúsági Tábor harmadik napja; Egyiptom is érkezhet a szunnita szövetségbe?; Újra Szalonnán a kassai cigányok

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 13.

Baka András az új köztársasági elnök; Megpróbálták letépni a Szent Koronát a Szabadság hídról; Baltával támadt a rendőrökre a fatolvaj

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 11.

Történelmi pillanat Párizsban; A HVIM ifjúsági táborának második napja, Cigány holokauszt miatt kelt ki magából a tiszás képviselő

A Szent Korona Rádió weboldalán csak a legfontosabb és legbővebb ...

Hírek

2026. 08. 10.

buzeráns pedofil

Bécsi pedofilt menteget a magyarországi balliberális sajtó

A vadliberális Nyugat pedofília-elfogadtató tendenciája hazánkba is begyűrűzik. Ennek jelei ...

LMBTQP

2026. 08. 10.